Laser SMART m PRO

W Dentrum Clinic kładziemy duży nacisk na najwyższą jakość usług. Zawdzięczamy ją doświadczeniu naszych stomatologów oraz nowoczesnemu sprzętowi, w który wyposażona jest klinika. Jesteśmy na bieżąco z wszystkimi nowościami technologicznymi, które ułatwiają pracę lekarzy i sprawiają, że zabiegi są bezpieczne i komfortowe dla pacjentów. Jednym z takich profesjonalnych narzędzi jest laser Smart m Pro wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny, m.in.: dermatochirurgii, ginekologii, laryngologii, okulistyce, proktologii. Najszersze zastosowanie znalazł jednak w stomatologii, w której potrafi zdziałać cuda.

Laser biostymulacyjny służy m.in. do usuwania bakterii i wirusów, niwelowania aft i opryszczek, odparowania tkanki, regeneracji błony śluzowej, czy wykonywania precyzyjnych hemostatycznych nacięć jak w przypadku zabiegu podcięcie wędzidełka. W sposób precyzyjny pozwala pozbyć się stanów zapalnych i bezpiecznie odkazić system korzeniowy. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie podczas zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej tj. wybielanie zębów.

Czym jest laser Smart?

Laser zabiegowy Smart m Pro to zaawansowane technologicznie urządzenie, które sprawia, że zabiegi wykonywane są bardzo precyzyjnie i bezpiecznie. Sprzęt pozwala na krótsze i całkowicie bezbolesne leczenie. Dzięki odpowiednim aplikatorom oraz parametrom przyspiesza procesy gojenia ran. Dodatkowym plusem jest to, iż laser rozcina tkanki hemostatycznie, co oznacza, że nie przerywa prawidłowego obiegu krwi. Tym samym podczas zabiegu nie dochodzi do niekontrolowanego krwawienia. To idealna metoda leczenia dla osób z zaburzeniami krzepliwości krwi. Dziś już nikt nie wyobraża sobie profesjonalnie urządzonego gabinetu stomatologicznego, w którym zabrakłoby takiego urządzenia.

Dlaczego warto pracować na takim sprzęcie?

Głównym celem Dentrum Clinic jest świadczenie usług na najwyższym, światowym poziomie. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy dokładnie i starannie. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które nie tylko ułatwiają pracę, ale dają możliwość leczenia bez bólu. Większość proponowanych przez nas usług jest bezinwazyjna i bezstresowa dla pacjentów. Zamiast tradycyjnych metod sięgamy po zdobycze technologii, tak aby cały proces leczenia był szybki i efektywny. Laser zabiegowy Smart m Pro jest jednym z takich sprzętów, który pozwala na precyzyjne i bezbolesne leczenie infekcji jamy ustnej.

Zalety i funkcje sprzętu

Jego główne zalety to:
- eliminacja bólu podczas zabiegów
- bezinwazyjna chirurgia ze sterylizacją podrażnień
- efektywna i bezpieczna dezynfekcja tkanki kostnej, śluzówki i implantów
- delikatne wybielanie
- efektywniejsza ortodoncja
- zmniejszone ryzyko powikłań tj. obrzęki, czy krwiaki
- przyspieszenie gojenia

WSZECHSTRONNOŚĆ SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Sprzęt stosowany jest nie tylko w stomatologii, ale również w innych dziedzinach medycyny tj.: dermatochirurgia, ginekologia, laryngologia, okulistyka, proktologia Smart m Pro może być wykorzystywany w wielospecjalistycznej klinice takiej jak Dentrum Clinic oraz w małych gabinetach stomatologicznych. Urządzenia dostępne są w wielu modelach. Różnią się mocą i długością promieniowania. W zależności od potrzeb dostępny jest szeroki wybór akcesoriów tj. światłowody, czy rękojeści zabiegowe. Nowoczesna konstrukcja urządzenia umożliwia konfigurację lasera zgodnie z indywidualnymi potrzebami lekarza. Specjalnie zaprojektowane systemy optyczne pozwalają na wbudowanie diod i modułów laserowych o różnych długościach fali (405nm, 635nm, lub 980nm). Dzięki wyposażeniu w elastyczny, cienki światłowód kwarcowy z szerokim wyborem rękojeści zabiegowych, urządzenie znajduje zastosowanie w kontaktowej mikrochirurgii i biostymulacji w licznych dziedzinach medycyny.

Laser zabiegowy SMART m PRO umożliwia dokładne i staranne wykonanie zabiegów. W Dentrum Clinic jest szczególnie pomocny podczas cięcia, sterylizacji, koagulacji, odparowywania, biostymulacji oraz fotoaktywnej dezynfekcji tkanek twardych i miękkich. Użycie lasera eliminuje w przypadku wielu zabiegów konieczność zakładania szwów, ponieważ urządzenie pracuje tylko w miejscu kontaktu światłowodu z tkanką, zamykając jednocześnie naczynia krwionośne i limfatyczne. Wykorzystanie sprzętu jest idealnym rozwiązaniem podczas zabiegów mikrochirurgicznych u pacjentów ze skłonnościami do krwotoków oraz zaburzeniem krzepnięcia krwi, bowiem hemostatyczne nacinanie tkanek zabezpiecza przed niekontrolowanym krwawieniem.

JAKOŚĆ

Laser Smart m PRO swą wysoką jakość zawdzięcza idealnemu zgraniu długości fali (405nm, 635nm oraz 980nm) oraz aplikatorów zabiegowych. Jest to najbardziej kompleksowy laser dostępny na rynku.

Laser o długości fali 980nm ma zastosowanie w precyzyjnych zabiegach termicznych takich jak: mikrochirurgia, implantologia, chirurgia stomatologiczna, periodontologia, endodoncja, wybielanie czy terapia bólu. Zapewnia najlepszą absorpcję światła w tkankach miękkich. Współpracuje ze światłowodem o najmniejszej z dostępnych w stomatologii średnic 200µm. To zestawienie pozwala osiągnąć prawdziwą precyzję działania. Ponadto skraca czas zabiegu do niezbędnego minimum i prowadzi do skutecznej redukcji bakterii beztlenowych.

Laser o długości fali 635nm ma zastosowanie w laserowym ozonowaniu tkanek (PAD) oraz ich fotobiomodulacji. Laser ten jest optymalnie dobrany do aktywacji dedykowanych fotouczulaczy do eliminacji bakterii, wirusów oraz grzybów bez efektów ubocznych, bez podnoszenia temperatury kości czy implantów i lekooporności. Dodatkową zaletą jest fakt, że jako laser LLLT o mocy poniżej 500mW, zapewnia bezpieczną, „zimną” fotobiomodulację tkanek twardych i miękkich, dzięki czemu w czasie kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund możemy rozpocząć stymulację np. znacząco przyspieszyć gojenie ran po zabiegach chirurgicznych, lub zahamować proces zapalny, obrzęk czy ból. Fotobiomodulacja jest skutecznym narzędziem w codziennej pracy każdego stomatologa.

Laser o długości fali 405nm może precyzyjnie diagnozować rozległość infekcji bakteryjnej i zmian na błonie śluzowej niewidocznych gołym okiem. Umożliwia opracowanie szczegółowego planu leczenia i wdrożenia skutecznej terapii.

Kiedy używamy takiego sprzętu?

W Dentrum Clinic laser biostymulacyjny stosujemy w:
– chirurgii stomatologicznej
– diagnostyce
– endodoncji
– implantologii
– periodontologii
– protetyce
– stomatologii estetycznej

Korzyści z zastosowania lasera:

– skuteczne leczenie próchnicy i stanów zapalnych
– gwarancja krótszego leczenia kanałowego
– mniejsze ryzyko pojawienia się próchnicy wtórnej pod wypełnieniami oraz komplikacji podczas leczenia kanałowego
– korzystny wpływ na leczenie zmian około wierzchołkowych
– szybsze gojenie po ekstrakcjach zęba
– mniejsze zapotrzebowanie na środki zwalczające drobnoustroje i antybiotyki
– mniejsza inwazyjność podczas zabiegów
– mniejsze ryzyko utraty zęba

Zabiegi wykonywane laserem:

– podcięcie wędzidełka języka lub wargi górnej
– usuwanie narośli na błonie śluzowej jamy ustnej
– wycinanie przerostów błony śluzowej
– regulacja linii uśmiechu, wydłużanie koron
– odkażanie kanałów zębowych, kieszonek przyzębnych, implantów
– opracowanie próchnicy
– zmniejszanie nadwrażliwości zębów
– leczenie schorzeń na błonie śluzowej jamy ustnej
– wybielanie zębów

Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby stomatolog mógł usunąć blisko 100% bakterii. Laser zabiegowy emituje bezpieczne dla zdrowia czerwone światło pod wpływem, którego następuje uwolnienie dwuatomowego tlenu, co w efekcie prowadzi do przerwania ściany komórek i utlenienia bakterii. Dochodzi do natychmiastowej eliminacji drobnoustrojów, bez wpływu na zdrową tkankę. Jest to bardzo skuteczne metoda, zmniejszająca liczbę wizyt w gabinecie stomatologicznym. Po zakończonym zabiegu nie ma potrzeby przyjmowania antybiotyków, a proces gojenia postępuje bardzo szybko.
Doskonała
Na podstawie 76 opinii
Joanna Strzelec-Łobodzińska
2024-05-29
Jestem bardzo zadowolona. Wszystko na najwyższym poziomie. Polecam.
Bozena Uchnast
2024-05-28
Bardzo profesjonalna, świetna obsługa, sper lekarze. Całe leczenie bezbolesne. Polecam każdemu.
Izabela Jaskólska
2024-05-28
Polecam z całego serca ❤️
Ізабелла Колісник
2024-05-28
Na usunięcie zębow mądrości przychodziliśmy z wielkim strachem i obawą, ale dziękujemy lekarzowi i całemu personelowi za wspaniałą pracę i nastrój. Nie pomyliliśmy się z kliniką, odtąd będę chodzić tylko tutaj.
Teresa Kusaj
2024-05-24
Szybko, sprawnie i bezboleśnie - profesjonalna i przyjemna obsługa w sympatycznej atmosferze. Polecam z całego serca.
Michal Kowalczyk
2024-05-21
Profesjonalna klinika dentystyczna , w tej Klinice podoba mi się atmosfera, profesjonalizm, podejście do pacjenta oraz dokładne poinstruowanie co w danej sytuacji mamy robić po zabiegu , klinika godna Polecenia 👌👍
Mark Bryant
2024-05-17
A big thank you to all the staff at Dentrum Clinic, I've had a few appointments and each appointment was explained clearly to me in English. Thank you for smile back 😊 See you in September 👍
Filip Wojciechowski
2024-05-16
Gorąco polecam gabinet stomatologiczny, profesjonalnie zaplanowane leczenie od początku do końca. Pełen profesjonalizm podczas wykonywanych zabiegów. Leczenie było bezstresowe pomimo ogromnego strachu, który miałem przed dentystami.
piegwa
2024-05-15
Miła, profesjonalna kadra z indywidualnym podejściem do pacjenta. Ceny adekwatne do najwyższej jakości produktów. Dr Ciapiński wraz z asystentami tworzą świetny zespół, przy którym człowiek czuje, że jest w dobrych rękach. Do tego świetna kawa w poczekalni. Gorąco polecam!

Podziel się swoim uśmiechem!

#dentrum

Umów się na wizytę

Nasza ekipa znajdzie dla Ciebie najlepszy termin. 
Czekamy na Ciebie!
PON - PT 8:00 - 20:00
ZOBACZ JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram