Focus na uśmiech

Focus na uśmiech

31 sierpnia 2021
Focus-na-usmiech-2-1200x675.png

Wielogodzinne wideokonferencje związane z pracą lub nauką zdalną spowodowały, że zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do naszego wizerunku. Mimika twarzy, uśmiech, to obok zachowania, gestów i ubioru ważne elementy, od których zależy, jak zostaniemy odebrani. Konieczność włączania kamerki na spotkaniach online u wielu osób powoduje jednak ogromny dyskomfort. Częstym powodem złego samopoczucia są zniszczone zęby, które sprawiają, że rzadziej zabieramy głos na spotkaniach, a nawet zakrywamy usta podczas uśmiechu lub śmiechu. Nie musi tak być. O możliwościach stomatologii estetycznej rozmawiamy z dr n. med. Danielem Ciapińskim.

 

Czy w ostatnim czasie zauważył Pan wzrost zainteresowania stomatologią estetyczną?

Zainteresowanie stomatologią estetyczną z roku na rok rośnie. Coraz częściej zgłaszają się do nas pacjenci, którzy przyznają, że wygląd zębów nie pozwala im „rozwinąć skrzydeł” w pracy. Nie lubią wystąpień publicznych, a szczególnie włączania kamerki na spotkaniach online, która powoduje, że jedynie twarz jest na ekranie komputera. Mają wówczas wrażenie, że każdy koncentruje się tylko na ich zębach podczas uśmiechu. Pomimo wiedzy, którą posiadają, wolą milczeć. Warto jednak pamiętać, że dzięki zdobyczom technologii tzw. Hollywood Smile nie musi być marzeniem, może stać się rzeczywistością.

 

Zacznijmy jednak od początku. Czym jest stomatologia estetyczna?

Mówiąc ogólnie, stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą uśmiechu. W jej zakres wchodzą zabiegi mające na celu m.in. zmianę koloru zębów, likwidację przebarwień, jak również modyfikację ich kształtu. Wachlarz rozwiązań jest bardzo szeroki. W celu poprawy wyglądu w Dentrum Clinic proponujemy m.in. czyszczenie zębów, wybielanie, wymianę wypełnień tzw. „plomb” na estetyczne, bonding, licówki porcelanowe, korony na zębach własnych, ortodoncję czy leczenie implantologiczne w przypadku braków w uzębieniu. Wszystko zależy od oczekiwań pacjentów oraz od stanu zębów. Leczenie dopasowujemy do indywidualnych potrzeb, a przed podjęciem działań wykonujemy szczegółowy wywiad oraz precyzyjne badania diagnostyczne, używając do tego tomografu oraz skanera 3D. Bardzo ważne jest dla nas dobre samopoczucie pacjentów podczas zabiegów. Dbamy o ich komfort, a dzięki wykorzystaniu technologii leczenie przeprowadzamy całkowicie bezboleśnie.

 

Jak krok po kroku przebiega proces leczenia i po jakim czasie możemy się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem?

Proces leczenia zależy od jego zakresu oraz oczekiwań pacjenta co do jego uśmiechu. Niekiedy wystarczy wybielanie zębów. Najczęściej jednak potrzebne są dodatkowe zabiegi. Gdy pacjent ma zniszczone zęby, trzeba wykonać korony, wyprostować zęby lub uzupełnić braki zębowe za pomocą implantów. W każdym z tych przypadków podstawą rozpoczęcia leczenia jest higienizacja, czyli dokładne oczyszczenie zębów z osadów, a w następnym etapie leczenie próchnicy. Nie można bowiem wykonać wybielania, kiedy występują duże ubytki próchnicowe. U niektórych pacjentów występuje tzw. wysoki uśmiech dziąsłowy, czyli pacjent przy szerokim uśmiechu pokazuje dziąsła – tego nie jesteśmy w stanie wyeliminować, ale jeżeli układ dziąseł jest nierówny, co też może zaburzać estetykę, wtedy stosujemy leczenie ortodontyczne lub częściej, leczenie periodontologiczne, czyli pokrywanie recesji dziąsłowych i wyrównywanie poziomu dziąseł. Czas od rozpoczęcia leczenia aż po śnieżnobiałe zęby jest więc zależny od indywidualnych potrzeb. Z całą pewnością u pacjenta z przebarwieniami szybciej osiągniemy cel niż u pacjenta wymagającego leczenia implantologicznego. Należy jednak pamiętać, że rezultat w każdym przypadku będzie równie zadowalający.

 

Przy obecnych możliwościach pacjent może zobaczyć swój „nowy” uśmiech zanim rozpocznie się leczenie. Jak to wygląda w praktyce?

Przy pomocy skanera 3D skanujemy jamę ustną pacjenta, a następnie wysyłamy obraz do laboratorium protetycznego, gdzie następuje komputerowe planowanie uśmiechu. Dzięki programowi DSD, czyli Digital Smile Designe pacjent może zobaczyć, jak będą wyglądały jego zęby po zabiegu. Drugim, rozwiązaniem jest tzw. Mock-up, czyli projekt pracy protetycznej. Za pomocą skanera 3D lub po pobraniu wycisków od pacjenta w laboratorium wykonywany jest Wax-up, czyli modelowanie przez technika nowych zębów pacjenta. Ten zaplanowany przez technika wygląd i kształt przenoszony jest do jamy ustnej pacjenta w formie Mock-upu. Pacjent przez określony czas „testuje” swój nowy uśmiech w domu. Wszelkie korekty tymczasowego uzupełnienia pozwalają osiągnąć najlepszy z możliwych wyników.

 

 

Na jakie efekty możemy liczyć decydując się na zabiegi medycyny estetycznej?

W Dentrum Clinic nie znamy słowa niemożliwe. Dzięki doświadczeniu stomatologów oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego potrafimy przywrócić piękny i zdrowy uśmiech nawet najbardziej wymagającym osobom. Nasi pacjenci wielokrotnie podkreślali, że metamorfozy dodały im pewności siebie i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. Kamery przestały być problemem, zaczęli się częściej uśmiechać i udzielać na spotkaniach.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności