Jak przebiega proces zakładania licówek?

Zakładanie licówek to jedna z najmniej inwazyjnych metod uzupełniania i poprawiania wyglądu uzębienia.

Jak przebiega proces zakładania licówek?

19 stycznia 2021
zakladanie-licówek-1200x800.jpg

 

Zakładanie licówek to jedna z najmniej inwazyjnych metod uzupełniania i poprawiania wyglądu uzębienia. Dzięki temu prostemu zabiegowi możliwa jest zmiana wielkości i kształtu zęba, przykrycie przebarwień i pęknięć oraz skorygowanie delikatnych wad zgryzu.

Jakie są etapy zakładania licówek?

  1. W pierwszym etapem po konsultacji z lekarzem stomatologiem, jeśli zachodzi taka konieczność, trzeba wyleczyć zęby z ubytków próchnicowych. Podczas pierwszej wizyty wykonywane są również wyciski. Na odlanych modelach przeprowadza się symulację wyglądu nowego uśmiechu, czyli wax-up – lekarz dobiera kolor i kształt nowych zębów.
  2. Drugim etapem jest mock-up, czyli makieta nowego uśmiechu. Stomatolog przymierza ją na wizycie. Z „próbnym uśmiechem” opuszczamy gabinet i przez kilka dni funkcjonujemy w nim sprawdzając, czy nowe uzębienie jest dla nas komfortowe.
  3. Trzecia wizyta służy do konsultowania uwag dotyczących nowego uśmiechu. W trakcie tej wizyty lekarz koryguje kształty i zaczyna się praca nad ostatecznymi licówkami. Jeśli wypracowane zostaje porozumienie przystępuje się do kolejnego etapu.
  4. Następnie w znieczuleniu miejscowym usuwana jest niewielka ilość szkliwa (nie więcej niż pół milimetra), a w laboratorium protetycznym powstają licówki z porcelany. W czasie potrzebnym do ich wykonania pacjent ma zabezpieczone zęby licówkami tymczasowymi.
  5. Gdy te finalne są gotowe, stomatolog cementuje porcelanowe nakładki na ostatniej wizycie.
.
Chcesz zmienić swój uśmiech z pomocą licówek?
Zadzwoń i umów się na wizytę
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności