Vector Paro

Vector Paro to alternatywna, bardzo delikatna i skuteczna metoda w leczeniu m.in. choroby przyzębia, choroby dziąseł oraz stanów zapalnych wokół implantu zęba. Polega na całkowicie bezpiecznym zastosowaniu energii ultradźwiękowej w oczyszczaniu, polerowaniu i impregnowaniu zainfekowanych powierzchni. Urządzenie pozwala na wykonanie bezbolesnych zabiegów i powrót do codziennych obowiązków od razu po wyjściu z gabinetu.

Kiedy stosuje się terapię vectorową?

W zależności od zaawansowania choroby przyzębia Vector Paro stosuje się jako metodę główną lub wspomagającą. W przypadku średniozaawansowanej choroby przyzębia (paradontozy) najczęściej terapia vectorowa jest terapią zasadniczą. Pomaga pozbyć się osadu, płytki bakteryjnej i złogów nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. W leczeniu zaawansowanej paradontozy metoda ta pomaga w przygotowaniu do chirurgicznego zabiegu odbudowy kości. Dezynfekcja kieszonek dziąsłowych za pomocą ultradźwięków może bowiem ograniczyć zakres inwazyjnych metod leczenia nawet do minimum. Terapia vectorowa pozwala utrzymać efekty leczenia zasadniczego i zapobiec nawrotom choroby. Stosowana jest również w przypadku pojawienia się stanów zapalnych w okolicach implantów, koron, czy mostów, bowiem nie prowadzi do ich uszkodzeń. Zabieg przeprowadza się wówczas z użyciem zawiesiny fluidu wzmocnionego przez hydroksyopat – główny składnik mineralny zęba, którą podaje się do końcówek roboczych urządzenia. Całkowite usunięcie przylegającej płytki bakteryjnej trwa 1-1,5h. Jest całkowicie bezpieczne i zapewnia zachowanie przyczepu łącznotkankowego w najwyższym stopniu. Efekty są długotrwałe i pozwalają na nowo cieszyć się zdrowiem. Dla pacjentów główną zaletą terpii vectorowej jest to, iż nie powoduje bólu. Pozwala powrócić do codziennych obowiązków od razu po wyjściu z gabinetu.

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

Dentrum Clinic to nowoczesna klinika stomatologiczna w Katowicach wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki doświadczeniu naszych lekarzy oraz wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń świadczymy usługi na najwyższym, światowym poziomie. Korzystamy z najlepszych, sprawdzonych metod leczenia, zapewniając pacjentom pełen komfort. System Vector Paro wykorzystujemy w leczeniu choroby przyzębia, dziąseł oraz w przypadku pojawienia się zapalenia wokół implantu zęba. Wyjątkowość systemu polega na całkowicie bezpiecznym zastosowaniu energii ultradźwiękowej. Dzięki opatentowanej technologii eliminacji drgań instrument porusza się wyłącznie równolegle do powierzchni korzenia. Urządzenie dokładnie usuwa złogi i płytkę bakteryjną nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. Działa bez wibracji, tym samym eliminując ból i możliwość uszkodzenia tkanek.

Sprawia, że powierzchnia nad i poddziąsłowa pozostaje czysta i bardzo dobrze znosi nadwrażliwość. Ponadto Vector Paro pozwala na użycie podczas zabiegu zawiesiny fluidu wzmocnionego przez biozgodny przez hydroksyopat do impregnacji całej powierzchni korzeni i ujścia kanalików zębowych. Zabieg sprawia, że ząb uodparnia się na procesy demineralizacji. Paradontoza, czyli choroby dziąseł i choroby przyzębia to schorzenia, na które cierpi wielu pacjentów. Nieleczone zmiany mogą doprowadzić do rozchwiania, a nawet utraty zębów, dlatego nie należy ich bagatelizować. Współczesna stomatologia zapewnia całkowicie bezbolesne zabiegi.

Zalety i korzyści terapii vectorowej:

 • precyzyjne usunięcie płytki i złogów
 • skuteczność w miejscach trudno dostępnych anatomicznie
 • brak aerozolu i bólu, dzięki eliminacji drgań
 • zachowanie przyczepu łącznotkankowego w najwyższym stopniu
 • specjalny zestaw końcówek do leczenia periimplantitis i okresowej higienizacji implantów
 • redukuje nadwrażliwość

Wskazania do zastosowania Vector Paro:

 • niechirurgiczne leczenie stanów zapalnych przyzębia
 • higienizacyjne zabiegi pooperacyjne
 • leczenie i profilaktyka perimplantitis
 • rozbicie biofilmu poddziąsłowego wokół implantów oraz wokół uzupełnień protetycznych
 • znoszenie nadwrażliwości
 • usuniecie osadu
 • neutralizacja nadwrażliwości pozabiegowej
 • polerowanie powierzchni zębów


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności