Dentrum Clinic to jedyna klinika stomatologiczna w Katowicach, gdzie konsultacji udziela dr n. med. Daniel Ciapiński – ceniony zarówno w Polsce, jak i za granicą specjalista implantologii oraz wszelkich zabiegów wszczepienia implantu zębowego takich jak: podnoszenie dna zatoki szczękowej, biologiczna augmentacja kości, oraz regeneracja kości. Doktor ukończył specjalizację z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest założycielem i był wieloletnim dyrektorem Silesia Study Club of International Team for Implantology (największej organizacji na świecie zrzeszającej implantologów).

W Dentrum Clinic przeprowadza również złożone zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej: ekstrakcje chirurgiczne zębów zatrzymanych, zębów mądrości, korzeni zębowych, usunięcia torbieli, a także przerosty dziąsłowe. Precyzja i profesjonalizm tymi słowami możemy opisać pracę doktora. Dzięki doświadczeniu potrafi wielokierunkowo spojrzeć na potrzeby pacjenta i ustalić plan leczenia dostosowany do jego oczekiwań. Jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, który przeprowadza zabiegi na najwyższym, światowym poziomie.


stomatolog podczas konsultacji

W Dentrum Clinic Katowice do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby już od przekroczenia progu naszego gabinetu, czuł się swobodnie i komfortowo. W naszej klinice stomatologicznej zapewniamy możliwość kompleksowego leczenia, które rozpoczyna się od zabiegu higienizacji. Każda kolejna wizyta dostosowana jest do określonych podczas konsultacji potrzeb.

1. Ankieta

Na 10 min przed planowaną wizytą pracownik recepcji poprosi Cię o uzupełnienie niezbędnej dokumentacji medycznej (wywiad medyczny oraz ankieta osobowa, która pozwala nam lepiej poznać potrzeby pacjenta). Zebrany wywiad będzie niezbędny w analizie ewentualnych chorób współistniejących i pomoże stomatologowi odpowiednio przygotować się do zabiegu i całego procesu leczenia.

2. Zdjęcia diagnostyczne

W kolejnym etapie w zależności od potrzeb korzystamy z profesjonalnego sprzętu do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych. Przy planowaniu zabiegów implantologicznych oraz chirurgicznych diagnostykę rozszerzamy o tomografię komputerową i skany cyfrowe, ponieważ w tym przypadku zdjęcie pantomograficzne jest niewystarczające. Nie pokazuje całości uzębienia, kości szczęki oraz żuchwy. W Dentrum Clinic Katowice pracujemy na najnowocześniejszym Tomografie CBCT Kavo OP 3D PRO ukazującym wszystkie struktury twarzoszczęki w ujęciu 3D. Wykonana tomografia pozwala nam ocenić ilość tkanki kostnej, która jest filarem do wszczepienia implantu.

3. Badania kliniczne / badania przedmiotowe

Po wykonaniu zdjęć diagnostycznych poprosimy Cię o przejście do gabinetu, gdzie stomatolog przeprowadzi dokładne badania kliniczne. Określi anatomię oraz oceni stan uzębienia, stanu skroniowo żuchwowego, dziąseł, kości oraz poszuka ewentualnych zmian patologicznych. Wykona także skan cyfrowy przy użyciu najnowszego skanera cyfrowego 3Shape TRIOS. Dzięki otrzymanym materiałom będziemy mogli cyfrowo zaprojektować Twój uśmiech i zęby.

4. Poznanie potrzeb / ustalenie planu leczenia

Po zakończonym badaniu klinicznym oraz badaniach diagnostycznych stomatolog przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Na jego podstawie przygotuje indywidualny plan leczenia. Będzie on uwzględniał Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Oczywiście należy pamiętać, że droga do wymarzonego „Hollywood smile” jest niekiedy długa, ale nie niemożliwa. Wszystkie rozwiązania omówimy wspólnie podczas konsultacji, po której otrzymasz rozpisany plan leczenia.

5. Ustalenie terminów wizyt

W procesie leczenia bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Po zakończonej konsultacji pomożemy Ci ustalić terminy wizyt, tak aby nie kolidowały z Twoimi codziennymi obowiązkami. Na tym etapie o Twój komfort zadba nasz doświadczony zespół z rejestracji.

6. Zdjęcia cyfrowe

W ostatnim etapie wykonamy zdjęcia fotograficzne Twojego uśmiechu, zębów oraz twarzy. Pomogą one w późniejszej ocenie efektów pracy. Nasi pacjenci cenią sobie takie rozwiązanie, ponieważ mogą dostrzec wyraźne zmiany i cieszyć się z otrzymanych rezultatów. Niektóre zdjęcia można obejrzeć w zakładce poświęconej metamorfozom.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności