Skaner wewnątrzustny

W Dentrum Clinic posiadamy jeden z najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych firmy 3Shape. 3Shape jest duńską firmą uważaną za producenta jednych z najlepszych na świecie skanerów wewnątrzustnych i oprogramowania Cad/Cam. W Polsce fabryka 3Shape znajduje się w Szczecinie. Skaner wewnątrzustny TRIOS jest jednym z najbardziej znanych produktów firmy. TRIOS służy do cyfrowej rejestracji pola protetycznego w ustach pacjenta w postaci cyfrowego obrazu.

Skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS® jest cyfrowym rozwiązaniem służącym jednej z najbardziej wymagających procedur, tj. pobieraniu wycisku.

Czym jest cyfrowy skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to rewolucyjne urządzenie służące do wykonywania obrazu jamy ustnej w technologii 3D. Cyfrowy obraz jest bardzo szczegółowy i eliminuje ewentualne błędy, które mogą pojawić się w przypadku tradycyjnej metody. Rozwiązanie nie tylko ułatwia pracę stomatologom, ale również zapewnia komfort pacjentom.

W Dentrum Clinic skan wykonujemy już na pierwszej wizycie. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem leczenia otrzymujemy na komputerze model 3D uzębienia pacjenta, który pozwala na szczegółową ocenę stanu zdrowia i wykrycie nieprawidłowości wymagających leczenia.

Ogromnym plusem korzystania ze skanera jest oszczędność czasu pacjenta. Cyfrowy wycisk obrazu otrzymujemy bowiem w czasie rzeczywistym. Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej, obraz wysyłamy do laboratorium protetycznego, gdzie od razu rozpoczynane są prace protetyczne.

Cyfrowy wycisk jest wykorzystywany do wykonania precyzyjnych uzupełnień w protetyce CAD/CAM takich jak: korony, licówki, wkłady – Inlay, nakładów – Onlay, protezy zębowe, mosty na implantach, All on 4 czy też uzupełnienia tymczasowe na implantach. Dzięki użyciu skanera cyfrowego wyciski protetyczne są trwalsze i bardziej estetyczne.

Dlaczego warto pracować na takim sprzęcie:

Cyfrowy skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował pracę stomatologów. Zwiększył efektywność ich pracy i ograniczył pracochłonność wykonywania stałych uzupełnień. W porównaniu do tradycyjnych metod pobierania wycisków metoda ta jest o wiele krótsza, dzięki czemu bardziej komfortowa dla pacjentów. Dla przykładu czas osadzenia jednej korony uległ skróceniu o średnio 41%. Uzyskane modele 3D można dowolnie obracać, dzięki czemu pacjent może zobaczyć swój nowy uśmiech z różnych perspektyw. Ponadto cała procedura jest bezpieczna a afekty trwałe. Cyfrowe projektowanie uśmiechu jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne.

Zalety i funkcje sprzętu

Skaner wewnątrzustny zapewnia przede wszystkim precyzję, dokładność odwzorowania, trwałość i szczelność prac protetycznych. Cyfrowy wycisk zębów ma wiele zastosowań, może być wykorzystywany zarówno do wykonywania uzupełnień w technice tradycyjnej, jak i technice CAD/CAM takich jak: korony, licówki, wkłady – Inlay, nakładów – Onlay, protezy zębowe, mosty na implantach, All on 4 czy też uzupełnienia tymczasowe na implantach.. Stomatolog dzięki przesuwnej głowicy skanującej może na bieżąco kontrolować proces skanowania i ma możliwość analizy pola protetycznego. Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta, otrzymany wycisk zębów zostaje przesłany do laboratorium protetycznego. W ciągu zaledwie kilku minut technik może ocenić obraz i rozpocząć prace końcowe. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, stomatolog wykona na tej samej wizycie korektę opracowania.

Dzięki cyfrowemu skanerowi proces pobierania wycisków jest o wiele bardziej komfortowy dla pacjentów, niż w przypadku tradycyjnych metod. Jedną z uciążliwych dolegliwości był odruch wymiotny. Użycie skanera całkowicie eliminuje ten problem. Pacjenci doceniają tę metodę również ze względu na oszczędność czasu. Skrócenie całego cyklu wykonywania uzupełnienia jest dla nich bardzo wygodne.

Korzyści z zastosowania skanera cyfrowego w gabinecie:

- precyzja podczas diagnostyki
- szybsze wykonanie prac tymczasowych
- skrócenie czasu wizyty u stomatologa
- trwałość i estetyka uzupełnień
- komfort przy pobieraniu wycisków
- wyeliminowanie odruchu wymiotnego
- bezpieczeństwo leczenia protetycznego
- lepszy kontakt między gabinetem a laboratorium protetycznym
- możliwość zaprojektowania nowego, pięknego uśmiechu
- wizualizacja 3D, która pozwala na zaprezentowanie pacjentowi zmian w jamie ustnej

Prace protetyczne wykonywane w Dentrum Clinic z wykorzystaniem skanera cyfrowego:

- inlay, onlay, overlay, licówki, korony, korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe
- mosty pełnoceramiczne – mosty i podbudowy z tlenku cyrkonu
implantoprotetyka, łączniki indywidualne, korony i mosty przykręcane na implantach
- prace All on 4
- protezy zębowe
- mosty na implantach
- szablony chirurgiczne
- prace tymczasowe ochronne
- model drukowany z cyfrowego wycisku
- cyfrowa wizualizacja uśmiechu –mockup

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

Dentrum Clinic to nowoczesna klinika stomatologiczna w Katowicach, która zapewnia najwyższą jakość usług. W codziennej pracy korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku i stosujemy metody, które sprawiają, że pacjenci czują się komfortowo podczas zabiegów. Skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował współczesną stomatologię, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym gabinecie. Zapewnia bardzo precyzyjne i bezpieczne badania. Pobrany wycisk zębów jest trwały i estetyczny. Ponadto pozwala na opracowanie skutecznego planu leczenia, zgodnego z oczekiwaniami pacjenta.

Cyfrowy skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował pracę stomatologów. Zwiększył efektywność ich pracy i ograniczył pracochłonność wykonywania stałych uzupełnień. W porównaniu do tradycyjnych metod pobierania wycisków metoda ta jest o wiele krótsza, dzięki czemu bardziej komfortowa dla pacjentów. Dla przykładu czas osadzenia jednej korony uległ skróceniu o średnio 41%. Uzyskane modele 3D można dowolnie obracać, dzięki czemu pacjent może zobaczyć swój nowy uśmiech z różnych perspektyw. Ponadto cała procedura jest bezpieczna a afekty trwałe. Cyfrowe projektowanie uśmiechu jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne.
Doskonała
Na podstawie 76 opinii
Joanna Strzelec-Łobodzińska
2024-05-29
Jestem bardzo zadowolona. Wszystko na najwyższym poziomie. Polecam.
Bozena Uchnast
2024-05-28
Bardzo profesjonalna, świetna obsługa, sper lekarze. Całe leczenie bezbolesne. Polecam każdemu.
Izabela Jaskólska
2024-05-28
Polecam z całego serca ❤️
Ізабелла Колісник
2024-05-28
Na usunięcie zębow mądrości przychodziliśmy z wielkim strachem i obawą, ale dziękujemy lekarzowi i całemu personelowi za wspaniałą pracę i nastrój. Nie pomyliliśmy się z kliniką, odtąd będę chodzić tylko tutaj.
Teresa Kusaj
2024-05-24
Szybko, sprawnie i bezboleśnie - profesjonalna i przyjemna obsługa w sympatycznej atmosferze. Polecam z całego serca.
Michal Kowalczyk
2024-05-21
Profesjonalna klinika dentystyczna , w tej Klinice podoba mi się atmosfera, profesjonalizm, podejście do pacjenta oraz dokładne poinstruowanie co w danej sytuacji mamy robić po zabiegu , klinika godna Polecenia 👌👍
Mark Bryant
2024-05-17
A big thank you to all the staff at Dentrum Clinic, I've had a few appointments and each appointment was explained clearly to me in English. Thank you for smile back 😊 See you in September 👍
Filip Wojciechowski
2024-05-16
Gorąco polecam gabinet stomatologiczny, profesjonalnie zaplanowane leczenie od początku do końca. Pełen profesjonalizm podczas wykonywanych zabiegów. Leczenie było bezstresowe pomimo ogromnego strachu, który miałem przed dentystami.
piegwa
2024-05-15
Miła, profesjonalna kadra z indywidualnym podejściem do pacjenta. Ceny adekwatne do najwyższej jakości produktów. Dr Ciapiński wraz z asystentami tworzą świetny zespół, przy którym człowiek czuje, że jest w dobrych rękach. Do tego świetna kawa w poczekalni. Gorąco polecam!

Podziel się swoim uśmiechem!

#dentrum

Umów się na wizytę

Nasza ekipa znajdzie dla Ciebie najlepszy termin. 
Czekamy na Ciebie!
PON - PT 8:00 - 20:00
ZOBACZ JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram