5 wymówek, czyli dlaczego unikamy wizyty u dentysty

Ogromna liczba Polaków boi się przekroczyć próg gabinetu dentystycznego. Dlaczego unikamy wizyty u stomatologa?

5 wymówek, czyli dlaczego unikamy wizyty u dentysty

1 marca 2021
MG_0338-1200x800.jpg

 

W dzisiejszych czasach postępu stomatologii, faktem jest, że ból w czasie leczenia to już przeszłość. Mimo tego ogromna liczba Polaków nadal boi się przekroczyć próg gabinetu dentystycznego.

5 powodów, dlaczego unikamy wizyty u stomatologa

  • „To będzie bolało”

Ból to niewątpliwie główny powód, dla którego unikamy wizyt u stomatologa. Zwykle jest to skutek negatywnych doświadczeń z przeszłości. Obecnie znieczulenie przed zabiegiem to standard, na który może liczyć każdy pacjent. W naszym gabinecie Pacjent nie czuje nawet momentu podanie docelowego znieczulenia.

  • „Przecież nic mnie nie boli”

Kiedy nic nie boli jest najlepszym momentem by udać się do stomatologa! Wczesne wykrycie próchnicy daje większą szansę na uratowanie zęba. Kiedy boli zwykle jest już za późno. Wiele problemów stomatologicznych rozwija się stopniowo. Ból w jamie ustnej często jest już sygnałem zaawansowanej choroby, którą we wczesnym stadium można zupełnie bezboleśnie wyleczyć.

  • „Na jednym zębie się nie skończy”

Im dłużej unikamy wizyty u dentysty tym większa pewność, że właśnie na jednym zębie się nie skończy! Stomatolog dokonuje przeglądu całej jamy ustnej oraz zaleca regularną higienizację. Jej brak powoduje gromadzenie się kamienia nazębnego, który z czasem może skutkować pojawieniem się chorób przyzębia.

  • „Leczenie zębów jest za drogie”

Tak, ale tylko wtedy, gdy wizytę u stomatologa odkładamy w czasie. Wówczas, zamiast profilaktycznej higienizacji czy zwykłego wypełnienia, trzeba będzie leczyć zęba kanałowo, a może nawet go usunąć…

  • „Tyle czasu nie byłam/-em…”

Obawa przed reakcją lekarza na nasze zaniedbanie powoduje, że lekceważymy niepokojące sygnały. Lekarz nie jest od tego, żeby oceniać, ale żeby leczyć nasze zęby. Nasz gabinet cieszy się dobrymi opiniami wśród Pacjentów. U Nas nie spotkasz się z ocenianiem Twoich zębów!

Wizyta u dentysty nie ma nic wspólnego z bólem! Odłóż na bok uprzedzenia i jak najszybciej umów się na profilaktyczny przegląd jamy ustnej!

.
Zadzwoń i umów się na wizytę do naszych specjalistów
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności