Leczenie w narkozie
Znieczulenie ogólne, potocznie nazywane narkozą (uśpieniem) jest czasowym wyłączeniem świadomości. Pozwala na skuteczne zrealizowanie zabiegu, nie pozostawiając Pacjenta z przykrymi wspomnieniami i doznaniami. Anestezjolog, który wykonuje znieczulenie, przez cały zabieg czuwa nad stanem i bezpieczeństwem Pacjenta.
Jak wygląda narkoza u dentysty?
- Zabieg stomatologiczny w narkozie wykonują dwa zespoły: dentystyczny i anestezjologiczny. Narkozę można przeprowadzić, podając leki w formie wziewnej, dożylnej albo łącząc obie metody. Cały proces odbywa się w warunkach ambulatoryjnych.
- Leczenie w narkozie jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy trzeba usunąć kilka zębów równocześnie. W trakcie jednej wizyty możliwe jest zrealizowanie całego procesu terapeutycznego, który przy zastosowaniu konwencjonalnych metod, musiałby zostać rozłożony na wiele sesji. Ogromnym plusem jest to, iż pacjent nie pamięta zabiegu i nie odczuwa bólu.
- Kwalifikacji do narkozy dokonuje anestezjolog. Kwalifikacja odbywa się na podstawie wywiadu medycznego oraz wyników zleconych badań. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możliwe jest wykonanie zabiegu. W przypadku pojawiających się wątpliwości w Dentrum Clinic chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania.
Przygotowanie do zabiegu
Na zabieg należy się stawić na czczo. Na 2 godziny przed zabiegiem nie można spożywać żadnych płynów. Picie alkoholu na kilka dni przed narkozą nie jest wskazane. Po wybudzeniu pacjent pozostaje pod obserwacją jeszcze przez kilka godzin, a następnie może być odebrany przez wyznaczonego opiekuna. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych tuż po znieczuleniu dentystycznym.