Innowacyjne technologie w praktykach przedsiębiorstwa – Rozmowa z Danielem Ciapińskim

Innowacyjne technologie w praktykach przedsiębiorstwa – Rozmowa z Danielem Ciapińskim

20 kwietnia 2021
1-ciapinski-daniel.jpg

Rozmowa z dr n. med. Danielem Ciapińskim na temat projektu pn.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.

Stomatologia budzi strach, czy innowacyjność pozwala na zmianę ludzkiego nastawienia?

Zdecydowanie tak. W dzisiejszych czasach dentysta to inna rzeczywistość niż ta, którą pamiętamy dziesięć, piętnaście lat temu. Obecna technologia pozwala na komputerowe znieczulenie, bezbolesne dla pacjenta. Wykonując duże zabiegi rekonstrukcji uzębienia, jesteśmy w stanie zaplanować każdy szczegół. Dzięki innowacyjnym metodom łączymy mniejszy ruch i zużycie energii, które idą w parze z ekologicznym podejściem.

Czy stomatologiczne innowacje poszerzają horyzonty nieznanych dotąd usług?

Na pewno zmieniają horyzonty i możliwości w medycynie. Dzięki innowacjom przy użyciu specjalistycznego sprzętu możemy planować zabiegi cyfrowo, co oczywiście skraca jego czas, zwiększa precyzje, a także powoduje lepsze gojenie i ostateczny wynik. Planując odbudowę zabiegiem regeneracji, organizm pacjenta po kilku tygodniach stworzy dokładnie zaplanowaną nową kość! Myślę, że następnym i nie ostatnim krokiem będzie hodowla tkanek pacjenta w laboratorium.

Jak działa skaner cyfrowy 3D, skaner protetyczny?

Skaner wewnątrzustny to rewolucyjne urządzenie służące do wykonywania obrazu jamy ustnej w technologii 3D np. przy planowaniu prac protetycznych jak np. licówki porcelanowe. Cyfrowy obraz jest bardzo szczegółowy i eliminuje ewentualne błędy, które mogą pojawić się w przypadku tradycyjnej metody. Rozwiązanie nie tylko ułatwia pracę stomatologom, ale również zapewnia komfort pacjentom.

W Dentrum Clinic w Katowicach skan cyfrowy wykonujemy już na pierwszej wizycie. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem leczenia otrzymujemy na komputerze model 3D uzębienia pacjenta, który pozwala na szczegółową ocenę stanu zdrowia i wykrycie nieprawidłowości wymagających leczenia.

dentrum clinic zespół

Warto powiedzieć o współpracy z koreańską firmą HYUNDAI BIOLAND Co.

Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce, który współpracuje z firmą w zakresie wprowadzania nowych, innowacyjnych materiałów do regeneracji kości oraz tkanek miękkich. Dzielimy się naszą wiedzą, a także ogromnym doświadczeniem w zakresie zabiegów, dzięki czemu HYUNDAI BIOLAND Co. wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom. Mogę powiedzieć, że to jedna z największych na świecie firm biotechnologicznych, wprowadzająca na rynek medyczny nowoczesne produkty.

Jedną z najczęściej spotykanych potrzeb pacjentów jest zdrowy i piękny uśmiech, który każdy z nas chciałby mieć. Problemem są braki zębowe powodujące wstyd i zakłopotanie. W leczeniu bardzo często stosujemy implanty zębów, które praktycznie w stu procentach imitują nasze uzębienie. Licówki, czy inne uzupełnienia pełnoceramiczne nadają pacjentom naturalny wygląd i ponownie przywracają szeroki uśmiech. Staramy się, aby nasze rozwiązania były jak najbardziej naturalne i biokompatybilne z tkankami własnymi pacjenta.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności