Implantologia

Implantologia ma na celu uzupełnienie brakującego uzębienia.

Implantologia

Implantologia ma na celu uzupełnienie brakującego uzębienia.
https://dentrum.pl/wp-content/uploads/implantologia-1-scaled.jpg

Implantologia

Title:

Description:

implantologia-1-1200x960.jpg

Implantologia

Implantologia ma na celu uzupełnienie brakującego uzębienia.

All on 4© czyli „wszystko na czterech”

Utrata wielu zębów niesie ze sobą poważne konsekwencje, o których niewielu nas może słyszało. Oprócz tego, ze zmienia się nasz wygląd, tryb życia i samopoczucie, nie mniej ważna jest kwestia tego, co dzieje w obrębie naszej jamy ustnej, a dokładniej mówiąc w obrębie żuchwy i szczeki. Chodzi o degradacje tkanki kostnej, która pozbawiona odpowiedniej stymulacji po prostu zaczyna zanikać.
U zdrowego człowieka to korzenie zębów zapewniają stymulacje funkcyjna i fizjologiczna, lecz kiedy mamy do czynienia z brakiem zębów takiej stymulacji brakuje, a tkanka kostna zanika. Aby temu zapobiec trzeba zadbać o jak najszybsze uzupełnienie braków zębowych.

All on 4© jest alternatywa do zwykłego leczenia implantologicznego. Pozwala na wszczepienie implantów u pacjentów nawet ze znacznym zanikiem kości i odbudowy pełnego uzębienia już w ciągu kilkudziesięciu godzin! Metoda została opracowana w Portugalii pod koniec lat 90-tych przez doktora Paulo Malo oraz jego zespół.

W wielu przypadkach w ciągu zaledwie 1 dnia od rozpoczęcia zabiegu jest możliwość zakończenia pracy, czyli montażu protezy stałej na implantach, co oznacza że w bardzo krótkim czasie bezzębny pacjent zostaje zaopatrzony w nowe zęby na stałe! Tylko w nielicznych przypadkach u tych, u których zanik kości jest naprawdę spory, z montażem protezy na stale trzeba poczekać do zakończenia procesu osteointegracji. W tym czasie oczywiście pacjent zaopatrzony jest w protezę tymczasową.

Jakie są zalety metody All on 4© ?

  • natychmiastowa rehabilitacja bezębnej żuchwy i szczęki
  • unikniecie długiego i kosztownego przeszczepu kości (oszczędność czasu, pieniędzy)
  • bardzo krótki czas całego zabiegu
  • zęby do 24 godzin od rozpoczęcia zabiegu
  • rozwiązanie gwarantuje naturalnie wyglądające zęby, które w 100 procentach przejma funkcje i zadania tych naturalnych
  • praktycznie zerowe odczucie bólu i stresu podczas zabiegu (znieczulenie dentystyczne + sedacja anestezjologiczna)

Przeciwwskazania do zastosowania All on 4©

Jedynymi osobami, u których All on 4© bezwzględnie nie może być zastosowane to pacjenci w trakcie chemio lub radioterapii. Pozostałe ciężkie choroby jak np. HIV, HCV, osteoporoza, cukrzyca nie eliminują pacjentów do zabiegu. Jednak ostateczna decyzja należy do lekarza. Po konsultacji z pacjentem implantolog podejmie decyzję co do zabiegu (na pewno niezbędne będzie przedstawienie pełnej listy leków przyjmowanych przez daną osobę).

Dlaczego warto wybrać protezę na stałe i metodę All on 4© ?

Nie ukrywajmy, cena zabiegu All on 4© nie jest niska. Jednak dla wielu, którzy borykają się z problemem braku zębów, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw będzie to opcja warta rozważenia.
Jaka jest przewaga tej metody nad pozostałymi?
Po pierwsze, pacjent ma możliwość odzyskania pięknego uśmiechu w ciągu zaledwie 1 dnia od rozpoczęcia zabiegu! Proteza na stale jest lekka i elastyczna, co pozwala na natychmiastowe zamontowanie jej na implantach i normalne użytkowanie. Zęby, z których zbudowana jest stała proteza Toronto Bridge mają bardzo naturalny wygląd. Ponadto, co wydaje się najważniejsze, stała proteza na implantach jest PRZYKRĘCANA, a nie cementowana, co pozwala w dowolnej chwili i z dowolnej przyczyny po prostu ją odkręcić (oczywiście konieczna do tego jest wizyta u stomatologa) i ewentualnie zamienić na inne rozwiązanie, co przy zacementowanym moście nie jest możliwe. Jest to rozwiązanie na stałe, ale absolutnie nie zamyka nam „drogi powrotnej” przy ewentualnej zmianie decyzji.

„Modyfikacje” metody All on 4©

Jak każda metoda, nowa czy stara, All on 4© doczekało się już lekkich „modyfikacji”. Mowa tutaj o zabiegach All on 5 lub All on 6©. Technika wykonania zabiegu, sam zabieg oraz cala procedura jest identyczna jak w metodzie All on 4©, zmienia się tylko liczba wszczepianych implantów. Zamiast 4, mocuje się 5 lub 6 implantów. O ilości użytych implantów decyduje lekarz wspólnie z pacjentem na wizycie konsultacyjnej.
Co nam daje założenie większej liczby implantów?
Niewielki (w porównaniu do całości) wzrost kosztu całego zabiegu poprzez dodanie 1 lub 2 implantów gwarantuje jeszcze większą stabilność zamocowanej stałej protezy Toronto Bridge oraz możliwość zamontowania nawet 14 zębów czyli całego pełnego łuku zębowego.

Informacje zamieszczone w tym artykule mają charakter czysto informacyjny, wszelkie ustalenia dotyczące leczenia oraz rozwiązania protetycznego zawsze muszą zostać omówione podczas wizyty konsultacyjnej z lekarzem prowadzącym.

Category
Usługi
Rodzaj usługi
Implantologia
Koszt usługi
Od 1500zł


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności