Leczenie w narkozie


Odczuwasz ogromny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym? Strach powoduje, że nie odwiedzałeś dentysty przez wiele lat? Wiesz, że Twoje zęby wymagają leczenia, ale paraliżuje Cię wspomnienie o ostatnim leczeniu? Spokojnie, według badań ponad połowa społeczeństwa odczuwa lęk na myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym, a 20% panicznie boi się dentysty. Wiele osób zmaga się z dentofobią, której nie należy bagatelizować.

W Dentrum Clinic rozumiemy lęki i obawy naszych pacjentów. Cały zespół, począwszy od rejestratorek, przez asystentki aż po lekarzy jest wyrozumiały i profesjonalnie przeszkolony do pomocy osobom zmagającym ze strachem przed stomatologiem. Zapewniamy, że w klinice panuje fantastyczna atmosfera, która powoduje, że pacjenci chętnie wracają na wizyty kontrolne. Nasi specjaliści proponują najnowocześniejsze metody leczenia, tak aby zabiegi przebiegały sprawnie i bezboleśnie. Jednym z rozwiązań jest leczenie w narkozie, które pozwala na pracę nad kilkoma zębami naraz. Bez bólu, bez złych wspomnień wrócisz do domu ze zdrowym, pięknym uśmiechem.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Specjaliści Dentrum Clinic od anestezjologii

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
rafal-koba

ANESTEZJOLOG

Dr n. med. Rafał Koba

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Biegły Sądowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii.



Krystyna Kubicka

ANESTEZJOLOG

Dr Krystyna Kubicka

Pani Krystyna Kubicka znieczula w Dentrum pacjentów do zabiegów stomatologicznych. Jako anestezjolog pracuje od 2003 r. Od 2009 r. jest Specjalistą Anestezjologiem w oddziale Intensywnej Terapii.



Czym jest narkoza?

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne jest czasowym wyłączeniem świadomości. Pozwala na skuteczne zrealizowanie zabiegu, nie wywołując u pacjenta stresu i dyskomfortu. Zabieg stomatologiczny w narkozie wykonują dwa zespoły: dentystyczny i anestezjologiczny. Narkozę można przeprowadzić, podając leki w formie wziewnej, dożylnej albo łącząc obie metody.

Usuwanie zębów pod narkozą

Narkoza to doskonałe rozwiązanie w przypadku kiedy należy usunąć kilka zębów naraz. Dzięki znieczuleniu ogólnemu możliwe jest zrealizowanie całego procesu leczenia podczas jednej wizyty zamiast kilku. Ogromnym plusem jest to, iż pacjent nie pamięta zabiegu i nie odczuwa bólu.
O tym, czy pacjent może być poddany narkozie, decyduje stomatolog na podstawie przeprowadzonych badań. Wyniki omawiane są z anestezjologiem. Jeśli nie ma przeciwwskazań, umawiany jest termin zabiegu. Wiemy z doświadczenia, że przed operacją pojawia się wiele pytań, dlatego chętnie udzielamy wszelkich odpowiedzi. Zależy nam, aby nasi pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo.
Na zabieg należy się stawić na czczo wraz z wyznaczonym opiekunem. Na 4 godziny przed operacją nie można spożywać żadnych płynów. Picie alkoholu na kilka dni przed narkozą nie jest wskazane. Po wybudzeniu pacjent pozostaje pod obserwacją jeszcze przez kilka godzin, a następnie może być odebrany przez wyznaczonego opiekuna. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych przez okres 24 godzin od momentu zakończenia narkozy.

Implanty w narkozie

W Dentrum Clinic jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w narkozie jest wszczepienie implantu. W tym zakresie zrealizowaliśmy tysiące prac i każdego dnia przyjmujemy nowych pacjentów. Dentofobia oraz poczucie dyskomfortu wywołanego kilkugodzinną operacją to jedne z powodów, dla których warto zdecydować się na leczenie w narkozie. Bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów jest naszym priorytetem, dlatego nasza klinika posiada najwyższej jakości sprzęt oraz współpracuje z wykwalifikowanymi anestezjologami, którzy doświadczenie zdobywali podczas wieloletniej pracy w szpitalach. Przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa wprowadzają pacjenta w znieczulenie ogólne, monitorują jego stan w trakcie trwania zabiegu oraz wybudzają po skończonej operacji. Pacjent po przebudzeniu nic nie pamięta i może zacząć cieszyć się zdrowym, olśniewającym uśmiechem.

Leczenie kompleksowe w narkozie / Leczenie zębów pod narkozą

Narkoza u dentysty jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy pacjent decyduje się na leczenie kilku zębów podczas jednej wizyty. W znieczuleniu ogólnym przeprowadzamy kompleksowe zabiegi tj.: wyczyszczenie wszystkich zębów, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, przygotowanie zębów pod korony i mosty protetyczne, wszczepienie implantów, podniesienie zatoki szczękowej oraz regeneracja kości. W Dentrum Clinic w ciągu kilku godzin możemy całkowicie odmienić Państwa uśmiech i poprawić samopoczucie.

Leczenie dzieci pod narkozą

Kto z nas będąc dzieckiem, nie bał się wizyty u dentysty? W Dentrum Clinic całkowicie rozumiemy strach i dyskomfort, który odczuwają najmłodsi pacjenci. Dzieci bardzo często stawiają opór, płaczą, krzyczą i nie chcą współpracować ze stomatologiem. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Młody pacjent zapada w sen i nie doświadcza stresu i bólu. Tym samym nie jest narażony na traumę, która może przerodzić się w dentofobię. Przy zastosowaniu narkozy możliwe jest wyleczenie nawet kilku zębów naraz, co ogranicza ilość wizyt w gabinecie. W celu przyspieszenia całego procesu na pierwszą wizytę warto zabrać historię medyczną dziecka. W dniu zabiegu mogą przydać się jednorazowe pieluszki. Ważne, aby przed podaniem narkozy oraz po przebudzeniu towarzyszyli dziecku opiekunowie. Wsparcie jest bardzo Ważne, działa uspokajająco.


Leczenie zębów – dlaczego jest to takie ważne?

Osoba dorosła powinna odbywać wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym średnio raz na pół roku. Według statystyk pojawia się w nim jednak mniej więcej co 15 miesięcy. Pomimo, iż coraz więcej pacjentów dba o zdrowie, nadal strach przed dentystą powoduje, że wiele osób odkłada wizytę na później. Należy jednak pamiętać, że regularne wizyty to dobry nawyk, który może uchronić przed rozprzestrzenianiem się próchnicy, a tym samym przed skomplikowanymi zabiegami w przyszłości. Specjalistyczna placówka medyczna Dentrum znalazła sposób na poskromienie strachu. Zajmuje się bowiem leczeniem zębów w znieczuleniu ogólnym.

Leczenie zębów pod narkozą – co musisz o tym wiedzieć

Znieczulenie ogólne, czyli inaczej narkoza to kontrolowane, odwracalne i całkowite wyłączenie świadomości na określony czas. To dzięki niej, możliwe jest przeprowadzanie wielu skomplikowanych operacji i zabiegów. Jednak nie tylko takich, które byłyby niemożliwe do wykonania z racji bólu. Zastosowanie znieczulenia ogólnego jest coraz częściej spotykane w przypadku leczenia stomatologicznego. Wszystko po to, aby pacjenci mniej się stresowali, nie odczuwali dyskomfortu podczas wizyty, a tym samym chętniej odwiedzali gabinet. Leczenie zębów pod narkozą odbywa się pod nadzorem anestezjologa i zespołu dentystycznego. Możliwość przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu zależy od indywidualnej oceny każdego pacjenta. Co jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że są trzy możliwości przeprowadzenia narkozy. Pierwszą jest podanie leków w formie wziewnej, drugą w formie dożylnej. Trzecim sposobem jest połączenie tych dwóch metod.

Leczenie zębów w stanie znieczulenia ogólnego – niestety nie dla każdego

Narkoza kojarzy się najczęściej z salą operacyjną i poważnymi zabiegami. Coraz częściej jednak można spotkać  w ofercie gabinetów dentystycznych leczenie zębów pod narkozą. Niestety istnieją bezwzględne przeciwwskazania, które uniemożliwiają zastosowanie narkozy. Zaliczyć można do nich z pewnością nieustabilizowane choroby przewlekłe. W tym na przykład choroby nerek i choroby tarczycy, cukrzycę, padaczkę oraz nadciśnienie. Przeciwwskazania bezwzględne to ponadto choroby układu krwiotwórczego, które objawiają się poprzez zaburzenia krzepnięcia krwi. A także ostre zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli lub krtani i sepsa.

Drugą grupą przeciwwskazań jest na przykład nadużywanie alkoholu, świeżo przebyte infekcje dróg oddechowych lub zaburzenia rozwojowe. Są to czynniki, które nie wykluczają możliwości przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego pod narkozą. Jednak przed ich przeprowadzeniem niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Usuwanie zębów w znieczuleniu ogólnym

Jednym z zabiegów budzącym strach jest usuwanie zębów. Niestety w pewnych przypadkach nie ma innej możliwości. W takiej sytuacji znieczulenie ogólne stanowi doskonałe rozwiązanie. Dzięki narkozie możliwe staje się usunięcie kilku zębów podczas jednej wizyty. To nie jedyny plus. Pacjent decydujący się na zabieg w znieczuleniu ogólnym nie pamięta go i nie odczuwa bólu.

Ze względu na różne grupy przeciwwskazań decyzję dotyczącą możliwości wykonania zabiegu pod narkozą podejmuje lekarz na podstawie wyników badań i w oparciu o historię chorób.

Jakich zaleceń należy przestrzegać przed zabiegiem?

Leczenie zębów pod narkozą wiąże się z kilkoma zaleceniami, które są warunkiem dopuszczenia do zabiegu. Należy się stawić w gabinecie wraz z wyznaczonym opiekunem. Trzeba być na czczo, a już na 4 godziny przed zabiegiem nie można spożywać żadnych płynów. Warto pamiętać, że nie zaleca się spożywania alkoholu na kilka dni przed operacją. Po zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją przez kolejnych kilka godzin. Zespół musi upewnić się, że wszystko przebiegło bez zarzutu. Po tym czasie pacjenta odebrać może wyznaczony opiekun. To bardzo ważne, ponieważ przez okres 24 godzin po narkozie nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Paniczny strach to bardzo częsta przyczyna odkładania wizyt w gabinecie dentystycznym u osób dorosłych. Nie ma się więc co dziwić dzieciom. Dlatego w Dentrum oferujemy możliwość leczenia zębów w  znieczuleniu ogólnym również u dzieci. Tym bardziej, że bardzo często zdarza się, że maluchy kopią, gryzą i krzyczą. W takich warunkach zwykły rutynowy przegląd stanowi wyzwanie dla stomatologa, a co dopiero poważniejszy zabieg. Po podaniu środków znieczulenia ogólnego dziecko jest nieświadome, dzięki czemu później w dorosłym życiu nie ma złych wspomnień.

Leczenie w znieczuleniu miejscowym nie zawsze jest wystarczającą zachętą dla tych, którzy odczuwają paniczny strach. Na szczęście coraz częściej zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Jest to również ułatwienie dla osób zmagających się z różnego rodzaju upośledzeniami oraz chorobami uniemożliwiającymi tradycyjne leczenie stomatologiczne. Do największych zalet leczenia zębów w narkozie zaliczyć można to, że przeprowadzane jest ono kompleksowo. Nie trzeba umawiać się na kolejne wizyty i rezerwować czasu na przestrzeni następnych kilku miesięcy. Czas trwania zabiegu trudno określić, ponieważ zależy on od stanu uzębienia pacjenta. Czas wybudzenia również jest kwestią indywidualną. Klinika Dentrum dysponuje profesjonalną salą operacyjną, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę lekarską, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne. Czy w takim razie, mogą korzystać z niego kobiety w ciąży? Oczywiście, że mogą. Jednak tutaj uwaga jest taka, że pomimo iż ciąża nie jest zaliczana do bezwzględnych przeciwwskazań do przyjęcia narkozy, to jednak wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego. Ważne jest bowiem zdrowie matki, jak i dziecka.



Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Ostateczny kosztorys leczenia pod narkozą ustalany jest indywidualnie z pacjentem.

Zobacz Cennik

22 kwietnia 2024

Odkryj, dlaczego leczenie implantologiczne trwa tak długo i dlaczego warto czekać. Dowiedz się, jak długotrwały proces przynosi trwałe i naturalne efekty estetyczne i funkcjonalne.

10 kwietnia 2024

Odkryj nowe podejście do pięknego uśmiechu! W Dentrum Clinic zapraszamy do personalizacji i interaktywnego projektowania swojego idealnego uśmiechu. Wykorzystujemy technologię wizualizacji, angażując pacjentów na każdym etapie. Dla nas każdy uśmiech jest wyjątkowy!

3 kwietnia 2024

Odkryj dlaczego proteza na lokatorach to doskonała alternatywa dla stałych protez. Komfort, higiena i stabilność – wszystko w jednym. Dentrum Clinic – gwarancja najlepszego leczenia.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Czy są przeciwwskazania do leczenia zębów w narkozie?
  • Kiedy warto zdecydować się na leczenie zębów w narkozie?
  • Czy po zabiegu możliwe są skutki uboczne?
  • Czy narkoza może być stosowana u dzieci?
Czy są przeciwwskazania do leczenia zębów w narkozie?

Tak. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do podjęcia leczenia zębów w narkozie są: brak zgody lekarza na przeprowadzenie znieczulenia ogólnego, ostre infekcje dróg oddechowych (takie jak ostre zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli i płuc), nieustabilizowane choroby przewlekłe tj. choroba nadciśnieniowa, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby nerek, wątroby, padaczka z częstymi napadami, choroby układu krwiotwórczego z zaburzeniami krzepnięcia, udokumentowane reakcje uczuleniowe na stosowane leki i środki medyczne używane podczas znieczulenia, wrodzone choroby metaboliczne zagrażające niewydolnością układu oddechowego lub krążenia po podaniu środków znieczulenia ogólnego.

W Dentrum Clinic szczegółowo wyjaśniamy wszelkie wątpliwości Pacjentów i w przypadku, gdy znieczulenie w narkozie nie może być zrealizowane, proponujemy inne, najlepsze z możliwych rozwiązań

Kiedy warto zdecydować się na leczenie zębów w narkozie?

Znieczulenie ogólne zalecane jest Pacjentom, którzy cierpią na dentofobię, czyli paniczny lęk przed stomatologiem oraz dla osób, którym znieczulenie miejscowe nie przynosi ulgi. To również rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie lubią wielogodzinnych zabiegów.

Czy po zabiegu możliwe są skutki uboczne?

Zdarza się, że po zabiegu występują bóle gardła związane z intubacją dotchawiczną oraz krótkotrwałe problemy z poruszaniem kończynami. W przypadku podania leku dożylnie, w miejscu wkłucia może pojawić się przemijające zapalenie żyły lub krótkotrwały ból. Nieprzyjemne dolegliwości tj. bóle głowy lub nudności zwykle mijają po kilku godzinach od wybudzenia z narkozy. Bardzo poważnym następstwem jest reakcja anafilaktyczna, stąd ważne jest rzetelne zebranie wywiadu anestezjologicznego.

Czy narkoza może być stosowana u dzieci?

Narkozę z powodzeniem stosuje się u dzieci, a cała procedura wygląda podobnie, jak u dorosłych. Rozmowa kwalifikacyjna do zabiegu odbywa się z opiekunem. Warto mieć ze sobą dotychczasową historię medyczną dziecka, co ułatwi i przyspieszy proces. Bardzo ważne jest wsparcie rodziców przed i po zabiegu, które minimalizuje stres.




Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl




logo dentrum clinic tło przezroczyste





Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe






Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe








Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności



Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności