Mikroskop zabiegowy

W celu podniesienia jakości pracy gabinet stomatologiczny Dentrum Clinic został wyposażony w rewolucyjny mikroskop chirurgiczny firmy ZEISS – światowego lidera urządzeń optycznych. Posiadamy model CARL ZEISS EXTARO 300, który należy uznać za szczytowe osiągnięcie firmy ZEISS. Urządzenie zapewnia nowy, wyższy standard leczenia. W mikroskop wyposażone są najnowocześniejsze kliniki stomatologiczne na świecie, do których zalicza się również Dentrum Clinic.

Czym jest mikroskop stomatologiczny?

Mikroskop stomatologiczny jest niezwykle pomocnym narzędziem podczas diagnostyki oraz leczenia licznych schorzeń stomatologicznych. Pozwala dostrzec delikatne struktury oraz kanały korzeniowe niewidoczne gołym okiem. Sprawdza się szczególnie podczas leczenia kanałowego zębów. Umożliwia szczegółowe przygotowanie planu leczenia i dokładne przeprowadzenie koniecznych zabiegów. Dodatkowym plusem jest to, iż pomaga przewidzieć ewentualne komplikacje. Zalety urządzenia doceniają nie tylko stomatolodzy, ale również pacjenci. Użycie mikroskopu daje bowiem pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone precyzyjnie, a efekty będą trwałe.

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

Dentrum Clinic to nowoczesna klinika stomatologiczna w Katowicach, która wyposażona jest w najnowszy sprzęt dostępny na rynku. Naszym pacjentom zapewniamy bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegów, bowiem korzystamy z zaawansowanego technologicznie sprzętu i sprawdzonych metod leczenia. Cechuje nas precyzja, a tę zawdzięczamy doświadczeniu stomatologów i najwyższej klasy sprzętowi, który pomaga nam w codziennej pracy. Większość naszych zabiegów przeprowadzamy z wykorzystaniem mikroskopu firmy Zeiss. Jego użycie pozwala na osiągnięcie bardzo dużego powiększenia (do 20 razy), co sprawia, że wszelkie delikatne struktury, a nawet kanały korzeniowe są bardzo dobrze widoczne. Mikroskop stomatologiczny umożliwia wizualizację obrazów o wysokim kontraście z zachowaniem naturalnych kolorów oraz oświetlenia tam, gdzie jest ono niezbędne. Dzięki urządzeniu leczenie kanałowe, stomatologia zachowawcza, protetyka, wykonanie licówek, chirurgia stomatologiczna, a nawet implantologia wykonywane są na najwyższym, światowym poziomie. Sprawia to, że pacjenci przez lata mogą cieszyć się z trwałych efektów zabiegów.

Dlaczego warto pracować na takim sprzęcie?

Stomatologia to dziedzina wymagająca dbania o najmniejsze szczegóły, bowiem to one często decydują o powodzeniu całego zabiegu. Mikroskop pozwala na powiększenie obserwowanego pola i ocenę delikatnych struktur i kanałów korzeniowych niewidocznych gołym okiem. Urządzenie umożliwia dokładną diagnozę, szczegółowe opracowanie planu leczenia oraz precyzję podczas zabiegu. Wykorzystanie mikroskopu wielokrotnie pomogło uratować zęby, które przez innych stomatologów zostały zakwalifikowane do usunięcia. W Dentrum Clinic korzystamy z urządzenia podczas leczenia kanałowego zębów, jak również w stomatologii zachowawczej, protetyce i mikrochirurgii.

ZALETY MIKROSKOPU

Główną cechą, a zarazem największą zaletą mikroskopu stomatologicznego jest możliwość powiększenia nawet o 20x operowanego pola. Urządzenie pozwala dostrzec to, co gołym okiem niewidoczne, dzięki czemu zapewnia wysoką skuteczność wykonywanych zabiegów. Najczęściej mikroskop wykorzystywany jest podczas leczenia kanałowego zębów czy też ponownego leczenia kanałowego ponieważ umożliwia opracowanie kanałów o skomplikowanej i nietypowej budowie anatomicznej. Ponadto pomaga odnaleźć dodatkowe kanały, które wcześniej przez wielu stomatologów były pomijane. Urządzenie cechuje wysoka skuteczność podczas usuwania złamanych i pozostawionych narzędzi endodontycznych. Mikroskop stomatologiczny wykorzystuje się również w pozostałych dziedzinach stomatologii takich jak: stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna oraz implantologia. Zapewnia wysoką skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Stał się niezastąpionym urządzeniem we współczesnej stomatologii.

Kiedy używamy takiego sprzętu?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem należy do najczęściej wykonywanych zabiegów z wykorzystaniem urządzenia. To zabieg skomplikowany, wymagający precyzji i staranności. Mikroskop pozwala dotrzeć do najmniejszych, niewidocznych gołym okiem korzeni kanałowych. Ponadto jest niezwykle przydatny w dokładnym przeglądzie uzębienia, ponieważ umożliwia wychwycenie początkowych zmian próchnicowych. Aktualnie mikroskop stomatologiczny oprócz endodoncji wykorzystuje się również w innych dziedzinach stomatologii, takich jak:
- diagnostyka (m.in. uwidacznianie nieszczelności istniejących wypełnień, ognisk próchnicy początkowej, zmian chorobowych, mikropęknięć szkliwa)
- stomatologia zachowawcza (m.in. wykonywanie wypełnień, mikroopracowywanie ubytków próchnicowych)
- chirurgia (m.in. możliwość stosowania mikronarzędzi i cienkich szwów, dokładna kontrola i diagnostyka tkanek objętych zabiegiem)
- protetyka (m.in. opracowywanie korzeni pod wkłady, mikropreparacje pod licówki, kontrola szczelności uzupełnień)
- higienizacja (np. skaling, dokładność wykonywania zabiegów)
Doskonała
Na podstawie 76 opinii
Joanna Strzelec-Łobodzińska
2024-05-29
Jestem bardzo zadowolona. Wszystko na najwyższym poziomie. Polecam.
Bozena Uchnast
2024-05-28
Bardzo profesjonalna, świetna obsługa, sper lekarze. Całe leczenie bezbolesne. Polecam każdemu.
Izabela Jaskólska
2024-05-28
Polecam z całego serca ❤️
Ізабелла Колісник
2024-05-28
Na usunięcie zębow mądrości przychodziliśmy z wielkim strachem i obawą, ale dziękujemy lekarzowi i całemu personelowi za wspaniałą pracę i nastrój. Nie pomyliliśmy się z kliniką, odtąd będę chodzić tylko tutaj.
Teresa Kusaj
2024-05-24
Szybko, sprawnie i bezboleśnie - profesjonalna i przyjemna obsługa w sympatycznej atmosferze. Polecam z całego serca.
Michal Kowalczyk
2024-05-21
Profesjonalna klinika dentystyczna , w tej Klinice podoba mi się atmosfera, profesjonalizm, podejście do pacjenta oraz dokładne poinstruowanie co w danej sytuacji mamy robić po zabiegu , klinika godna Polecenia 👌👍
Mark Bryant
2024-05-17
A big thank you to all the staff at Dentrum Clinic, I've had a few appointments and each appointment was explained clearly to me in English. Thank you for smile back 😊 See you in September 👍
Filip Wojciechowski
2024-05-16
Gorąco polecam gabinet stomatologiczny, profesjonalnie zaplanowane leczenie od początku do końca. Pełen profesjonalizm podczas wykonywanych zabiegów. Leczenie było bezstresowe pomimo ogromnego strachu, który miałem przed dentystami.
piegwa
2024-05-15
Miła, profesjonalna kadra z indywidualnym podejściem do pacjenta. Ceny adekwatne do najwyższej jakości produktów. Dr Ciapiński wraz z asystentami tworzą świetny zespół, przy którym człowiek czuje, że jest w dobrych rękach. Do tego świetna kawa w poczekalni. Gorąco polecam!

Podziel się swoim uśmiechem!

#dentrum

Umów się na wizytę

Nasza ekipa znajdzie dla Ciebie najlepszy termin. 
Czekamy na Ciebie!
PON - PT 8:00 - 20:00
ZOBACZ JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram