Skaner wewnątrz ustny cyfrowy

W Dentrum Clinic posiadamy jeden z najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych firmy 3Shape. 3Shape jest duńską firmą uważaną za producenta jednych z najlepszych na świecie skanerów wewnątrzustnych i oprogramowania Cad/Cam. W Polsce fabryka 3Shape znajduje się w Szczecinie. Skaner wewnątrzustny TRIOS jest jednym z najbardziej znanych produktów firmy. TRIOS służy do cyfrowej rejestracji pola protetycznego w ustach pacjenta w postaci cyfrowego obrazu.

Skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS® jest cyfrowym rozwiązaniem służącym jednej z najbardziej wymagających procedur, tj. pobieraniu wycisku.

Czym jest cyfrowy skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to rewolucyjne urządzenie służące do wykonywania obrazu jamy ustnej w technologii 3D. Cyfrowy obraz jest bardzo szczegółowy i eliminuje ewentualne błędy, które mogą pojawić się w przypadku tradycyjnej metody. Rozwiązanie nie tylko ułatwia pracę stomatologom, ale również zapewnia komfort pacjentom.

W Dentrum Clinic skan wykonujemy już na pierwszej wizycie. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem leczenia otrzymujemy na komputerze model 3D uzębienia pacjenta, który pozwala na szczegółową ocenę stanu zdrowia i wykrycie nieprawidłowości wymagających leczenia.

Ogromnym plusem korzystania ze skanera jest oszczędność czasu pacjenta. Cyfrowy wycisk obrazu otrzymujemy bowiem w czasie rzeczywistym. Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej, obraz wysyłamy do laboratorium protetycznego, gdzie od razu rozpoczynane są prace protetyczne.

Cyfrowy wycisk jest wykorzystywany do wykonania precyzyjnych uzupełnień w protetyce CAD/CAM takich jak: korony, licówki, wkłady – Inlay, nakładów – Onlay, protezy zębowe, mosty na implantach, All on 4 czy też uzupełnienia tymczasowe na implantach.  Dzięki użyciu skanera cyfrowego wyciski protetyczne są trwalsze i bardziej estetyczne.

Dlaczego warto pracować na takim sprzęcie:

Cyfrowy skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował pracę stomatologów. Zwiększył efektywność ich pracy i ograniczył pracochłonność wykonywania stałych uzupełnień. W porównaniu do tradycyjnych metod pobierania wycisków metoda ta jest o wiele krótsza, dzięki czemu bardziej komfortowa dla pacjentów. Dla przykładu czas osadzenia jednej korony uległ skróceniu o średnio 41%. Uzyskane modele 3D można dowolnie obracać, dzięki czemu pacjent może zobaczyć swój nowy uśmiech z różnych perspektyw. Ponadto cała procedura jest bezpieczna a afekty trwałe. Cyfrowe projektowanie uśmiechu jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne.

Zalety i funkcje sprzętu

Skaner wewnątrzustny zapewnia przede wszystkim precyzję, dokładność odwzorowania, trwałość i szczelność prac protetycznych. Cyfrowy wycisk zębów ma wiele zastosowań, może być wykorzystywany zarówno do wykonywania uzupełnień w technice tradycyjnej, jak i technice CAD/CAM takich jak: korony, licówki, wkłady – Inlay, nakładów – Onlay, protezy zębowe, mosty na implantach, All on 4 czy też uzupełnienia tymczasowe na implantach.. Stomatolog dzięki przesuwnej głowicy skanującej może na bieżąco kontrolować proces skanowania i ma możliwość analizy pola protetycznego. Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta, otrzymany wycisk zębów zostaje przesłany do laboratorium protetycznego. W ciągu zaledwie kilku minut technik może ocenić obraz i rozpocząć prace końcowe. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, stomatolog wykona na tej samej wizycie korektę opracowania.

Dzięki cyfrowemu skanerowi proces pobierania wycisków jest o wiele bardziej komfortowy dla pacjentów, niż w przypadku tradycyjnych metod. Jedną z uciążliwych dolegliwości był odruch wymiotny. Użycie skanera całkowicie eliminuje ten problem. Pacjenci doceniają tę metodę również ze względu na oszczędność czasu. Skrócenie całego cyklu wykonywania uzupełnienia jest dla nich bardzo wygodne.

Korzyści z zastosowania skanera cyfrowego w gabinecie:

 • precyzja podczas diagnostyki
 • szybsze wykonanie prac tymczasowych
 • skrócenie czasu wizyty u stomatologa
 • trwałość i estetyka uzupełnień
 • komfort przy pobieraniu wycisków
 • wyeliminowanie odruchu wymiotnego
 • bezpieczeństwo leczenia protetycznego
 • lepszy kontakt między gabinetem a laboratorium protetycznym
 • możliwość zaprojektowania nowego, pięknego uśmiechu
 • wizualizacja 3D, która pozwala na zaprezentowanie pacjentowi zmian w jamie ustnej

Prace protetyczne wykonywane w Dentrum Clinic z wykorzystaniem skanera cyfrowego:

 • inlay, onlay, overlay, licówki, korony, korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe
 • mosty pełnoceramiczne – mosty i podbudowy z tlenku cyrkonu
 • implantoprotetyka, łączniki indywidualne, korony i mosty przykręcane na implantach
 • prace All on 4
 • protezy zębowe
 • mosty na implantach
 • szablony chirurgiczne
 • prace tymczasowe ochronne
 • model drukowany z cyfrowego wycisku
 • cyfrowa wizualizacja uśmiechu –mockup

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

Dentrum Clinic to nowoczesna klinika stomatologiczna w Katowicach, która zapewnia najwyższą jakość usług. W codziennej pracy korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku i stosujemy metody, które sprawiają, że pacjenci czują się komfortowo podczas zabiegów. Skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował współczesną stomatologię, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym gabinecie. Zapewnia bardzo precyzyjne i bezpieczne badania. Pobrany wycisk zębów jest trwały i estetyczny. Ponadto pozwala na opracowanie skutecznego planu leczenia, zgodnego z oczekiwaniami pacjenta.

Cyfrowy skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował pracę stomatologów. Zwiększył efektywność ich pracy i ograniczył pracochłonność wykonywania stałych uzupełnień. W porównaniu do tradycyjnych metod pobierania wycisków metoda ta jest o wiele krótsza, dzięki czemu bardziej komfortowa dla pacjentów. Dla przykładu czas osadzenia jednej korony uległ skróceniu o średnio 41%. Uzyskane modele 3D można dowolnie obracać, dzięki czemu pacjent może zobaczyć swój nowy uśmiech z różnych perspektyw. Ponadto cała procedura jest bezpieczna a afekty trwałe. Cyfrowe projektowanie uśmiechu jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności