Higienizacja – podstawa zdrowych zębów

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

Higienizacja – podstawa zdrowych zębów

9 września 2020
higienizacja_po-1200x743.jpg

 

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja, w skład której wchodzi skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja.

Czym są zabiegi higienizacji zębów?

Skaling – to usuwanie złogów oraz kamienia nazębnego. Wykonywany jest jako pierwszy z zabiegów higienizacji. Jego głównym zadaniem jest skuteczne usunięcie kamienia nazębnego.

Piaskowanie – usuwa osad, przebarwienia i ewentualne pozostałe drobiny kamienia nazębnego. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki oraz odpowiednich środków chemicznych.

Polerowanie – polega na dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach polerujących oraz oczyszczających. Zęby poleruje się specjalnymi gumkami i szczotkami, które oczyszczają również powierzchnie międzyzębowe. Efektem tego zabiegu są niezwykle gładkie zęby.

Fluoryzacja – ostatni element składający się na pełny pakiet higienizacji jamy ustnej. Higienistka pokrywa zęby za pomocą odpowiedniego pędzelka specjalnym lakierem zawierającym fluor. Preparat utrzymuje się na zębach przez dłuższy czas, co pozwala na stopniowe uwalnianie fluoru. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy.

Kiedy wykonać zabieg higienizacji jamy ustnej?

Zabieg higienizacji należy wykonywać minimum raz w roku, lub częściej, jeżeli zauważymy tendencję do szybszego odkładania się kamienia nazębnego.

.
Zadzwoń i umów się na pełny zabieg higienizacji!
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności