Protezy akronowe – opinie i cena. Czy warto?

Protezy akronowe – opinie i cena. Czy warto?

29 grudnia 2022
dentrum_protezy5.jpg

Jak wynika z badań, aż 9 milionów Polaków nosi obecnie protezy zębowe. Do wyboru mają wiele rozwiązań, jakie oferuje im współczesna protetyka. Jednym z nich są nowoczesne protezy akronowe, które stopniowo wypierają tradycyjne protezy akrylowe i protezy nylonowe. Jakie są ich plusy i minusy, a także jak wygląda cennik protez akronowych?

Protezy zębowe akronowe – co to takiego?

Protezy akronowe to stosunkowo nowe rozwiązanie w branży protetyki, które stanowi alternatywę dla znanych od wielu lat wyrobów protetycznych, takich jak protezy twarde (akrylowe lub protezy metalowo-szkieletowe), jak również protezy elastyczne (protezy nylonowe, poliamidowe lub protezy acetalowe). Protezy te wykonane są z acronitu, czyli wytrzymałego i termoplastycznego tworzywa, które jest w stanie w pełni dopasować się do jamy ustnej.

Dużym plusem w przypadku protez zębowych akronowych jest fakt, że znakomicie komponują się z naturalnymi zębami. Klamry są całkowicie niewidoczne i stanowią część płyty, a sama proteza jest częściowo półprzezroczysta, w związku z czym nie ma możliwości, by podczas uśmiechania się ktoś inny mógł ją dostrzec. Warto również dodać, że kolor płyty w protezie akronowej możemy dobierać indywidualnie, w zależności od koloru naszych naturalnych zębów.

Zalety i wady protez akronowych

Niestety, protezy zębowe akronowe nie mogą być stosowane w sytuacji, gdy pacjent jest całkowicie pozbawiony własnego uzębienia. Na ich niekorzyść może działać również relatywnie wysoka cena, która jest jednak rekompensowana wieloma innymi atutami takiego rozwiązania. Wśród głównych zalet protez akronowych wymienić należy:

  • elastyczność – protezy te idealnie dopasowują się do śluzówki jamy ustnej, przez co nie podrażniają dziąseł;
  • komfort użytkowania – opinie na temat protez akronowych są jednoznaczne – pacjenci bardzo cenią sobie fakt, że podczas zakładania takiej protezy nie mają odruchu wymiotnego i nie odczuwają wrażenia pełności w jamie ustnej. Co więcej, protezy akronowe są bezsmakowe i bezzapachowe, mają niską wagę i przezierność, a przy tym nie są zbyt grube;
  • odporność na uszkodzenia – protezy zębowe akronowe są znacznie mniej podatne na złamania, odkształcenia czy też utratę barwy w porównaniu do np. protez akrylowych;
  • gwarancja lepszej higieny – protezy akronowe nie chłoną wody i mają gęstą, jednolitą strukturę, dlatego w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko rozwoju grzybicy w jamie ustnej. Utrzymanie ich w czystości nie wymaga od nas skomplikowanych zabiegów;
  • szybka adaptacja – protezy idealnie dopasowują się do szczęki i nie wymagają przeprowadzania bolesnych zabiegów, podczas których konieczne jest stosowanie wiertarek dentystycznych.

Protezy akronowe – cena

Ceny protez akronowych w Katowicach i innych większych miastach w Polsce oscylują na poziomie 1300-1700 zł. Ostateczny koszt takiej protezy jest uzależniony jednak od liczby brakujących zębów. W sytuacji, gdy pojawi się konieczność dostawienia do protezy kolejnego zęba po utracie naturalnego, koszt takiego zabiegu wyniesie nas około 80-120 zł.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności