Implantacja krok po kroku

Implanty to niewielkich rozmiarów śruby. Podczas zabiegu implantacji umieszczane są w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba zastępując naturalny korzeń.

Implantacja krok po kroku

17 grudnia 2020
implanty-2-1200x943.jpg

 

Implanty to niewielkich rozmiarów śruby wykonane najczęściej z tytanu. Podczas zabiegu implantacji umieszczane są w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba. Zastępują naturalny korzeń i umożliwiają zamocowanie korony (sztuczny ząb), mostu lub protezy.

Jak wygląda leczenie implantologiczne w Dentrum?

Konsultacja implantologiczna

Na pierwszej wizycie nasi lekarze przeprowadzają wywiad medyczny i wykonują badania diagnostyczne: badanie kliniczne (badanie wewnątrz i zewnątrzustne) oraz badania obrazowe (pantomogram, tomografia komputerowa).

Ustalenie planu leczenia

Wyniki badań pozwalają na ustalenie odpowiedniego planu leczenia. Stomatolodzy Dentrum Clinic rozpatrują każdy przypadek indywidualnie, uwzględniając potrzeby zdrowotne i estetyczne Pacjenta. Jeśli nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, implantolog dobiera optymalną długość i średnicę implantu do danej sytuacji klinicznej.

Ewentualne zabiegi przygotowawcze

Zdarza się, że zabieg implantacji muszą poprzedzić zabiegi przedimplantacyjne, tj. podniesienie dna zatoki szczękowej, regeneracja lub przeszczep kości. Są one zalecane tylko wtedy, gdy stan uzębienia Pacjenta z jakiegoś powodu nie pozwala na wszczepienie implantu..

Część chirurgiczna

Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa od 30 do 60 minut. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zazwyczaj jest bezbolesny i nie powoduje żadnych dolegliwości. Niekiedy przez kilka dni lekarz zaleca przyjmowanie antybiotyku, leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych. Chirurg przygotowuje specjalne łoże w kości, w które wprowadzany jest implant. Na koniec rana jest zaszywana w taki sposób, aby błona śluzowa przykrywała całkowicie śrubę.

Zdjęcie szwów

Zdjęcie szwów odbywa się podczas wizyty kontrolnej około 7-10 dni po zabiegu.

Część protetyczna

3-6 miesięcy po zabiegu (tyle czasu potrzebuje kość, aby zrosnąć się z implantem) w znieczuleniu miejscowym następuje odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej na czas około 14 dni. Śruba gojąca ułatwia prawidłowe wygojenie błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu. Ostatnim etapem jest praca protetyczna, czyli założenie korony, mostu lub protezy.

Opieka po zakończeniu leczenia

Bardzo ważne jest utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej. O implanty należy dbać tak samo, jak o naturalne zęby. Niezbędne są regularne przeglądy, które wyznacza lekarz stomatolog.

.
Masz braki w uzębieniu? Zgłoś się do naszych specjalistów!
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności