Protezy nylonowe – ceny, opinie i charakterystyka

Protezy nylonowe – ceny, opinie i charakterystyka

26 grudnia 2022
dentrum_protezy3.jpg

Protezy nylonowe stanowią jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie protetyki, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne protezy akrylowe. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim wytrzymałość, solidność wykonania i znacznie większy komfort podczas codziennego noszenia. Czy protezy nylonowe są skuteczne i kto może zdecydować się na ich noszenie? Ile kosztuje proteza nylonowa?

Proteza nylonowa – czym się charakteryzuje?

Proteza nylonowa zaliczana jest do kategorii termoplastycznych protez zębowych, które mają na celu zastąpienie braków w naturalnym uzębieniu. Jest ona wykonana z elastycznego, a zarazem odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne tworzywa, nylonu. Materiał, z którego wykonane są klamry utrzymujące protezę, ma ten sam kolor co dziąsła, dzięki czemu jest ona zupełnie niewidoczna podczas mówienia lub jedzenia. Specyficzna budowa, a zarazem możliwość idealnego dopasowania do szczęki sprawiają, że protezy nylonowe są coraz częściej wybierane przez pacjentów wymagających leczenia protetycznego.

Protezy nylonowe – zalety i wady

Niezaprzeczalnym atutem protez nylonowych jest to, że są one lekkie, cienkie i nieduże (w porównaniu z np. do protezy akrylowej, która zajmuje znacznie więcej miejsca w jamie ustnej). Co ważne, protezy nylonowe nie powodują reakcji alergicznych, dlatego są bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku osób uczulonych na metal. Warto również podkreślić, że protezy nylonowe gwarantują o wiele lepszą przyczepność niż inne typy protez, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się, że proteza wypadnie mu lub przesunie się podczas jedzenia czy też mówienia.

Niestety, podobnie jak w przypadku protez akronowych, warunkiem wykonania protezy nylonowej jest posiadanie przynajmniej jednego naturalnego zęba, tak, by proteza mogła prawidłowo osiąść na podłożu. Co więcej, protezy nylonowe bardziej chłoną wodę w porównaniu do protez akrylowych, dlatego też wymagają dokładniejszej higieny jamy ustnej. Ze względu na duże ryzyko wystąpienia przebarwień konieczna jest również ich wymiana co około 2 lata.

Proteza nylonowa czy acetalowa – co wybrać?

Protezy nylonowe i protezy acetalowe to rozwiązania, które gwarantują idealne dopasowanie do podniebienia, brak reakcji alergicznych, komfort użytkowania i lekkość. To, którą z nich wybierzemy, zależy w dużej mierze od warunków panujących w jamie ustnej, jak również od wskazań lekarza przygotowującego dane uzupełnienie.

Proteza nylonowa – ceny

Czynnikiem, który zniechęca wielu klientów do zakupu protezy nylonowej, jest z pewnością jej cena. Tego typu proteza może kosztować nas od 900 zł (za najprostszy model) nawet do 2 000 zł. Tak duża rozbieżność cenowa zależy od wielu aspektów, w tym m.in. od miejscowości, w której wykonywana jest proteza, renomy gabinetu stomatologicznego, jak również doświadczenia osoby, która podejmuje się wykonania protezy nylonowej. Niestety, koszt protezy nylonowej nie podlega obecnie dofinansowywaniu NFZ w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności