Protetyka Katowice

Zapewniamy najwyższy poziom leczenia
Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub uszkodzeniu zębów naturalnych. W zależności od potrzeb możemy wyróżnić uzupełnienia stałe (trwale umocowane na zębach), uzupełnienia ruchome (wprowadzane i wyjmowane z jamy ustnej przez pacjenta) lub kombinowane (będące połączeniem uzupełnień ruchomych z uzupełnieniami stałymi).
Korony i mosty porcelanowe, czy nawet protezy zębowe, wykonywane są najczęściej z materiałów imitujących szkliwo, dzięki czemu wyglądają jak naturalne zęby. W Dentrum Clinic oferujemy tylko uzupełnienia pełnoceramiczne, które cechują się naturalnym wyglądem, wytrzymałością i funkcjonalnością.

W Dentrum Clinic gwarantujemy najwyższą jakość usług, dlatego wykonujemy tylko uzupełnienia pełnoceramiczne. Nie stosujemy metali, dzięki czemu nasze prace są wysoce estetyczne i trwałe oraz nie uczulają, co zdarza się przy wykonywaniu uzupełnień z wykorzystaniem metali. W planowaniu leczenia wykorzystujemy nowoczesne technologie wizualizacji. Oferujemy cyfrowe projektowanie uśmiechu. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu, możemy zapewnić pełną precyzję zabiegów. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami, dlatego nasi pacjenci otrzymują wytrzymałe i funkcjonalne uzupełnienia braków zębowych, które służą im przez wiele lat.

Na czym polega leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne polega na precyzyjnym przygotowaniu uzupełnień, czyli tzw. protez. Na pierwszej wizycie stomatolog ustala z pacjentem metodę leczenia. To od niej zależy dalsza procedura, która inaczej wygląda w przypadku protez ruchomych, a inaczej w przypadku protez stałych i montowanych na implantach. W Dentrum Clinic oferujemy cyfrowe projektowanie uśmiechu za pomocą metody CAD-CAM. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu możemy zagwarantować pełną precyzję prac protetycznych. Współczesna stomatologia daje wiele możliwości. Nowe zęby przypominają naturalne. Są trwałe i funkcjonalne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pacjenci nie muszą rezygnować z ulubionych posiłków, które wcześniej stanowiły problem podczas gryzienia. Odczuwają komfort w trakcie rozmowy i zdecydowanie częściej się uśmiechają.

Cennik

Korona porcelanowa pełnoceramiczna
2490 zł
Korona zęba wykonana w całości z ceramiki.
Korona porcelanowa na wkładzie złotym
2490 zł
Korona zęba osadzana na wkładzie korzeniowym wykonanym z metalu szlachetnego złota. Do ceny należy doliczyć koszt kruszcu.
Korona pełnoceramiczna na implancie
3250 zł
Korona dla implantu w całości wykonana z porcelany.
Licówka porcelanowa
3290 zł
Licówki porcelanowe umożliwiają estetyczne opracowanie widocznych powierzchni zębowych, nadaniem im nowego wyglądu a nawet zmianę kształtu.
Wkład/ nakład kompozytowy (inlay/ onlay)
1290 zł
Element który zastępuje naturalną koronę zęba wykonywany przez pracownię protetyczną. Alternatywa dla tradycyjnych dużych wypełnień, które wzmacniają ząb i umożliwiają jego odbudowę.
Cyfrowe projektowanie uśmiechu (wax up/ mock up)
1700 zł
Trójwymiarowa wizualizacja ostatecznego leczenia protetycznego
Uzupełnienie ruchome na dwóch implantach
od 9500 zł
Uzupełnienie brakująch zębów osadzone na dwóch implantach.
Uzupełnienie ruchome na 4 implantach
od 11500 zł
Uzupełnienie brakujących zębów osadzone na czterech implantach.
Proteza częściowa
1290 zł
Proteza stosowana w przypadku potrzeby uzupełnienia kilku zębów.
Proteza całkowita akrylowa
2990 zł
Proteza całkowita umożliwia zastąpienie wszystkich zębów górnego lub dolnego łuku zębowego. W całości wykonana z akrylu.
Proteza szkieletowa
3490 zł
Proteza mocowana na specjalnych klamrach, gwarantuje doskonałą stabilność oraz uniemożliwia poruszanie innych zębów.
Proteza akronowa
3490 zł
Proteza całkowita lub częściowa umożliwia zastąpienie wszystkich braków zębów górnego lub dolnego łuku zębowego. W całości wykonana z akronu najnowszego i antyalergicznego materiału.

Korony porcelanowe

Korona protetyczna wykonywana jest najczęściej z porcelany i cechuje się wysoką estetyką i trwałością. Pozwala na odbudowę bardzo zniszczonego lub utraconego zęba – w takiej sytuacji wykonanie zabiegu musi zostać poprzedzone wszczepieniem implantu, na którym umieszczona będzie korona. Jest to rozwiązanie trwałe i funkcjonalne.

Korony protetyczne to swego rodzaju nakładki na ząb, które idealnie odtwarzają jego naturalny wygląd. Ich ogromną zaletą jest trwałość oraz funkcjonalność. Ten rodzaj uzupełnień stosuje się, gdy naturalna korona zęba jest zbyt zniszczona, aby dało się ją wypełnić. Wskazaniem są m.in. rozległe ubytki tkanek twardych, przebarwienia i plamy na szkliwie spowodowane silną fluorozą, leczeniem tetracyklinami oraz sina barwa zębów będąca skutkiem leczenia endodontycznego. Przeciwwskazaniem – zaawansowana periodontopatia, czyli choroba przyzębia oraz zmiany okołowierzchołkowe korzenia zęba.
W Dentrum Clinic wykonujemy wyłącznie korony pełnoceramiczne lub cyrkonowe, dzięki czemu osiągamy najlepsze efekty estetyczne. Korony protetycznej nie można wyjąć z ust, ponieważ montuje się ją na stałe. Pełni bardzo ważną funkcję w leczeniu implantologicznym, w którym implant zęba zastępuje korzeń, a korona odpowiada za zdrowy wygląd. Warto podkreślić, że korony porcelanowe ze względu na zgodność biologiczną, są obojętne dla organizmu. Ich założenie jest więc bezpieczne i całkowicie bezbolesne.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KORONACH PORCELANOWYCH

Mosty porcelanowe

Most porcelanowy to stałe uzupełnienie protetyczne. Pozwala na odbudowę pojedynczego zęba, jak również kilku braków zębowych. Mocowany jest na sąsiadujących z ubytkiem oszlifowanych zębach lub implantach, które pełnią funkcję filarów protetycznych. Cechują się trwałością i służą pacjentom przez wiele lat. Ponadto mosty są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej komfortowym i estetycznym niż proteza ruchoma. 

W Dentrum Clinic oferujemy mosty porcelanowe na cyrkonie lub tzw. E.maxy. Nie wykonujemy koron i mostów z metali ponieważ tylko pełnoceramiczne rozwiązania są w pełni biokompatybilne i obojętne dla naszego organizmu a tym samym są najbardziej trwałymi uzupełnieniami.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MOSTACH PORCELANOWYCH

Licówki porcelanowe

Licówki to wykonane z cienkiego, ceramicznego materiału płytki czasami nazywamy je „tipsami na zęby”. Oferujemy licówki bez szlifowania nazywane często jako licówki non-prep, soft Veneers. NIE TRZEB SZLIFOWAĆ ZĘBÓW. Przykleja się je na przednią powierzchnię zęba w celu zamaskowania niedoskonałości. Wskazaniem są m.in.: przebarwienia, ukruszenia, złamania zębów oraz diastema (przerwa między zębami). Nie każdy może jednak skorzystać z tej metody. Przeciwwskazaniem są wady zgryzu, bruksizm oraz parafunkcje tj. obgryzanie paznokci. Dzięki swej strukturze licówki do złudzenia przypominają naturalne szkliwo. Sprawiają, że zęby wyglądają estetycznie i zdrowo.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LICÓWKACH PORCELANOWYCH

Inlay, Onlay, nakłady i wkłady porcelanowe

Inlay / Onlay to nakłady koronowe, które stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych plomb. Powstają w laboratorium na podstawie cyfrowego wycisku zęba pacjenta. Wykonane są z porcelany lub kompozytu, dlatego cechują się wysoką estetyką i wytrzymałością. Są idealnie dopasowane do kształtu zęba i szczelnie go wypełniają. To uniemożliwia powstanie mikroszczelin. 

Inlay / Onlay doskonale sprawdzają się w przypadku rozległych ubytków spowodowanych zaawansowaną próchnicą i urazami mechanicznymi. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki cyfrowego skanowania możliwa jest wierna rekonstrukcja utraconych tkanek.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O INLAY, ONLAY

Protezy zębowe

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby. Współczesna stomatologia wyróżnia następujące rodzaje protez: stałe, ruchome oraz oparte na implantach. Różnią się rodzajem materiałów, z których są wykonane. Właściwy wybór jest kluczowy, ponieważ wpływa na codzienny komfort oraz dobre samopoczucie pacjentów. Tradycyjne protezy zębowe (częściowe lub całkowite) mają wiele wad. Zdarza się, że wypadają podczas mówienia lub przesuwają w trakcie spożywania posiłków. Problem ten powoduje ogromny dyskomfort u pacjentów. Alternatywę stanowią nowoczesne protezy oparte na implantach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają już naturalnych zębów. Pacjentom, którzy posiadają swoje zęby, zaleca się leczenie obejmujące – implanty zębowe, mosty lub kombinację obu rozwiązań.

Protezy ruchome

Protezę ruchomą stosuje się w przypadku braku kilku zębów, jak i całkowitego bezzębia. Można ją założyć niemal od razu po usunięciu zębów. Jedynie w przypadku rozległych ekstrakcji lub infekcji zaleca się krótki odpoczynek. Używanie tego typu protezy wymaga przyzwyczajenia. Proces adaptacyjny trwa nawet kilka miesięcy. Wiele zależy od wybranego produktu. Początkowo czynności tj. jedzenie lub mówienie z protezą mogą nastręczać problemów. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych wrażeń kluczowe jest jak najlepsze dopasowanie protezy u dentysty. Pierwszą kontrolę i ewentualną korektę specjalista powinien wykonać po 24 godzinach od założenia. Następną po tygodniu, góra dwóch.
Protezy ruchome należy wymieniać przynajmniej co pięć lat. Głównym powodem są zmiany fizyczne zachodzące w jamie ustnej. Z wiekiem dziąsła zmieniają kształt, co powoduje, że proteza zaczyna być niewygodna. Staje się przyczyną podrażnień i odgnieceń śluzówki, a nawet może doprowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia stanów zapalnych i chorób jamy ustnej.

Protezy należy niezwłocznie wymienić w sytuacjach kiedy:
– ulegną mechanicznemu uszkodzeniu
– odkształcą się w wyniku działania zbyt wysokiej temperatury
– ulegną uszkodzeniu z powodu nieprawidłowej higieny
– zaczną powodować dyskomfort
Warto podkreślić, że raz na pięć lat można uzyskać refundację protezy z NFZ, jednak pokrywa ona koszty jedynie najtańszych protez akrylowych.

Częściowa ruchoma proteza zębowa

Ruchomą protezę zębową częściową stosuje się, jeśli wokół ubytku znajdują się zdrowe zęby, które będą w stanie podtrzymać protezę. Wyróżnia się jej trzy rodzaje:
1. Częściowe protezy zębowe akrylowe
Ten rodzaj protez jest najtańszy i raz na pięć lat refundowany przez NFZ. Niestety protezy te wymagają niekiedy wielomiesięcznego przyzwyczajenia. Są niewygodne i powodują początkowo problemy w jedzeniu i mówieniu. Zdarza się, że w pierwszych tygodniach użytkowania podrażniają, a nawet uszkadzają śluzówki. Z czasem dyskomfort mija i pacjenci nie odczuwają nieprzyjemnych wrażeń.
2. Częściowe protezy zębowe szkieletowe
Protezy tego typu są stabilniejsze i wygodniejsze od akrylowych. Mocuje się je za pomocą klamerek na zdrowych zębach pacjenta, a nie jak przypadku protez akrylowych na dziąsłach. Proteza zębowa szkieletowa nie wymaga długiego procesu adaptacyjnego, ponieważ nie powoduje dużych utrudnień podczas jedzenia i mówienia. Ponadto zapobiega uszkodzeniu dziąseł i śluzówki. Stelaż wykonany jest z metali takich jak tytan, srebro, złoto lub stop chromowo-kabaltowy, co wpływa na cenę protezy, która waha się od 800 zł do kilku tysięcy.
3. Częściowe protezy zębowe nakładkowe
Najwygodniejszym typem ruchomej protezy stomatologicznej jest proteza nakładkowa. Stosuje się ją często u pacjentów, którym ze względu na uszkodzone korzenie zębowe, nie można założyć stałych koron. W celu zamocowania tego typu protezy konieczne jest umieszczenie w kanałach korzeni zębowych specjalnych zaczepów. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ zmniejsza problemy w jedzeniu i mówieniu. Ponadto proteza spowalnia degenerację dziąseł i zanik wyrostka zębowego.

Całkowita proteza zębowa ruchoma

1. Całkowite protezy zębowe akrylowe, osiadające
Jest to najpopularniejszy rodzaj całkowitych protez. Są one umieszczane na dziąsłach za pomocą przyssania do nich. Pacjenci potrzebują czasu, aby się do nich przyzwyczaić, ponieważ początkowo mogą powodować problemy podczas mówienia i jedzenia. Zdarza się, że wywołują wzmożone ślinienie się. Należy pamiętać, aby w początkowym okresie użytkowania, wyjmować je na noc. Koszt akrylowej protezy całkowitej zaczyna się od 690zł.
2. Całkowita proteza zębowa mocowana na implantach
Dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem jest proteza całkowita mocowana na implantach, czyli przynajmniej dwóch punktach zaczepienia. Posiada wiele atutów. Pacjenci bardzo szybko się do niej przyzwyczajają, jest wygodna i komfortowa. Można w niej swobodnie mówić i jeść bez obawy, że proteza się przesunie. Warto również podkreślić, że implanty zębów zapobiegają zanikaniu kości, co zapewnia większą siłę gryzienia i żucia. Koszt protezy uzależniony jest od ilości implantów, które trzeba zamocować.

Protezy zębowe stałe

Protezy zębowe stałe, czyli implanty zębowe są najwygodniejszym z możliwych rozwiązań. Zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności nie różnią się od naturalnych zębów. Dzięki zaawansowanej technologii wszczepienie implantu oraz założenie na nie sztucznych zębów jest całkowicie bezbolesne. Ważne, aby zabieg został przeprowadzony nie później niż 2-3 miesiące po ekstrakcji zęba, ponieważ z czasem dochodzi do zaniku kości, co powoduje nieodwracalne zmiany w jamie ustnej. Więcej czytaj w Implantologia.

Materiały z jakich mogą zostać wykonane protezy:
– akryl, proteza akrylowa
– akron, proteza akronowa
– nylon, proteza nylonowa
– acetal, proteza acetalowa
– metal, proteza szkieletowa

W Dentrum Clinic oferujemy następujące rodzaje protez zębowych:
– protezy ruchome całkowite i częściowe wykonane z akrylu
– protezy szkieletowe, w konstrukcji których wykorzystuje się akryl oraz metalowy lub acetalowy szkielet
– protezy akronowe, najnowocześniejszy materiał który jest nieuczulający i dlatego może zostać zastosowany u pacjentów uczulonych na zwykłe protezy
– protezy nylonowe

Proteza na implantach – w przypadku bezzębia i licznych braków zębowych

Bezzębie sprawia, że zmieniają się proporcje twarzy. Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby odzyskać prawidłowe rysy, skorzystaj z usługi — proteza na implantach w jeden dzień. Pozwoli ona na odtworzenie pełnego, pięknego uśmiechu oraz przywróceniu prawidłowej funkcji gryzienia.

Nowoczesne protezy mogą być tymczasowe lub długoczasowe. Wszystko zależy od czasu ich użytkowania. To nie jedyne rozróżnienie. Proteza na implantach różni się też w zależności od tego, z czego została wykonana. Dostępne są protezy akrylowe, szkieletowe lub protezy overdenture. W przypadku chęci skorzystania z metalowej konstrukcji, która utrzymuje protezę na pozostałych zębach naturalnych i w ten sposób uzupełnia częściowe braki w uzębieniu, można skorzystać z protezy szkieletowej ruchomej. Czym różni się proteza overdenture od pozostałych protez akrylowych? Jest ona wykonana z lekkiego akrylu i opiera się na naturalnych zębach lub na implantach. Ponadto protezy overdenture wyposażone są w niewidoczne elementy retencyjne. Dzięki nim zachowują bardzo dobrą stabilność, a przy okazji nie obciążają błony śluzowej.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O IMPLANTACH W JEDEN DZIEŃ

Proteza na implantach w jeden dzień – skorzystaj z najnowocześniejszych technologii

All on four to system, na którym opiera się usługa – proteza na implantach w jeden dzień. Komu jest polecana? Wszystkim, którym zależy na tym, aby w ciągu jednego dnia i bez przeszczepu kości, uzyskać nowe zęby, wyglądem i funkcjonalnością przypominające naturalne uzębienie. Na czym polega ta innowacyjna metoda? W pierwszej kolejności, zanim przystąpisz do zabiegu, musisz wykonać badanie tomograficzne. Jego celem jest sprawdzenie stanu kości oraz ocena pod kątem możliwości wszczepienia implantów. Kolejny krok to wykonanie komputerowego modelu szczęki, który umożliwia przygotowanie nowych sztucznych zębów do natychmiastowego wykorzystania. Sztuczne zęby będą służyły przez okres przejściowy, czyli około 10 miesięcy. Zabieg, który ma na celu zamocowanie na implantach zębów tymczasowych, odbywa się pod narkozą lub w sedacji. Po okresie między 3 a 6 miesięcy wykonywane są zęby ostateczne.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ALL ON 4

Zaburzenia zgryzu / przebudowa zgryzu

Głównym celem rehabilitacji protetycznej jest odbudowa brakujących lub zniszczonych zębów oraz przywrócenie prawidłowych funkcji narządu żucia. Ponadto rehabilitacja pozwala uniknąć licznych chorób jamy ustnej.

Wskazania do rehabilitacji protetycznej
– wady zgryzu, czyli tzw. krzywy zgryz
– okluzja, kiedy zęby szczęki i żuchwy stykają się ze sobą w nieprawidłowy sposób
– patologiczne kontakty międzyzębowe powstałe m.in. w wyniku zaciskania zębów
– zniszczone, starte lub pokruszone zęby
– bruksizm, czyli nawyk zaciskania i zgrzytania zębami
– mnogie, jak i pojedyncze braki w uzębieniu

Plan rehabilitacji protetycznej

Rehabilitacja protetyczna podzielona jest na kilka etapów. Cały proces rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Stomatolog ocenia stan uzębienia, zgryz i braki zębowe. Po zebraniu odpowiednich danych możliwe jest przygotowanie skutecznego, indywidualnego planu leczenia. Wybrana metoda (protezy, korony, mosty, licówki) jest szczegółowo omawiana z pacjentem. Zdarza się, że przed podjęciem rehabilitacji protetycznej konieczne będzie leczenie zachowawcze lub higienizacja np. skaling.
Przebudowa zwarcia
W sytuacji, kiedy dochodzi do nieprawidłowych kontaktów międzyzębowych, konieczna jest przebudowa zwarcia. Rehabilitacja polega na przywróceniu prawidłowości w obrębie łuków zębowych i ich wzajemnym stosunku. W przeciwnym razie może dojść do: starcia zębów, ruchomości zębów i ich przemieszania się w łuku zębowym, złamań lub zniszczeń w koronach zębów, a nawet nieprawidłowości w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Skuteczność rehabilitacji w dużej mierze zależy od doświadczenia stomatologa.
Efekty rehabilitacji aparatu żucia
Rehabilitację protetyczną podejmuje się w celu naprawy źle funkcjonującego aparatu żucia. Pokruszone zęby lub ich starcia, braki w uzębieniu (pojedyncze lub mnogie), częste wypadanie wypełnień, pojawianie się odgłosów w trakcie otwierania lub zamykania ust, zaciskanie i zgrzytanie zębami to sygnał, że doszło do zaburzenia harmonii między zębami, mięśniami i stanem skroniowo-żuchwowym. Uszkodzenia tego typu powodują liczne, uciążliwe problemy, szczególnie podczas mówienia oraz jedzenia. Ponadto braki zębowe wpływają na samopoczucie oraz brak pewności siebie. Najbardziej widocznym efektem rehabilitacji jest piękny i zdrowy uśmiech pacjentów.

Zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym

Staw skroniowo-żuchwowy to jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w naszym organizmie, który pełni ważną funkcję podczas mówienia, jedzenia, czy wyrażania emocji. Dysfunkcja oznacza zaburzenia w jego prawidłowym funkcjonowaniu (DSSŻ), co skutkuje licznymi dolegliwościami.

Objawy dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych

U każdej osoby objawy dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego mogą być inne. Do najbardziej charakterystycznych zalicza się:
– odgłosy tj. trzaski, trzeszczenie, pękanie podczas ruchu w stawach skroniowo-żuchwowych
– przeskakiwania w stawach
– okresowy brak możliwości szerokiego otwarcia ust
– blokowanie żuchwy przy szerokim otwarciu ust
– bóle w okolicy uszu
– bóle głowy przypominające migrenę
– bóle przy otwieraniu ust, ziewaniu, śpiewaniu

Do rzadziej występujących objawów należą m.in.:
– bóle w okolicy szyi, karku, stawów barkowych, klatki piersiowej, kręgosłupa na całej jego długości, stawów biodrowych, kończyn dolnych i górnych, stawów rąk oraz nóg
– zaburzenia układu krwionośnego, oddechowego, pokarmowego, moczowego
– problemy neurologiczne
– dyskomfort i złe samopoczucie psychiczne
– zaburzenia snu
– nadmierna potliwość

Niekiedy lekarze specjaliści zajmujący się danym schorzeniem mimo ogromnych starań nie są w stanie znaleźć przyczyny dolegliwości. Należy wówczas zgłosić się na wizytę stomatologiczną, ponieważ doskwierające i bolesne problemy mogą być spowodowane np. brakiem zęba lub wadą zgryzu.

Przyczyny dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych

U osób młodych najczęstszą przyczyną dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych jest stres. Skutkuje on m.in. powstaniem wad zgryzu, które wzmagają napięcie mięśni. Również złe nawyki tj. zbyt częste żucie gumy mogą doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu stawu.
U osób starszych jedną z często pojawiających się przyczyn dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych są nieuzupełnione braki międzyzębowe. Należy pamiętać, że nawet pojedynczy ubytek może prowadzić do nieodwracalnych zmian w zgryzie i funkcjonowaniu stawów.

Leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych

Leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych jest bardzo trudne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Warto jednak podjąć terapię, aby zminimalizować dolegliwe objawy. W tym celu konieczne jest wyzbycie się szkodliwych nawyków tj. częste żucie gumy. Ponadto należy unikać twardych pokarmów, a ziewając starać się nie otwierać szeroko ust. Skuteczne mogą się okazać techniki relaksacyjne, które pomagają obniżyć stres. W celu zmniejszenia napięcia mięśni żucia zaleca się zakładanie na noc płytek relaksacyjnych. W przypadku kiedy przyczyną dysfunkcji w stawach skroniowo-żuchwowych jest krzywy zgryz, jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie leczenie ortodontyczne. U pacjentów z brakami zębowymi zaleca się uzupełnienie protetyczne lub implanty zębów. Nieleczone dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego z czasem przeradzają się w zmiany zwyrodnieniowe. Powierzchnia głowy żuchwy (głowy stawowej) staje się nierówna i zaostrzona. W takim przypadku jednym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

O co pytają pacjenci?

zym jest leczenie protetyczne? Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się bardzo dokładnym odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po tym, jak pacjent stracił swoje naturalne zęby. Przygotowane uzupełnienia nazywane są protezami. Z uwagi na to, że dział ten zajmuje się rekonstrukcją uzębienia, zastosowanie znajduje przede wszystkim w sytuacjach utraty zębów stałych lub wyniku ich poważnego uszkodzenia. Należy pamiętać, że protezy zębowe nie dotyczą wyłącznie osób starszych. Kłopoty z uzębieniem mogą dotknąć również osoby młode, w pełni sprawne i silne. Przyczyny mogą być różne, a pierwszą z nich jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

Szukasz placówki medycznej, w której hasło proteza na implantach w jeden dzień to nie tylko chwyt reklamowy, ale też szczera prawda? Sprawdź placówkę Dentrum, która gwarantuje kompleksową opiekę stomatologiczną.
Istnieją przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegów. Jeśli przyjmujesz leki, które w składzie mają bifosfoniany lub korzystasz z zabiegów radioterapii, nie możesz skorzystać z implantów. Ponadto przeciwwskazania to choroby przyzębia, bruksizm, który jest mocnym zaciskaniem i zgrzytaniem zębów oraz niekontrolowana cukrzyca. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz pochwalić się pięknym uśmiechem, skontaktuj się z pracownikami gabinetu Dentrum. Z ich pomocą znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Również te o koszt zabiegów. Do najtańszych rozwiązań zaliczyć można protezy ruchome. Bez wątpienia jednak najwięcej zalet posiada opcja zamocowania implantów. Jeśli implanty wykonane są profesjonalnie, to do złudzenia wręcz przypominają naturalne uzębienie. Co więcej, wykazują dużą odporność, a mocowane do nich uzupełnienia są stabilne. Ponadto zapobiegają zanikaniu kości oraz przemieszczaniu się zębów. Wszystko dzięki temu, że pełnią funkcję korzeni zębowych.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami gabinetu stomatologicznego Dentrum, którzy skierują Cię do odpowiedniego lekarza. Nie zwlekaj, im wcześniej zadbasz o siebie, tym szybciej zobaczysz i poczujesz efekty.
Proteza ruchoma wymaga procesu adaptacyjnego, który trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni. Początkowo podczas użytkowania mogą się pojawić takie dolegliwości jak: upośledzenie smaku i czucia temperatury, odruchy wymiotne, nadmierne wydzielanie lub zanik śliny, suchość w jamie ustnej, problemy w mówieniu.
W celu przyspieszenia procesu adaptacyjnego należy wykonywać regularne ćwiczenia. Warto trenować wymowę poprzez głośne czytanie lub wyraźne i wolne wypowiadanie zdań. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas pierwszych posiłków, ograniczając się do spożywania miękkich pokarmów. Zdarza się, że pomimo stosowania się do zaleceń, pacjenci narzekają na często pojawiające się dolegliwości. Niestety protezy ruchome powodują tzw. odleżyny dziąsłowe, dlatego niekiedy wymagają korekty w gabinecie stomatologicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z zaleceniami pozabiegowymi dla pacjentów w Strefie Pacjenta.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? PRZEJDŹ DO STREFY PACJENTA

Podziel się swoim uśmiechem!

#dentrum

Umów się na wizytę

Nasza ekipa znajdzie dla Ciebie najlepszy termin. 
Czekamy na Ciebie!
PON - PT 8:00 - 20:00
ZOBACZ JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA
This is a block of text. Double-click this text to edit it.
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierchevron-downarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram