Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
higienizacja-1200x1563.jpg

9 września 2020 zdrowe zęby

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej.

Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja, w skład której wchodzi skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja.

Czym są zabiegi higienizacji zębów?

Skaling – to usuwanie złogów oraz kamienia nazębnego.
Wykonywany jest jako pierwszy z zabiegów higienizacji. Jego głównym zadaniem jest skuteczne usunięcie kamienia nazębnego.

Piaskowanie – usuwa osad, przebarwienia i ewentualne pozostałe drobiny kamienia nazębnego. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki oraz odpowiednich środków chemicznych.

Polerowanie – polega na dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach polerujących oraz oczyszczających. Zęby poleruje się specjalnymi gumkami i szczotkami, które oczyszczają również powierzchnie międzyzębowe. Efektem tego zabiegu są niezwykle gładkie zęby.

Fluoryzacja – ostatni element składający się na pełny pakiet higienizacji jamy ustnej. Higienistka pokrywa zęby za pomocą odpowiedniego pędzelka specjalnym lakierem zawierającym fluor. Preparat utrzymuje się na zębach przez dłuższy czas, co pozwala na stopniowe uwalnianie fluoru. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy.

Kiedy wykonywać zabiegi higienizacji zębów?

Zabieg higienizacji należy wykonywać minimum raz w roku, lub częściej, jeżeli zauważymy tendencję do szybszego odkładania się kamienia nazębnego.


implanty-1-1200x800.jpg

23 czerwca 2020 implantologiaimplanty

Rozwój technologi sprawia, że możemy korzystać z najlepszych rozwiązań. Tak też jest w dziedzinie implantologii, a wszystko to za sprawą szablonów do nawigacji, dzięki którym można precyzyjnie zaplanować zabieg wszczepienia implantów.


licówki-1200x799.jpg

4 czerwca 2020 licówki

Piękne zęby od ręki? Z licówkami to możliwe! Licówki (ang. „veneers”) to bardzo cienkie, pojedyncze nakładki na zęby, montowane za pomocą specjalnego kleju. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy zależy nam na wizualnym efekcie – świetnie ukrywają bowiem nierówne, szare czy przebarwione zęby.


implanty-1200x801.jpg

4 grudnia 2019 implantologiaimplanty

Czasem usunięcie zęba jest koniecznością, innym razem wynikiem nieszczęśliwego wypadku. Niezależnie jednak od powodu utraty zęba, jedno pozostaje pewne – powstałą lukę należy szybko uzupełnić, inaczej może dojść do poważnych komplikacji zdrowotnych. W takich sytuacjach częstym wyborem są implanty zębowe. Jak wygląda proces implantacji oraz od czego zależy jego cena? Sprawdźmy to!
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności