Profesjonalna higienizacja

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. By w pełni cieszyć się doskonałym stanem swojego uzębienia niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej.

Profesjonalna higienizacja

21 grudnia 2020
po-higienizacji-1200x740.jpg

higienizacja

 

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. By w pełni cieszyć się doskonałym stanem swojego uzębienia niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobiegania chorobom jamy ustnej jest higienizacja, czyli wykonanie skalingu, piaskowania, polishingu oraz fluoryzacji.

Konsekwencje powodowane przez nieusuwany regularnie kamień nazębny:

  • Nieprzyjemny zapach z ust
  • Ubytki próchnicowe
  • Krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów
  • Bolesność i zaczerwienienie dziąseł
  • Rozchwianie zębów (paradontoza)

Na czym dokładnie polegają zabiegi higienizacyjne?

Skaling – usuwanie złogów oraz kamienia nazębnego. Najczęstszą formą wykorzystywaną w gabinetach stomatologicznych jest skaling ultradźwiękowy. Jego działanie opiera się na wibrowaniu końcówki skalera z dużą częstotliwością, a wygenerowane w ten sposób wibracje są przenoszone na zęby i rozbijają kamień. Kamień wypłukuje się przy użyciu wody.

Piaskowanie – usuwanie osadów oraz przebarwień. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki oraz odpowiednich środków chemicznych określanych powszechnie jako piasek do zębów.

Polishing – polerowanie zębów, które polega on na dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach polerujących oraz oczyszczających, aby zminimalizować ryzyko łatwego osadzania się kamienia nazębnego. Zęby poleruje się specjalnymi gumkami i szczotkami, które oczyszczają również powierzchnie międzyzębowe.

Fluoryzacja – lakierowanie zębów. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy na zębach. Osoba wykonująca fluoryzację pokrywa zęby za pomocą odpowiedniego pędzelka specjalnym lakierem zawierającym fluor.

Kiedy wykonać zabieg higienizacji jamy ustnej?

Zabieg higienizacji należy wykonywać minimum raz w roku, lub częściej, jeżeli zauważymy tendencję do szybszego odkładania się kamienia nazębnego.

.
Zadzwoń i umów się na pełny zabieg higienizacji!
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności