Porządki w jamie ustnej!

Porządki w jamie ustnej!

20 marca 2023
MG_7584-2-1200x800.jpg

Wiosna to idealny moment na porządki i niekoniecznie te w domu czy w ogródku! Wraz z pierwszymi promieniami słońca rośnie motywacja do działania. Siłownie przeżywają oblężenie, a na ulicach i w parkach mijamy coraz więcej biegaczy i rowerzystów. Dbając o kondycję, warto również pamiętać o kondycji jamy ustnej. Dlaczego? Ponieważ od jej formy – zależy zdrowie całego organizmu!

W stomatologii, jak w sporcie – najtrudniejszy jest pierwszy krok. Od czego zatem zacząć, aby już latem cieszyć się z efektów? Od higienizacji. Profilaktyka to bowiem najskuteczniejsza forma zapobiegania chorobom jamy ustnej. Pozwala zmniejszyć ilość bakterii, drobnoustrojów, a także usunąć osad i kamień nazębny.

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy lub herbaty. Te popularne napoje przyczyniają się jednak do powstania kamienia – jednego z największych wrogów zębów. Nagromadzenie zmineralizowanej płytki nazębnej powoduje m.in. nieprzyjemny zapach z ust, ubytki próchnicowe, krwawienie podczas mycia zębów, bolesność i zaczerwienienie dziąseł czy rozchwianie zębów (paradontozę). Samo szczotkowanie nie wystarcza, dlatego przynajmniej raz na pół roku należy udać się na wizytę kontrolną.

W Dentrum Clinic Katowice w zależności od potrzeb pacjentów proponujemy szereg sposobów walki z kamieniem nazębnym, m.in. skaling, piaskowanie, fluoryzację. Dzięki zastosowaniu najnowszego sprzętu oraz dzięki ogromnemu doświadczeniu naszych lekarzy, wszystkie zabiegi przeprowadzona są całkowicie bezboleśnie.

Skaling

Zdarza się, że wystarczy przeprowadzić sam skaling zębów, który wykonuje się, aby usunąć kamień nazębny. W Dentrum Clinic w tym celu stosujemy nowoczesne urządzenia w tym nojnowocześniejsze Vector Paro. Wyjątkowość systemu polega na całkowicie bezpiecznym zastosowaniu energii ultradźwiękowej. Urządzenie dokładnie usuwa złogi i płytkę bakteryjną nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. Działa bez wibracji, tym samym eliminując ból i możliwość uszkodzenia tkanek. Sprawia, że powierzchnia nad i poddziąsłowa pozostaje czysta i bardzo dobrze znosi nadwrażliwość. Po zakończonym zabiegu zęby są polerowane.

Piaskowanie zębów

Popularną metodą jest piaskowanie zębów stosowane w sytuacji, kiedy osad nie zamienił się jeszcze w kamień. Ten bezbolesny i bezpieczny zabieg w Dentrum Clinic wykonujemy przy pomocy specjalnego aparatu (piaskarka stomatologiczna) wyrzucającego pod dużym ciśnieniem i cienkim strumieniem mieszankę wody i powietrza z dwuwęglanem sodu. Zabieg bywa uzupełnieniem skalingu, ponieważ bardzo dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe.

Gotowi na wiosnę!

Odpowiedzialność za zdrowie jamy ustnej leży po stronie lekarzy, jak i pacjentów. Lekarz dentysta powinien pracować wyłącznie na oczyszczonych powierzchniach zębów, aby móc precyzyjnie wykonać przegląd stomatologiczny – obejmujący  również  – ocenę stanu przyzębia, zdiagnozowanie ewentualnych ognisk zapalnych, ruchomości zębów i próchnicy. Zadaniem stomatologa jest ponadto wytłumaczenie pacjentowi, jak ważna jest systematyczność, bowiem profilaktyka polega na tym, aby nie dopuścić do powstawania kamienia. Dalego w Dentrum Clinic dyplomowane higienistki podpowiadają skuteczne sposoby dbania o zęby, by jak najdłużej cieszyć się z efektów.

Nim się obejrzymy, wiosna na dobre się rozgości. Na drzewach pojawią się liście, a ciepłe promienie słońca sprawią, że będziemy częściej się uśmiechać. Zadbajmy zatem, aby ten uśmiech był piękny i zdrowy.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności