Chirurgia stomatologiczna


Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, który obejmuje zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz okolicach przyległych. Celem jest eliminacja ogniska zakażenia, rekonstrukcja i regeneracja tkanek oraz wsparcie dla leczenia protetycznego, endodontycznego (kanałowego) i periodontologicznego (leczenie chorób przyzębia).

Wiele osób odczuwa lęk przed leczeniem chirurgicznym. Rozumiemy obawy, dlatego w Dentrum Clinic oferujemy możliwość skorzystania ze znieczulenia ogólnego (narkozy). Rozwiązaniem może być również znieczulenie komputerowe lub gaz rozweselający. Doświadczenie naszych lekarzy oraz najnowocześniejszy sprzęt sprawiają, że zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie, a pacjenci szybko wracają do zdrowia.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Daniel Ciapiński

IMPLANTOLOG

Dr n. med. Daniel Ciapiński

Doktor nauk medycznych, implantolog, wykładowca, ukończył specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej.



Michał Bąk

LEKARZ STOMATOLOG

Dr Michał Bąk

Doktor Michał Bąk 2012 roku ukończył studia z wyróżnieniem na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.



W Dentrum Clinic oferujemy szeroki zakres usług z zakresu chirurgii stomatologicznej:

– Usuwanie zębów mądrości (ósemek)
– Ekstrakcja czyli usunięcie zęba
– Resekcja korzenia zęba / Resekcja wierzchołka korzenia zęba
– Odsłonięcie zęba zatrzymanego
– Podcięcie wędzidełka języka lub wargi górnej i dolnej
– Leczenie zakażeń zębopochodnych
– Torbiele zatok szczękowych
– Usuwanie torbieli kości szczękowych
– Usuwanie torbieli jamy ustnej, torbiele warg i policzków
– Usunięcie pozostawionych korzeni zębów
– Plastyka tkanek miękkich i kości

Konsekwencje braku leczenia

Z całą pewnością w stomatologii czas działa na naszą niekorzyść. Im dłużej będziemy zwlekać z zabiegiem, tym konsekwencje będą poważniejsze.
Nieleczone zmiany w obrębie jamy ustnej stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Jeśli tylko zauważmy niepokojące objawy, powinniśmy niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną.

Usuwanie zębów mądrości (ósemek)

Usuwanie zatrzymanych trzecich zębów trzonowych lub tzw. zębów mądrości jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych tj. Dentrum Clinic Katowice. Określenie zatrzymane odnosi się do zębów, które nie wyszły do łuku zębowego w oczekiwanym okresie. Wielokrotnie przyczyną jest mniejsza szerokość kości, przez co zęby te nie mieszczą się i z tego powodu nie ulegają wyrznięciu.
Powodem nieprawidłowości bywa niewłaściwe usytuowanie zawiązka zęba i jego skośne lub poziome ustawienie. W większości przypadków wskazane jest usunięcie ósemki, chyba że istnieją ku temu przeciwwskazania. Takie działanie najlepiej podjąć w młodym wieku, ponieważ im człowiek starszy, tym chirurgiczne usuwanie ósemek staje się trudniejsze i wiąże się z większą ilością powikłań. Czasami zdarzają się dodatkowe zęby, czyli dziewiątki, które również należy usunąć. Niekiedy zębom mądrości towarzyszą torbiele, które mogą doprowadzić do zniszczenia kości. Szczególnie niebezpieczne są torbiele zawiązkowe rozwijające się wokół całkowicie zatrzymanych zębów. Brak objawów powoduje późne rozpoznanie, przez co dochodzi do znacznej utraty kości.


Chirurgia stomatologiczna - wyrywanie ósemki

Dowiedz się więcej


Usuwanie ósemek

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba

Usunięcie zęba jest podstawowym zabiegiem z zakresu chirurgii jamy ustnej. Tak samo, jak każdy zabieg chirurgiczny nawet najprostsza ekstrakcja wymaga wnikliwej analizy każdego przypadku, dokładnego przygotowania i zaplanowania zabiegu. Niezwykle ważne jest zachowanie kości wyrostka zębodołowego po usunięciu zęba, które osiąga się poprzez zminimalizowanie inwazyjności zabiegu. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowej objętości oraz morfologii tkanek w miejscu po usuniętym zębie. Czynniki te mają istotne funkcjonalne oraz estetyczne konsekwencje dla późniejszego leczenia protetycznego, zarówno dla wykonania najprostszych rozwiązań, jakimi jest wykonanie protezy zębowej, mostów porcelanowych, jak również implantów zębowych.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wykonywany przy użyciu znieczulenia komputerowego, istnieje także możliwość wykonania zabiegu przy użyciu podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego a dla pacjentów z dentofobią i lękiem przed zabiegami oferujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie.

Resekcja korzenia zęba / Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Resekcja korzenia zęba przeprowadzana jest u pacjentów, u których wystąpiło zapalenie tkanek okołowierzchołkowych lub pojawiły się trudności w tradycyjnym leczeniu stomatologicznym, takie jak: zakrzywienie, zwężenie kanału korzeniowego lub złamanie narzędzia w kanale zębowym. W Dentrum Clinic zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia komputerowego lub jeśli nie ma przeciwwskazań w narkozie. Dzięki temu pacjenci nie odczuwają bólu i stresu.

Zabieg polega na odcięciu drobnego fragmentu korzenia oraz wyczyszczeniu zmian zapalnych przy jego wierzchołku oraz sąsiedztwie. Chirurg wyrównuje brzegi kości, oczyszcza ubytek, a następnie szczelnie wypełnia kanał korzeniowy od strony jego wierzchołka, co nazywane jest wypełnieniem wstecznym. W trakcie zabiegu tkanka znajdująca się w okolicy korzenia zęba jest nacinana, a pojawiające się stany zapalne wokół usuwane. Miejsce zabiegowe zostaje zszyte.

Czasami uzupełnia się także usunięty fragment kostny, wykorzystując do tego specjalny materiał kościozastępczy. Metoda ta znacznie przyspiesza gojenie kości. Cały zabieg trwa nie więcej niż 60 minut. Najważniejsze to zapewnić całkowitą szczelność kanału korzeniowego, bo tylko dzięki temu osiągnie się oczekiwane efekty. Resekcja korzenia zęba jest często zabiegiem ostatniej szansy pozwalającym na utrzymanie zęba w jamie ustnej. Proces gojenia trwa od 10 do 14 dni w zależności od miejsca usytuowania korzenia.

Odsłonięcie zęba zatrzymanego

Zęby zatrzymane to zęby, które mimo osiągnięcia ostatecznego kształtu – powstania korony i korzenia – nie zajęły prawidłowego miejsca w łuku zębowym. Powodów może być bardzo wiele, między innymi stłoczenie zębów, czy wady zgryzu.

Najczęściej zatrzymaniu ulegają zęby ósme, czy tzw. zęby mądrości. W większości przypadków należy je usunąć chirurgicznie. Problem ten pojawia się również w przypadku górnych kłów, czy dolnych zębów przedtrzonowych. Jednym z rozwiązań może być dotarcie do zatrzymanego zęba i umieszczenie na nim zamka ortodontycznego. Zabieg poprzedzony precyzyjną diagnostyką opierającą się na tomografii komputerowej umożliwi wyprowadzenie zęba do jego prawidłowej pozycji.

Warto zaznaczyć, że istnieje wiele metod chirurgicznych na dotarcie do zatrzymanego zęba. Wiele zależy od jego położenia. Najprostszą metodą w przypadku wargowej lokalizacji niewyrzniętych siekaczy i kłów szczęki jest gingiwektomia. Polega na wycięciu śluzówki pokrywającej niewyrznięty wargowo ząb wraz z odsłonięciem 1/2 do 3/4 powierzchni korony. Równie często stosowaną techniką jest radykalne usunięcie zarówno kości, jak i tkanek miękkich pokrywających koronę. Utworzone „okienko” zostaje zabezpieczone opatrunkiem chirurgicznym, a następnie na powierzchni odsłoniętej korony zęba zostaje umieszczony zamek ortodontyczny. W ten sposób zapewniona jest otwarta erupcja zęba.



W Dentrum Clinic wykonujemy te zabiegi atraumatycznie czyli po naszych zabiegach następuje szybkie gojenie tkanek dziąsła i pacjenci nie mają długiego okresu rekonwalescencji.

W Dentrum Clinic wykonujemy zabiegi z natychmiastowym przyklejeniem zamka ortodontycznego. To duża oszczędność czasu dla pacjenta, ponieważ po zabiegu nie ma potrzeby natychmiastowej wizyty u ortodonty.

Podcięcie wędzidełka języka lub wargi górnej i wędzidełka wargi dolnej

Za krótkie wędzidełko języka jest powodem licznych problemów i schorzeń. Niemowlakom utrudnia ssanie piersi i tym samym przyśpiesza przejście na mleko modyfikowane. U starszych dzieci powoduje diastemę, czyli przerwę między siekaczami oraz wadę wymowy. Niekiedy problemy z wędzidełkiem prowadzą do pociągania dziąseł ku dołowi, co w konsekwencji skutkuje ich zanikiem, a także obnażeniem powierzchni korzeni, wystąpieniem ich nadwrażliwości, a nawet patologicznym rozchwianiem zębów. W tego typu przypadkach jedynym rozwiązaniem jest bezbolesne podcięcie wędzidełka.

W Dentrum Clinic posiadamy nowoczesne lasery stomatologiczne i chirurgiczne, które pozwalają na szybkie i precyzyjne wykonanie zabiegu bez konieczności zakładania szwów. Komputerowe znieczulenie lub użycie gazu rozweselającego sprawia, że młodzi pacjenci czują się komfortowo i nie odczuwają stresu. Zabiegi te można wykonać także w znieczuleniu ogólnym czyli w narkozie. Należy pamiętać, że czas działa na naszą niekorzyść, dlatego im wcześniej zabieg zostanie przeprowadzony, tym pacjent szybciej będzie się cieszył zdrowiem.

Leczenie zakażeń zębopochodnych (ropnie i przetoki jamy ustnej)

Zakażenia zębopochodne powstają na skutek istniejącego stanu zapalnego w jamie ustnej. Ogniskami pierwotnymi zakażenia mogą być: zapalenia tkanek miękkich (przyzębie) i twardych (szkliwo, kości szczęk), torbiele, ropnie, ciała obce, nieprawidłowo przebiegające ząbkowanie, zmiany po nieprawidłowo wykonanej resekcji wierzchołka korzenia zęba, stany zapalne w nieprawidłowo leczonym zębie lub w okolicach źle założonego wypełnienia, zgorzel. Nieleczone ogniska pierwotne szybko zamieniają się w niebezpieczne dla całego organizmu ogniska wtórne. Drobnoustroje razem z krwią i chłonką przedostają się do narządów i w efekcie mogą spustoszyć cały ustrój, a nawet doprowadzić do zagrożenia życia pacjenta. Wówczas objawy będą odpowiadać objawom charakterystycznym dla niedomagania konkretnego narządu. Ponadto mogą wystąpić dolegliwości dodatkowe, takie jak: ból zęba, bóle głowy, gorączka, bezsenność, apatia, szybkie męczenie się, wzmożona pobudliwość, brak apetytu, przyspieszenie opadu krwinek (OB), spadek ilości hemoglobiny, leukopenia (obniżenie ilości białych ciałek krwi).

Przy podejrzeniu zakażenia zębopochodnego lekarz pierwszego kontaktu zleca konsultację ze stomatologiem. Dzięki zdjęciom pantomograficznym oraz tomografii komputerowej można szybko zlokalizować ogniska zapalne. Po postawieniu diagnozy, lekarz stomatolog podejmuje współpracę z lekarzem prowadzącym, aby wybrać najlepszą i najmniej inwazyjną metodę leczenia. Ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć terapię w celu uniknięcia groźnych dla zdrowia powikłań.

Ogniska zakażenia trzeba usuwać:
– przed zabiegami kardiochirurgicznymi
– przed leczeniem immunosupresyjnym (przed przeszczepami)
– w chorobach reumatologicznych
– przed leczeniem sanatoryjnym
– w chorobach o przebiegu ostrym
– w zapaleniach wsierdzia i mięśnia sercowego
– w zakrzepowo – zarostowym zapaleniu żył
– w zapaleniu kłębuszków nerkowych

W medycynie popularne jest powiedzenie – choroby odogniskowe liżą stawy, niszczą serce i uszkadzają nerki.

Zespół specjalistów Dentrum Clinic podejmuje się leczenia pacjentów ze znacznymi obciążeniami, takimi jak: choroby kardiologiczne, nerek, cukrzyca. Zabiegi te wykonujemy we współpracy z lekarzami prowadzącymi w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym. Przygotowujemy pacjentów przed zabiegami szpitalnymi i wystawiamy odpowiednie zaświadczenia.

Torbiele zatok szczękowych

Torbiel zatok szczękowych jest patologiczną przestrzenią wypełnioną płynną, półpłynną lub gazową treścią. Najczęściej tworzy się w obrębie twarzoczaszki, między innymi w zatokach przynosowych. U człowieka można wyróżnić cztery ich pary: czołowe, klinowe, szczękowe oraz komórki sitowe. Zatoki szczękowe są największe spośród nich i znajdują się na styku jamy ustnej i nosowej.

Przez wiele lat torbiele zatok szczękowych były bardzo późno diagnozowane. Obecnie dzięki coraz dokładniejszym badaniom obrazowym wykrywane są coraz częściej. Bardzo często podczas rutynowych wizyt stomatologicznych.

Jedną z przyczyn ich powstania są infekcje powodujące stany zapalne błony śluzowej nosa i zatok. W wyniku tworzy się obrzęk prowadzący do zamknięcia połączenia zatok z jamą nosową. W zatokach powstaje zamknięte środowisko które uniemożliwia naturalne oczyszczanie zatok lecz sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Takie stany zapalne powodują ostre zapalenie zatok szczękowych a przy dłuższym trwaniu przechodzi w stan zapalny czego objawami są polipy i torbiele zatok szczękowych.

Torbiele zatoki szczękowej mogą być także efektem długotrwałego zębopochodnego zapalenia zatok szczękowych, które sąsiadują z korzeniami zębów trzonowych i przedtrzonowych. Zmiany okołowierzchołkowe korzeni są jedną z przyczyn rozwoju stanu zapalnego w zatokach szczękowych. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym zębopochodnym stanom zapalnym zatok jest obecność w szczęce kości gąbczastej przez, którą drobnoustroje z łatwością przedostają się do zatok. Powodem może być również przewlekłe zapalenie zatok spowodowane źle przeprowadzonym leczeniem kanałowym, nieprawidłowo wykonaną ekstrakcją zębów lub zaawansowaną próchnicą.

Objawy torbieli w zatoce szczękowej

Torbiel w zatoce szczękowej zwykle rozwija się bezobjawowo i wykrywana jest przypadkowo podczas badania RTG lub tomografii komputerowej. Z czasem, gdy osiągnie większy rozmiar, zacznie powodować dolegliwości takie jak:
– ból zębów
– uczucie ucisku lub rozpierania w twarzoczaszce
– niedrożność nosa
– wyciek z nosa oraz spływanie wydzieliny nosowej do gardła
– utratę węchu
– ból uszu
– uczucie ciśnienia w uszach
– gorączkę
– brak łaknienia
– złe samopoczucie
– zmęczenie i senność

Leczenie torbieli w zatoce szczękowej

Niewielkie torbiele w zatoce szczękowej zwykle pozostawia się do obserwacji. W przypadku kiedy torbiel osiągnęła duże rozmiary należy ją niezwłocznie usunąć. W Dentrum Clinic zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pobrany materiał poddawany jest badaniom histopatologicznym.

Usuwanie torbieli kości

Torbiel kości jest zmianą patologiczną i wymaga leczenia chirurgicznego. Kluczowe jest usunięcie torbieli we wczesnym etapie rozwoju, w przeciwnym razie może dojść do poważnego uszkodzenia kości, a nawet jej trwałej deformacji.

Najczęstszą przyczyną powstawania zmian torbielowatych jest obecność zębów martwych oraz pozostawionych korzeni. Torbiele korzeniowe powstają na skutek martwicy miazgi wywołanej stanem zapalnym lub urazem. Powodem może być również nieprawidłowe leczenie endodontyczne oraz obecność zębów zatrzymanych. Bardzo często w torbieli tkwią korzenie zębów, które można uratować, wdrażając odpowiednią terapię.

Najskuteczniejszą metodą leczenia torbieli kości jest całkowite wyłuszczenie zmiany. W przypadku kiedy tkana kostna uległa znacznemu zniszczeniu stosuje się augmentację z wykorzystaniem substytutów kostnych auto-, hetero-, ksenogennych lub syntetycznych. Metoda ta pozwala na osiągnięcie zaskakujących efektów estetycznych i funkcjonalnych w obszarze zasięgu torbieli.

W Dentrum Clinic zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym często z regeneracją kości wykorzystując różne materiały w tym przeszczepy tkanek własnych. Pobrany materiał poddawany jest badaniom histopatologicznym.


torbiel zuchwy

Torbiel zuchwy usuwanie

Torbiele jamy ustnej, torbiele warg i policzków

Błona śluzowa jamy ustnej posiada setki gruczołów ślinowych. Pełnią one istotną funkcję – stale nawilżają jamę ustną, co umożliwia przyjmowanie pokarmów. Ich zatkanie lub uszkodzenie może doprowadzić do zmian patologicznych, czyli powstania torbieli śluzowych tzw. mucoceli. W wyniku urazu pojawia się obrzęk, którego nie należy bagatelizować i niezwłocznie skonsultować ze stomatologiem.

Wyróżnia się dwa rodzaje mucocele:
torbiel zastoinowa śluzowa – powstaje wskutek niedrożności przewodu wyprowadzającego, pojawia się najczęściej w dnie jamy ustnej i błonie śluzowej języka,
postać z wynaczynienia – powstaje wskutek urazowego przecięcia przewodu wyprowadzającego, co prowadzi do gromadzenia się śluzu w tkance łącznej poza jego światłem, najczęściej pojawia się w obrębie wargi dolnej.

Leczenie torbieli zastoinowej nie zawsze jest konieczne. Wszystko zależy od stadium jej rozwoju. Niestety ten rodzaj zmian ma tendencję do nawracania. W takim przypadku jedynym wyjściem jest operacyjne usunięcie torbieli. Zabieg polega na wyłuszczeniu torbieli wraz z przylegającymi tkankami. Niekiedy konieczny jest zabieg marsupializacji, czyli wycięcia przedniej ściany torbieli i połączenia jej światła z jamą ustną.

W Dentrum Clinic wykonujemy zabiegi polegające na usunięciu tych zmian. Bardzo często zakładamy szwy rozpuszczalne dzięki czemu nie ma potrzeby kolejnych wizyt kontrolnych pacjenta a jedną dodatkową wizytą jest odbiór badania histopatologicznego materiału który został usunięty celem potwierdzenia diagnozy.



Zmiany błony śluzowej jamy ustnej

Jama ustna ma bardzo złożoną budowę co powoduje ryzyko powstania guzków oraz zmian błony śluzowej. Zmiany te mogą mieć charakter zapalny a nawet nowotworowy. Wymagają badania i jeśli pojawi się potrzeba, podjęcia stosownego leczenia. Każda z usuniętych patologicznych zmian przesyłana jest do badania histopatologicznego.

W Dentrum Clinic podczas wizyty kontrolnej skupiamy się nie tylko na zębach, ale na całej jamie ustnej. Takie podejście pozwala na wykrycie nieprawidłowości we wczesnym etapie rozwoju.

Usunięcie pozostawionych korzeni zębów

Niekiedy pacjenci narzekają na silny ból, obrzęk, a nawet powstanie ropnia w miejscu po usuniętym wiele lat temu zębie. Gdy pojawią się tego typu objawy, należy niezwłocznie udać się na konsultację ze stomatologiem, który wykona zdjęcie rentgenowskie. Przyczyną dolegliwości bywa najczęściej pozostawiony drobny fragment korzenia zęba. Takie pozostałości powinno się jak najszybciej usunąć, ponieważ powodują niebezpieczne dla zdrowia stany zapalne, a nawet prowadzą do powstania torbieli.

W Dentrum Clinic zabieg usunięcia korzenia poprzedzony jest precyzyjną diagnostyką oraz tomografią komputerową. Często wykonywany jest pod mikroskopem, co pozwala na powiększenie operowanego miejsca i dokładne usunięcie pozostałości. W przypadku planowanej implantacji kość pacjenta jest od razu przygotowywana do zabiegu.

Plastyka tkanek miękkich i kości

Usunięcie zębów często prowadzi do zaniku kości wyrostka zębodołowego. Kości żuchwy i szczęki ulegają przebudowie, co w konsekwencji prowadzi do powstania nierówności tkanki kostnej oraz nadmiarów dziąseł i błony śluzowej. Przyczyną przerostów dziąseł są także niewłaściwie dopasowane protezy zębowe. Pojawiające się nadmiary dziąseł w sąsiedztwie zębów stanowią dużą przeszkodę w leczeniu protetycznym. Są również przyczyną licznych dolegliwości, dlatego zaleca się ich chirurgiczną korektę.

Dzięki wyposażeniu Dentrum Clinic w najnowocześniejszy sprzęt zabiegi wykonywane są bezboleśnie, precyzyjnie a proces gojenia przebiega bardzo szybko.


chirurgia stomatologiczna

JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Zobacz Cennik
22 kwietnia 2024

Odkryj, dlaczego leczenie implantologiczne trwa tak długo i dlaczego warto czekać. Dowiedz się, jak długotrwały proces przynosi trwałe i naturalne efekty estetyczne i funkcjonalne.

10 kwietnia 2024

Odkryj nowe podejście do pięknego uśmiechu! W Dentrum Clinic zapraszamy do personalizacji i interaktywnego projektowania swojego idealnego uśmiechu. Wykorzystujemy technologię wizualizacji, angażując pacjentów na każdym etapie. Dla nas każdy uśmiech jest wyjątkowy!

3 kwietnia 2024

Odkryj dlaczego proteza na lokatorach to doskonała alternatywa dla stałych protez. Komfort, higiena i stabilność – wszystko w jednym. Dentrum Clinic – gwarancja najlepszego leczenia.

Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Jak się przeprowadza zabiegi chirurgiczne?
  • Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?
Jak się przeprowadza zabiegi chirurgiczne?

Sposób postępowania zależy od rodzaju zabiegu. W Dentrum Clinic każdy zabieg poprzedza szczegółowy wywiad medyczny oraz analiza wyników badań. Na ich podstawie lekarz proponuje określoną terapię. Przed rozpoczęciem operacji chirurg stomatolog odpowiednio przygotowuje Pacjenta i dokładnie tłumaczy planowany przebieg leczenia i możliwe następstwa. Zabiegi chirurgii stomatologicznej są zawsze przeprowadzane z zachowaniem aseptyczności pola operacyjnego. Operacje wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej są bezpieczne, pod warunkiem, że przeprowadza je doświadczony lekarz. W Dentrum Clinic z troską dbamy o bezpieczeństwo i komfort Pacjentów. Zapraszamy na konsultacje podczas, których odpowiemy na wszelkie pytania.


CO O NAS MÓWIĄ

Rekomendacje klientów



Bardzo miło, profesjonalnie i bezboleśnie. Cieszę się, że trafiłam do tej przychodni. Zdecydowanie jest to najwyższa półka usług stomatologicznych w Katowicach. Profesjonalne podejście załogi oraz ogromna wiedza Pana doktora sprawiły, że czułam się komfortowo. Jestem pod wrażeniem wykonanej pracy. Nie bez znaczenia na moje pozytywne odczucie miały wpływ użyte profesjonalne narzędzia oraz dbałość o rzetelne wykonanie usługi. Polecam Dentrum Clinic


Hanna Zbyryt Poleca Zdjęcie z autografem

HANNA ZBYRYT



Wspaniała atmosfera , profesjonalna i uśmiechnięta obsługa , przyjazna przestrzeń …, idealna dla profilaktyki i leczenia uzębienia. Super efekty , połączone z radością pacjenta . Chce się wracać po zadowolenie z usług , niosące słoneczny uśmiech . Serdecznie polecam ;

Eugeniusz Witek GENO.


EUGENIUSZ WITEK



Lekarze z powołania. Pełen profesjonalizm i dokładność. Leczenie przeprowadzone bezboleśnie, szybko i w rozsądnej cenie. Z czystym sumieniem polecam znakomitego dr Daniela Ciapińskiego. Gabinet wyposażony w najwyższej jakości sprzęt, co przekłada się na jakość leczenia. Miła atmosfera i profesjonalne podejście. Polecam!


MICHAŁ KULA



CO O NAS MÓWIĄ

Rekomendacje klientów



Bardzo miło, profesjonalnie i bezboleśnie. Cieszę się, że trafiłam do tej przychodni. Zdecydowanie jest to najwyższa półka usług stomatologicznych w Katowicach. Profesjonalne podejście załogi oraz ogromna wiedza Pana doktora sprawiły, że czułam się komfortowo. Jestem pod wrażeniem wykonanej pracy. Nie bez znaczenia na moje pozytywne odczucie miały wpływ użyte profesjonalne narzędzia oraz dbałość o rzetelne wykonanie usługi. Polecam Dentrum Clinic


Hanna Zbyryt Poleca Zdjęcie z autografem

HANNA ZBYRYT



Wspaniała atmosfera , profesjonalna i uśmiechnięta obsługa , przyjazna przestrzeń …, idealna dla profilaktyki i leczenia uzębienia. Super efekty , połączone z radością pacjenta . Chce się wracać po zadowolenie z usług , niosące słoneczny uśmiech . Serdecznie polecam ;

Eugeniusz Witek GENO.


EUGENIUSZ WITEK



Lekarze z powołania. Pełen profesjonalizm i dokładność. Leczenie przeprowadzone bezboleśnie, szybko i w rozsądnej cenie. Z czystym sumieniem polecam znakomitego dr Daniela Ciapińskiego. Gabinet wyposażony w najwyższej jakości sprzęt, co przekłada się na jakość leczenia. Miła atmosfera i profesjonalne podejście. Polecam!


MICHAŁ KULA




Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl




logo dentrum clinic tło przezroczyste





Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe






Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe








Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności



Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności