Sleeperone 5 aparat do znieczuleń komputerowych

SleeperOne 5 to nowoczesne urządzenie do podawania środka znieczulającego, które zrewolucjonizowało współczesną stomatologię. W przeciwieństwie do znieczulenia tradycyjną strzykawką nie powoduje bólu. Podczas tradycyjnej metody płyn znieczulający aplikowany jest zbyt szybko, pod dużym ciśnieniem, które rozpiera tkanki i wywołuje ból. SleeperOne 5 dzięki mikroprocesorowi pozwala na delikatne i w pełni kontrolowane wprowadzenie roztworu znieczulającego. Cały proces przebiega szybko i całkowicie bezboleśnie.

Zalety i funkcje sprzętu

SleeperOne 5 posiada wiele zalet i funkcji. Do najważniejszych należy wymienić:
- stałą kontrolę oporności tkanek dzięki mechanizmowi PAR (Permanent Analysis of Resistance),
- specjalny tryb iniekcji śródwięzadłowej, który automatycznie dostosowuje prędkość do ciśnienia w ozębnej,
- specjalny tryb do znieczulenia doprzegrodowego u dzieci,
- możliwość stosowania wszelkich technik znieczuleń, m.in.: śródwięzadłowego, dopodniebiennego, śródkostnego – doprzegrodowego (typu C.I.A.), czy też tradycyjnego nasiękowego, czy przewodowego,
- ergonomiczny i lekki uchwyt długopisowy,
- intuicyjny interfejs,
- łatwą instalację,
- sterownik nożny, aktywację podawania płynu znieczulającego za pomocą pedału.

Kiedy używamy taki sprzęt?

Znieczulenie komputerowe za pomocą urządzenia SleeperOne 5 zalecane jest szczególnie dzieciom, osobom z dentofobią oraz pacjentom szczególnie wrażliwym na ból lub zmagającym się z lękiem przed dentystą. Strach przed znieczuleniem powoduje, że wielu pacjentów odkłada wizytę w gabinecie na później, doprowadzając do pogłębiania się próchnicy lub innych groźnych dla zdrowia schorzeń. Skutecznym rozwiązaniem jest całkowicie bezbolesne i szybkie znieczulenie komputerowe. SleeperOne 5 w przeciwieństwie do znieczulenia tradycyjną strzykawką, pozwala na delikatne i w pełni kontrolowane wprowadzenie roztworu znieczulającego. Osoby, które zdecydowały się na tę metodę podkreślają, że podczas zabiegu czuły się zrelaksowane. Urządzenie pozwala przezwyciężyć strach przed dentystą i sprawia, że pacjenci chętniej i częściej zgłaszają się na kolejne wizyty.

Przeciwwskazania do zastosowania

Przeciwwskazaniem do podania znieczulenia zawierającego adrenalinę, noradrenalinę, epinefrynę są:
- astma oskrzelowa,
- cukrzyca,
- nadczynność tarczycy,
- niektóre choroby i wady serca,
- niektóre choroby nerek,
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
- niewydolność krążenia
- padaczka,
- wszystkie jednostki chorobowe z hipotermią

Część stomatologów wśród przeciwwskazań wymienia również ciążę. Najnowsze badania wykazują jednak, że większym zagrożeniem dla kobiety w ciąży i karmiącej piersią jest walka z bólem, niż zastosowanie znieczulenia miejscowego (bez użycia leków obkurczających naczynia). Podanie leków zawierających adrenalinę, noradrenalinę, epinefrynę u osób z bardzo wrażliwym układem nerwowym może spowodować niepożądane reakcje, tj.: kołatanie serca, niepokój, osłabienie, potliwość, omdlenia.

Przed przystąpieniem do znieczulenia stomatolog wykonuje szczegółowy wywiad lekarski, ponieważ, u niektórych pacjentów osiągnięcie efektu znieczulenia jest bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe. Zdarza się tak u osób, u których występują:
- stany zapalne w obrębie znieczulanych tkanek,
- zaburzenia metabolizmu spowodowane długotrwałym stosowaniem używek i leków odurzających,
- anomalie anatomiczne przebiegu znieczulanego nerwu,
- wrażliwość na użyty w znieczuleniu lek.

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

W Dentrum Clinic Katowice stawiamy na innowacyjność i komfort pacjentów. Nasz gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku, który ułatwia pracę lekarzy i sprawia, że zabiegi przeprowadzane są precyzyjnie i bezboleśnie. Wiemy, jak duży dyskomfort powoduje dentofobia. Dzięki znieczuleniu Sleeper One 5 jesteśmy w stanie pomóc osobom zmagającym się z lękiem przed dentystą. Znieczulenie komputerowe eliminuje uczucie „rozpierania tkanek” podczas podawania środka znieczulającego, co wpływa na większy komfort pacjenta. Współczesna stomatologia sprawia, że leczenie zębów może być całkowicie bezbolesne. Pacjenci, którzy skorzystali ze znieczulenia komputerowego dostępnego w naszej klinice, chętniej umawiają się na kolejne wizyty, dbając tym samym o stan zdrowia swojego uzębienia.
Doskonała
Na podstawie 76 opinii
Joanna Strzelec-Łobodzińska
2024-05-29
Jestem bardzo zadowolona. Wszystko na najwyższym poziomie. Polecam.
Bozena Uchnast
2024-05-28
Bardzo profesjonalna, świetna obsługa, sper lekarze. Całe leczenie bezbolesne. Polecam każdemu.
Izabela Jaskólska
2024-05-28
Polecam z całego serca ❤️
Ізабелла Колісник
2024-05-28
Na usunięcie zębow mądrości przychodziliśmy z wielkim strachem i obawą, ale dziękujemy lekarzowi i całemu personelowi za wspaniałą pracę i nastrój. Nie pomyliliśmy się z kliniką, odtąd będę chodzić tylko tutaj.
Teresa Kusaj
2024-05-24
Szybko, sprawnie i bezboleśnie - profesjonalna i przyjemna obsługa w sympatycznej atmosferze. Polecam z całego serca.
Michal Kowalczyk
2024-05-21
Profesjonalna klinika dentystyczna , w tej Klinice podoba mi się atmosfera, profesjonalizm, podejście do pacjenta oraz dokładne poinstruowanie co w danej sytuacji mamy robić po zabiegu , klinika godna Polecenia 👌👍
Mark Bryant
2024-05-17
A big thank you to all the staff at Dentrum Clinic, I've had a few appointments and each appointment was explained clearly to me in English. Thank you for smile back 😊 See you in September 👍
Filip Wojciechowski
2024-05-16
Gorąco polecam gabinet stomatologiczny, profesjonalnie zaplanowane leczenie od początku do końca. Pełen profesjonalizm podczas wykonywanych zabiegów. Leczenie było bezstresowe pomimo ogromnego strachu, który miałem przed dentystami.
piegwa
2024-05-15
Miła, profesjonalna kadra z indywidualnym podejściem do pacjenta. Ceny adekwatne do najwyższej jakości produktów. Dr Ciapiński wraz z asystentami tworzą świetny zespół, przy którym człowiek czuje, że jest w dobrych rękach. Do tego świetna kawa w poczekalni. Gorąco polecam!

Podziel się swoim uśmiechem!

#dentrum

Umów się na wizytę

Nasza ekipa znajdzie dla Ciebie najlepszy termin. 
Czekamy na Ciebie!
PON - PT 8:00 - 20:00
ZOBACZ JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram