Współpraca dla innych
lekarzy stomatologów

Niektórych zabiegów chirurgicznych nie macie w swojej ofercie? A może część z nich sprawia Wam trudność? Mamy rozwiązanie. W Dentrum Clinic jesteśmy otwarci na współpracę z lekarzami stomatologami. Zapraszamy do naszej grupy. Szybko dostrzeżecie efekty wspólnych działań, a pacjenci docenią nowe zęby w jeden dzień.

W naszej klinice prowadzimy zarówno proste, jak i bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Dzięki naszym umiejętnościom oraz nowoczesnemu wyposażeniu zapewniamy usługi na najwyższym poziomie. Zadbamy o Waszych pacjentów i Wasz spokojny sen a zadowolony pacjent będzie mógł wrócić do Waszego gabinetu na dalsze leczenie.


Dajmy naszym pacjentom wszystko to co oferuje nowoczesna stomatologia i implantologia


Usuwanie ósemek


Usuwanie torbieli

Także tych bardzo dużych z regeneracją kości


Usuwanie zębów zatrzymanych


Odsłonięcie zębów zatrzymanych

Z jednoczasowym przyklejeniem zamka do aparatu ortodontycznego


Zmiany na błonie śluzowej

np. mucocele


Choroby przyzębia

Recesje, parodontoza, zaniki kości


Podnoszenie zatok szczękowych


Usuwanie zmian / torbieli z zatok szczękowych


Regeneracja kości

Specjalizujemy się w tym zakresie i jest to nasz główny kierunek w jakim się rozwijamy. Dr n.med. Daniel Ciapiński odbył liczne szkolenia w kraju i za granicą aby poznać różne techniki regeneracji kości obecnie prowadzi także szkolenia w tym zakresie dla lekarzy. Stosujemy różne techniki do regeneracji głównie sausage technique, Khury technique, siatki Mesh, Lamina, bloki kostne allogenne i planowane indywidualnie. Współpraca i zakres zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie jest określany z lekarzem prowadzącym i kierującym z innego gabinetu. Nasz zakres może kończyć się tylko regeneracją kości i opieką pacjenta do czasu wytworzenia się kości a potem pacjent wraca do lekarza (gabinetu) kierującego i tam ma dokończone leczenie. Wspólnie ustalamy plan leczenia i w nim pomagamy.


Implantologia

Jeśli nie oferujecie takich usług lub zaczynacie to zapraszamy do współpracy po wszczepieniu, wygojeniu i odsłonięciu implantu pacjent może do Was wrócić na leczenie protetyczne jeśli tylko lekarz kierujący ma takie życzenie i odpowiednie doświadczenie. Jeśli nie to oferujemy pomoc w przyuczeniu i szkoleniu z zakresu odbudowy protetycznej na implantach.Zapraszamy lekarzy i pacjentów do korzystania z naszej pracowni RTG.

Pracownia RTG

W naszej klinice posiadamy nowoczesny sprzęt do wykonywania badań RTG – tomograf Kavo OP 3D Pro, który umożliwia szczegółowe i precyzyjne badania. Sprawi on, że Wasze leczenie będzie dokładne a praca komfortowa. W naszej specjalizacji najważniejsza jest bowiem diagnostyka i odpowiednie planowanie zabiegów. To dzięki właściwej ocenie możliwe staje się leczenie przyczynowe, a nie tylko objawowe.

Zapraszamy lekarzy i pacjentów do korzystania z naszej pracowni RTG.


Zasady działania pracowni. Krok po kroku:

– Pacjent umawiany jest przez naszą recepcję.

– Zdjęcie wykonuje przeszkolona i upoważniona do tego osoba, taka jak technik radiolog.

– Zdjęcie z instrukcją obsługi i włączenia programu jest wydawane pacjentowi.

Zdjęcia jakie wykonujemy:

– rtg pantomograficzne (pantomogram)

tomografia komputerowa – różne wielkości:

5x5cm – w jakości Endo (bardzo dokładne badanie o największej dokładności)

8x15cm – ta wielkość zwykle obejmuje szczękę i żuchwę jednak u pacjentów o rozbudowanych kościach twarzowej części czaszki badaniem może być objęta tylko jedna kość lub niektóre fragmenty mogą być ucięte,

13x15cm – obie kości, szczęka i żuchwa z zatokami szczękowymi,

rtg cefalometryczne – wykonujemy badanie jednego skanu o pełnym polu obrazowania

zdjęcia zatok szczękowych

– tomografia zatok szczękowych

rtg pantomograficzne stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i rozwarciu

– rtg punktowe – cyfroweProfesjonalne

Szkolenia w Dentrum Clinic

Indywidualny kurs praktyczny – kurs praktyczny, przeznaczony dla lekarzy zarówno początkujących, jak również dla lekarzy zaawansowanych chcących poznać nowe techniki zabiegowe. Zapewniamy maksimum partnerskiej relacji z trenerem, bezstresową atmosferę. Zadbamy również o to, aby nikt nie czuł się skrępowany obecnością w grupie. Kurs odbywa się w systemie zajęć 1:1 w gabinecie. Taka forma daje bezpośredni i niepowtarzalny kontakt z nauczycielem oraz szansę asystowania przy zabiegach z zadanego tematu.

Istnieje również możliwość samodzielnego wykonania zabiegów u pacjentów (na swoich pacjentach). Pragniemy, aby uczestnicy zdobyli w sposób bezpieczny i przewidywalny doświadczenie konieczne do przeprowadzania zabiegów we własnych praktykach. Uczestnicy zapoznają się z niezbędnym instrumentarium oraz procedurą wokół zabiegową.

Więcej o szkoleniu

szkolenia implantologiczne Daniel Ciapiński

TERMIN: ustalany indywidualnie
PROWADZĄCY: dr n. med. Daniel Ciapiński
MIEJSCE: DENTRUM, Ściegiennego 49/1, 40-114 Katowice
INFORMACJE I REJESTRACJA: +48 723 609 090‬


 • Program
 • Poruszane zagadnienia
Program

2-3 kompleksowe zabiegi implantoprotetyczne

Indywidualne szkolenia praktyczne z tematyką do wyboru:

– mój pierwszy implant

– implantacje w strefie estetycznej z przeszczepem dziąsła

– implantacje przy użyciu szablonów chirurgicznych

– implantoprotetyka – planowanie i wykonanie

– zabiegi przy użyciu pełnej nawigacji

– implantacja natychmiastowa

– zarządzanie tkankami miękkimi

– regeneracja pozioma i pionowa kości

– sinus lift otwarty/zamknięty

– indywidualne konsultacje przypadków klinicznych kursantów

Przerwy kawowe i obiad w cenie

Poruszane zagadnienia
 • dokumentacja wejściowa – set zdjęć portretowych i wewnątrz-ustnych
 • planowanie implanto-protetyczne, zlecenie badań i ich interpretacja
 • podstawy postępowania aseptycznego oraz przygotowanie gabinetu do zabiegu
 • zgody pacjenta na zabieg, stosowana dokumentacja
 • procedury chirurgiczne – od planowania cięcia i preparacji płata do technik szycia
 • pozycjonowanie implantów przy użyciu programów do nawigacji. Praca z szablonami chirurgicznymi
 • zarządzanie tkankami miękkimi wokół implantów
 • proste i skomplikowane zabiegi regeneracji kości
 • gojenie otwarte i zamknięte, otwarcie implantu i przygotowanie do protetyki
 • postępowanie pooperacyjne i instrukcje dla pacjenta, opieka pozabiegowa

Daniel Ciapiński

Polecam

Zaawansowane szkolenia

Bańczyk & Ciapiński Implant Academy

Lek. dent. Łukasz Bańczyk i dr n. med. Daniel Ciapiński poznali się na studiach i od tamtej pory tworzą zgrany, uznany w świecie stomatologii dueat. Wieloletnia współpraca oraz pasja do nauki zaowocowała założeniem w 2016 roku Implant Academy – unikatowej grupy szkoleniowej. Cel był jeden – kursanci mieli zdobyć wiedzę, która podniesie ich kwalifikacje i ułatwi codzienną pracę.

Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu prowadzących szkolenia szybko spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami uczestników. Kursy są starannie przygotowane i oparte na partnerskiej relacji z trenerem. Dobra, bezstresowa atmosfera jest bowiem kluczowa dla duetu Bańczyk i Ciapiński.

Oprócz udziału w części teoretycznej oraz warsztatowej, gdzie każda procedura pokazywana jest krok po kroku, lekarze mają możliwość asystowania podczas zabiegów na żywo. Spotkania tego typu dotyczą konkretnego, omawianego tematu i odbywają się w systemie 1:1. To świetna okazja do zadania pytań, na które prowadzący bardzo chętnie udzielają odpowiedzi. Szkolenia kończą się dyskusją oraz analizą przypadków.

Szkolenia stomatologiczne

W takiej postaci to sama przyjemność – oceniają kursanci tuż po zakończonych zajęciach. Uczestnicy zwracają uwagę na wysoki poziom spotkań, sprzyjającą nauce atmosferę, profesjonalne podejście prowadzących oraz możliwość pracy na wysokiej jakości sprzęcie i materiałach.


SZKOLENIA B&C IMPLANT ACADEMY


STI (Soft Tissue Institute)

Dr n. med. Daniel Ciapiński od kilku lat dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami, prowadząc szkolenia i wykłady w Polsce oraz za granicą. Dzięki wysokim kwalifikacjom cieszy się dużą popularnością i uznaniem wielu lekarzy stomatologów w całej Polsce. Na jednym z naukowych spotkań poznał dr Michała Szczutkowskiego założyciela SoftTissueInstitute, który do współpracy poszukiwał najlepszych specjalistów w kraju.

Dr n. med. Daniel Ciapiński od ponad dekady wykonuje zabiegi podniesienia zatok. To zakres, o który dr Michał Szczutkowski chciał poszerzyć firmę szkoleniową. Już pierwsze rozmowy wróżyły owocną współpracę, ponieważ lekarzy łączy ogromna pasja do stomatologii. Bardzo szybko, dr n. med. Ciapiński dołączył do prestiżowego grona wykładowców STI.

Misją SoftTissueInstitute jest poruszanie tylko i wyłącznie zagadnień praktycznych. To punkt, na który dr n. med. Ciapiński zawsze kładzie największy nacisk. Pokazywanie i omawianie procedur krok po kroku to ogromna wartość dla kursantów, którzy najczęściej zapisując się na szkolenie, dysponują wiedzą teoretyczną, ale brakuje im praktyki. Spotkania ze specjalistami to doskonała okazja na podniesienie umiejętności.Szkolenia prowadzone przez dr n. med. Daniela Ciapińskiego w STI:

– Podniesienia dna zatoki szczękowej i zatok obocznych nosa w praktyce klinicznej

Najbliższe szkolenie odbędzie się 15-16.10.2020
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności