Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
dentrum_korony1.jpg

9 stycznia 2023 Protetyka

Korony i mosty to skuteczne, a zarazem niezawodne uzupełnienia protetyczne, które wybierane są przez osoby zmagające się z problemem braków w naturalnym uzębieniu lub z mocnym uszkodzeniem zębów, np. w wyniku próchnicy, złamania lub starcia. W przeciwieństwie do protez ruchomych takie uzupełnienia mocowane są na stałe i mogą być zdejmowane wyłącznie przez stomatologa. Czy warto inwestować w korony na zębach, czy są one trwałe i jak dbać o korony na zęby? Czy zakładanie koron i mostu na zęby boli?


dentrum_protezy4.jpg

4 stycznia 2023 Protetyka

Chociaż wśród klientów wymagających leczenia protetycznego wciąż dominują protezy akrylowe, to coraz częściej są one wypierane przez znacznie bardziej wytrzymałe protezy szkieletowe. Do wyboru pod tym względem mamy protezy metalowe oraz protezy szkieletowe acetalowe, wykonane z tworzywa półelastycznego. Jak wygląda proteza acetalowa, kto może ją stosować i jak dbać o higienę takiej protezy?


dentrum_protezy3.jpg

26 grudnia 2022 Protetyka

Protezy nylonowe stanowią jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie protetyki, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne protezy akrylowe. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim wytrzymałość, solidność wykonania i znacznie większy komfort podczas codziennego noszenia. Czy protezy nylonowe są skuteczne i kto może zdecydować się na ich noszenie? Ile kosztuje proteza nylonowa?


dentrum_protezy6.jpg

20 grudnia 2022 Protetyka

Branża protetyczna wciąż dynamicznie się rozwija, oferując przy tym pacjentom coraz bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające leczenie braków w uzębieniu. Doskonałym tego przykładem są protezy overdenture, które pozwalają na skuteczną odbudowę zębów przy równoczesnej stabilizacji uzupełnienia. Czym jest proteza overdenture i co ją odróżnia od innych rodzajów protez zębowych? Jakie są opinie na temat protez overdenture i z jakim kosztem należy się w ich przypadku liczyć?


dentrum_protezy2.jpg

16 grudnia 2022 Protetyka

Protezy elastyczne należą do jednych z najczęściej wybieranych protez ruchomych, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych protez akrylowych i protez szkieletowych. Dzięki nim pacjenci mogą odzyskać promienny uśmiech, bez obaw o dyskomfort podczas użytkowania protezy czy też ryzyko jej uszkodzenia. Jak wyglądają protezy zębowe elastyczne i z czego są one wykonane? Ile kosztują protezy zębowe gumowe i czy warto się na nie zdecydować?
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności