Mectron Piczosurgery nóż pezochiurgiczny

Piezosurgery to najnowocześniejsza technologia ultradźwiękowa umożliwiająca precyzyjne wykonanie w pełni kontrolowanych cięć kości, bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich i nadmiernej emisji ciepła. W Dentrum Clinic stosujemy Mectron Piezosurgery – najlepsze urządzenie dostępne na rynku wykorzystujące technologię piezoelektryczną. Jego użycie zapewnia precyzję i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów m.in. z zakresu chirurgii jamy ustnej, chirurgii ortodontycznej, implantacji oraz periodontologii. Zabiegi tj. usuwanie zębów wielokorzeniowych, zatrzymanych ósemek, podniesienia dna zatoki, plastyka wyrostka zębodołowego stają się mało inwazyjne. Zastosowane technologii ultradźwiękowej gwarantuje pacjentowi większy komfort podczas zabiegu, mniejszy ból pozabiegowy i mniejsze ryzyko powikłań. Skuteczność  Mectron Piezosurgery potwierdzona jest licznymi badaniami i publikacjami naukowymi.

Dzięki Mectron Piezosurgery możliwe jest:

  • selektywne cięcie

Opatentowana technologia Mectron Piezosurgery zapewnia o wiele większą skuteczność oraz bezpieczeństwo cięcia kości, niż tradycyjne wiertła, czy piły. Dzięki specjalnej częstotliwości drgań piezoelektrycznych końcówka urządzenia tnie jedynie tkanki kostne, nie naruszając tkanek miękkich tj. nerwy, naczynia śluzowe, błony. Warto podkreślić, że jedynie tkanki twarde są podatne na zakres drgań wykorzystywanych przez urządzenie, dlatego tkanki miękkie nawet w bezpośrednim kontakcie z końcówką tnącą, pozostają bezpieczne.

  • precyzja

Mectron Piezosurgery gwarantuje najwyższą precyzję wykonywanych zabiegów. Dzięki wyposażeniu w końcówki o grubości zaledwie 0,25 mm zapewnia dokładne i małoinwazyjne cięcie przy większości zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

  • przyśpieszone gojenie

Wykorzystanie technologii ultradźwiękowej oraz właściwe chłodzenie miejsca zabiegowego za pomocą systemu irygacyjnego sprawia, że tkanka kostna na brzegu cięcia nie ulega przegrzaniu i nekrozie, czyli obumarciu. Dzięki zjawisku kawitacji, które stymuluje regenerację komórek, procesy gojenia zachodzą szybciej, a obrzęk i stany zapalne są mniej rozległe.

  • unikalny zakres drgań

Końcówka tnąca wprawiana jest w ruch za pomocą unikalnej dwuzakresowej amplitudy drgań: mikrowibracji (w zakresie 24 – 36 kHz, umożliwiającej kontrolę i precyzję cięcia) oraz makrowibracji (w zakresie 30 – 60 Hz, zapobiegającej obumarciu kości). Dodatkowo poziom irygacji na panelu dostosowywany jest do aktualnych potrzeb. W każdej chwili chłodzenie obszaru zabiegowego może zostać zwiększone lub zmniejszone.

Zalety i funkcje sprzętu

Mectron Piezosurgery posiada wiele zalet i cennych funkcji. Do najważniejszych należą:

  • bezpieczeństwo i precyzja zabiegów. Urządzenie jest o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne wiertła i piły wykorzystywane do cięcia tkanek kostnych. Dzięki specjalnej częstotliwości drgań piezoelektrycznych końcówka urządzenia tnie jedynie tkanki twarde, nie naruszając tkanek miękkich tj. nerwy, naczynia śluzowe, błony. Jego użycie gwarantuje pacjentowi m.in. większy komfort podczas zabiegu oraz mniejszy ból pozabiegowy.
  • feedback system, czyli automatyczny system sterowania, który na bieżąco monitoruje i optymalizuje ruch końcówki tnącej, dostosowując ją do sytuacji klinicznej.
  • dodatkowe zabezpieczenie w postaci systemu APC (Autmatic Protection Control), który automatycznie rozpoznaje nieprawidłowości pracy urządzenia tj. odchylenia od normy w pracy końcówki tnącej. System jest w stanie w ciągu sekundy odciąć dopływ wody i wyłączyć prąd, zapewniając pełne bezpieczeństwo pacjentowi.
  • niski pobór mocy sprawia, że urządzenie nie nagrzewa się i nie emituje wysokie temperatury. Nie istnieje ryzyko poparzenia pacjenta lub obumarcia tkanek w obszarze zabiegowym.
  • zabezpieczenie rękojeści i złącza kabla uniemożliwia nieprawidłowe podłączenie.

Kiedy używamy taki sprzęt?

Mectron Piezosurgery ma szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej. Urządzenie jest bardzo pomocne m.in. podczas:

– ekstrakcji zębów zatrzymanych oraz zębów mądrości,
– eksplantacji,
– implantacja,
– operacji usunięcia torbieli twarzoczaszki,
– przeszczepianiu bloków kostnych,
– podnoszeniu dna zatoki,
– resekcji wierzchołka korzeni, hemisekcji.

Przeciwwskazania do zastosowania

Zabiegów z użyciem Mectron Piezosurgery nie wykonuje się u pacjentów z rozrusznikiem serca lub innymi wszczepionymi elektronicznymi urządzeniami.

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

W Dentrum Clinic Katowice na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Stosując najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku, taki jak Mectron Piezosurgery, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom leczenia. Przeprowadzane zabiegi charakteryzują się najwyższą precyzją, a okres rekonwalescencji przebiega bardzo szybko. Wyposażenie gabinetu w zaawansowane technologicznie urządzenia ułatwia codzienną pracę lekarzy, a tym samym zwiększa wygodę pacjentów.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności