Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
Implant-Thommen-Medical-1200x800.jpg

4 lipca 2022 Implanty

Brak nawet jednego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia, doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Wpływa negatywnie również na rozkład sił podczas jedzenia pokarmów. Dlatego każdą lukę w uzębieniu należy uzupełnić.


Wand-2-1200x800.jpg

1 czerwca 2022 Zdrowie

Większość pacjentów na słowo „znieczulenie” zaczyna odczuwać strach. Kojarzy się ono z bolesnym zastrzykiem, który powoduje nieprzyjemne odrętwienie całej jamy ustnej. Niestety lęk sprawia, że wiele osób odkłada wizytę na później, doprowadzając do pogłębiania się próchnicy lub innych groźnych dla zdrowia schorzeń. Nie musi tak być. Dentrum Clinic stosujemy najnowocześniejszy i zaawansowany technologicznie sprzęt, który w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy, całkowicie eliminuje ból.


Wada-zgryzu-aparat-1200x801.jpg

7 lutego 2022 Zdrowie

Czy wiesz, że powodem bólu kręgosłupa, głowy, szyi, oczu oraz zaburzeń równowagi może być wada zgryzu? Ten z pozoru błahy problem z czasem prowadzi do poważnych konsekwencji dla całego organizmu. Niestety wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z powiązania pomiędzy krzywym zgryzem a wadami postawy. Warto zatem poznać zależności, które pozwolą odnaleźć źródło kłopotów ze zdrowiem.


Mloda-kobieta-dba-o-zeby-1200x800.jpg

5 stycznia 2022 Zdrowie

Zacznę regularnie ćwiczyć, przejdę na dietę, rzucę palenie – to jedne z najczęściej wymienianych noworocznych postanowień. W trosce o dobrą formę higieny jamy ustnej do listy powinniśmy dopisać jeszcze jeden bardzo ważny punkt – wizytę w gabinecie stomatologicznym. Czemu jest on tak istotny? Ponieważ od stanu zdrowia jamy ustnej zależy kondycja całego organizmu.


Dentofobia-1200x800.jpg

2 września 2021 Zdrowie

Czy będzie bolało? – to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań w gabinetach stomatologicznych przy wizycie u dentysty. Jak wynika z badań, aż 98% Polaków boi się dentysty, a 15% cierpi na dentofobię – paniczny lęk przed stomatologiem lub lęk przed wizytą. Jak zatem dbać o piękny i zdrowy uśmiech, skoro na samą myśl o wizycie odczuwamy strach? O bezbolesnych metodach leczenia i skutecznych sposobach walki z dentofobią rozmawiamy z dr n. med. Danielem Ciapińskim, właścicielem kliniki stomatologicznej Dentrum Clinic w Katowicach.


Focus-na-usmiech-2-1200x675.png

31 sierpnia 2021 Stomatologia estetyczna

Wielogodzinne wideokonferencje związane z pracą lub nauką zdalną spowodowały, że zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do naszego wizerunku. Mimika twarzy, uśmiech, to obok zachowania, gestów i ubioru ważne elementy, od których zależy, jak zostaniemy odebrani. Konieczność włączania kamerki na spotkaniach online u wielu osób powoduje jednak ogromny dyskomfort. Częstym powodem złego samopoczucia są zniszczone zęby, które sprawiają, że rzadziej zabieramy głos na spotkaniach, a nawet zakrywamy usta podczas uśmiechu lub śmiechu. Nie musi tak być. O możliwościach stomatologii estetycznej rozmawiamy z dr n. med. Danielem Ciapińskim.


Tomograf-komputerowy1-1200x800.jpg

12 sierpnia 2021 Zdrowe zęby

Czy wiedza i doświadczenie stomatologa są wystarczającą gwarancją skutecznie przeprowadzonego zabiegu, aby mieć piękny uśmiech? Nie zawsze. Podstawą jest właściwa diagnostyka pacjentów, która w dużej mierze zależy od sprzętu wykorzystywanego przez lekarza. Tomografia stożkowa CBCT, RTG punktowe, skaner 3D wchodzące w skład nowoczesnej diagnostyki obrazowej stały się integralną częścią leczenia. O to, jak nowoczesna technologia zmieniła stomatologię i zabiegi, zapytaliśmy dr n. med Daniela Ciapińskiego z Dentrum Clinic w Katowicach
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności