Narkoza u dentysty. Co warto wiedzieć?

Narkoza u dentysty. Co warto wiedzieć?

4 października 2022
narkoza-3-1200x800.jpg

Wielu pacjentów boi się wizyty u dentysty, bo ponieważ boją się bólu. Zupełnie niepotrzebnie. Nowoczesna technologia oferuje wiele innowacyjnych sposobów radzenia sobie ze wszystkimi dolegliwościami bólowymi, które pacjenci przypisują leczeniu stomatologicznemu. Jedną z tych metod jest stosowanie narkozy, która jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna!

Narkoza – co to jest?

Narkoza to inaczej znieczulenie ogólne, czyli wprowadzenie pacjenta w stan nieświadomości, często potocznie określany przez pacjentów jako “uśpienie”. Pacjenci są stale nadzorowani przez lekarza anestezjologa wraz z pielęgniarką, którzy pracują nad tym, aby cała procedura przebiegła pomyślnie i bezpiecznie. Ze względu na praktycznie stuprocentową skuteczność narkozy w eliminacji bólu, dentyści proponują ją obecnie regularnie w przypadku wykonywania bardziej złożonych zabiegów.

Kiedy dentyści proponują narkozę?

Jak wspomnieliśmy, narkoza jest często stosowana w celu zapobiegania wystąpienia dolegliwości bólowych podczas leczenia stomatologicznego. Wiążę się to nie tylko z samym fizycznym bólem, ale także często spotykanym strachem wśród pacjentów dotyczącym nieprzyjemnych doznań w trakcie pracy dentysty. Coraz popularniejsze jest zjawisko dentofobii, która oznacza paniczny lęk przed wizytą u stomatologa. Jest to bardzo poważny temat, ponieważ wiele osób unika wizyty u dentysty tak bardzo, że naraża swoją jamę ustną i uzębienie na wystąpienie poważnych chorób lub powikłań.

Znieczulenie ogólne jest często proponowane także w przypadku leczenia dzieci. Z oczywistych przyczyn większość małych pacjentów nie chce kooperować z lekarzem stomatologiem, co nie tylko zwiększa czas trwania zabiegu, ale także wpływa negatywnie na jakość jego wykonania. W obu przypadkach narkoza sprawia, że cały proces przebiega szybko, bezboleśnie i bezstresowo.

Nadal zastanawiasz się, czy warto skorzystać z narkozy u dentysty?

Jeśli na samą myśl o wizycie stomatologicznej odczuwasz dyskomfort, stresujesz się lub szukasz wymówek, aby tylko uniknąć kontroli lekarskiej, rozważ wykorzystanie narkozy. W profesjonalnych gabinetach dentystycznych, takich jak Dentrum, stosowanie znieczulenia ogólnego jest całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne. Leki używane do wprowadzenia pacjenta w stan narkozy są preparatami dokładnie przebadanymi, dlatego nie ma ryzyka zagrożenia zdrowia czy życia w przypadku ich stosowania. A w efekcie cały zabieg przebiega szybko i sprawnie, bez stresu dla osoby leczonej. Niezależnie, czy pacjentem jest osoba dorosła czy dziecko – w Dentrum dbamy o każdego i priorytetem jest dla nas pomoc medyczna na najwyższym możliwym poziomie!


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności