Cena licówki – na jaki koszt należy się przygotować?

Cena licówki – na jaki koszt należy się przygotować?

10 października 2022
licowki_cena-1200x800.jpg
Stosowanie licówek porcelanowych lub kompozytowych jest bardzo popularne wśród pacjentów, którzy chcą skorygować niedoskonałości uśmiechu. Nie jest to jednak rozwiązanie uważane jako “tanie”, ale efekty potrafią być wprost fantastyczne. “Tanie” lub “drogie” to jednak pojęcia względne – zastanawiasz się ile kosztuje licówka? Jeśli tak, w tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Licówki porcelanowe i kompozytowe – cena

Jak dowiesz się z dalszej części artykułu, licówki dzielą się na 2 główne rodzaje: licówki porcelanowe i licówki kompozytowe. Droższym, ale też bardziej trwałym rozwiązaniem są licówki porcelanowe, których cena zaczyna się od 1500 zł za pojedynczą sztukę. Licówki kompozytowe są wyraźnie tańsze – koszt ich implementacji to około 600 zł za jeden ząb.

Licówki – co to?

No dobrze, jeśli znasz już cenę, to czas abyśmy przedstawili Ci pozostałe ważne informacje, które mogą pomóc Ci w podjęciu wyboru. Licówki to swego rodzaju nakładki na zęby, których głównym zadaniem jest maskowanie niedoskonałości uzębienia i poprawa koloru, kształtu i ogólnej prezencji zębów. Implementacja licówek następuje poprzez nałożenie specjalnego cementu dentystycznego, który nie tylko ma sprawić, że nakładki będą stabilnie ułożone na zębach, ale również pełni funkcję ochronną przed bakteriami. W jaki sposób? Dzięki szczelnemu przytwierdzeniu licówek bakterie nie dostają się między produkt a sam ząb. W Dentrum oferujemy w dodatku licówki nazywane często jako licówki non-prep, czyli softVeneers. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba szlifować zębów!

Jakie są rodzaje licówek?

Pierwszym rodzajem są licówki porcelanowe. Najpopularniejsze, a jednocześnie najtrwalsze są licówki porcelanowe (ceramiczne). Ich walory wizualne są niepodważalne – pięknie prezentują się na uzębieniu, tworząc efekt idealnie symetrycznego uśmiechu. Drugim rodzajem są licówki kompozytowe – one również zachwycają wyglądem, a niewprawne oko nie odróżni ich na zdjęciu od porcelanowych. Różnicą w tym przypadku jest trwałość, zdecydowanie niższa w przypadku licówek kompozytowych, które wymagają wymiany co kilka lat.

Jednak to nie jedyne rozwiązania. Alternatywą dla zastosowania licówek jest bonding, szczególnie polecany przy tylko lekko zniszczonych zębach), a także technika flow injection oraz korony protetyczne, które proponujemy pacjentom w przypadku wystąpienia przeciwwskazań uniemożliwiających implementację licówek.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności