Jak Przygotować Się do Zabiegu Implantacji Zębów?

Odzyskaj uśmiech z Dentrum Clinic! Z przygotowaniem, zabiegiem i rekonwalescencją - dbamy o każdy etap Twojej drogi do zdrowia i pięknego uśmiechu. Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej.

Jak Przygotować Się do Zabiegu Implantacji Zębów?

15 marca 2024
przygotowanie_do_implantacji1.jpg

W Dentrum Clinic, podjęcie decyzji o zabiegu implantacji zębów jest początkiem podróży ku odzyskaniu nie tylko pięknego uśmiechu, ale i zdrowia jamy ustnej. Rozumiemy wagę tego kroku i dlatego z pełnym zaangażowaniem i troską dbamy o naszych Pacjentów na każdym etapie leczenia – od pierwszego kontaktu z recepcją po opiekę pozabiegową zapewnianą przez nasz wykwalifikowany personel. Poniżej znajdziesz zbiór praktycznych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu, zrozumieć, czego możesz się spodziewać po jego wykonaniu, oraz jak dbać o siebie w trakcie rekonwalescencji.

Przygotowanie do Zabiegu

W Dentrum Clinic przygotowanie do zabiegu zaczyna się od szczegółowej konsultacji z lekarzem implantologiem dr n. med. Danielem Ciapińskim, która umożliwia omówienie wszystkich aspektów planowanego leczenia. Jest to czas na zadanie pytań i wyrażenie wszelkich obaw. Nasz zespół w Dentrum Clinic wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak tomografia komputerowa oraz zdjęcia diagnostyczne RTG, aby zaplanować leczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

U niektórych pacjentów niezbędne jest również wykonanie badań, w tym morfologii krwi, które mają na celu wyeliminowanie ryzyka powikłań podczas zabiegu i rekonwalescencji. Zalecamy także dokładne przygotowanie jamy ustnej, co obejmuje higienizacja czyli profesjonalne czyszczenie zębów, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Dodatkowo, zaleca się utrzymanie zdrowej diety, bogatej w witaminy i minerały wspomagające gojenie, a także ograniczenie spożycia alkoholu i zaprzestanie palenia tytoniu.

Proces Zabiegu

Zabieg implantacji zębów jest procedurą wymagającą precyzji oraz specjalistycznego sprzętu. W Dentrum Clinic korzystamy z nowoczesnych technologii i materiałów, aby zapewnić najlepsze efekty leczenia. Proces ten obejmuje implantację zębów, która zastępuje utracone korzenie zębów i zapewnia stabilne podparcie dla nowych zębów, a w przypadkach, gdy ilość kości jest niewystarczająca, regenerację kości za pomocą różnych technik.

 

Po Zabiegu

Po zabiegu normalnym zjawiskiem  jest wystąpienie pewnego stopnia dyskomfortu, obrzęku, a czasem siniaków. W Dentrum Clinic zapewniamy szczegółowe instrukcje dotyczące postępowania po zabiegu, aby zminimalizować dolegliwości i przyspieszyć proces gojenia. Opieka domowa, w tym stosowanie zimnych okładów i przyjmowanie przepisanych leków, jest kluczowa dla szybkiego powrotu do zdrowia.

Porady dotyczące rekonwalescencji

Kluczem do szybkiej i skutecznej rekonwalescencji jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. Obejmuje to m.in. unikanie twardych i gorących pokarmów w pierwszych dniach po zabiegu, ograniczenie aktywności fizycznej oraz regularne stosowanie przepisanych leków. Ponadto, utrzymywanie dobrej higieny jamy ustnej, aby zapewnić najlepsze warunki dla gojenia i uniknąć komplikacji.

 

W Dentrum Clinic robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy standard opieki. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie pięknego uśmiechu, ale także dbałość o dobrostan i komfort naszych pacjentów.

Poddanie się zabiegowi implantacji zębów to ważna decyzja, która może znacząco poprawić jakość życia a my jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że cały proces przebiegnie jak najłagodniej, a efekty przerosną oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci odzyskać swój uśmiech.

.
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń i umów się na wizytę!
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności