Rozwiązania protetyczne na implantach

Utrata zębów wiąże się nie tylko z pogorszeniem estetyki uśmiechu, ale również z zanikiem pełnej funkcjonalności w jamie ustnej.

Rozwiązania protetyczne na implantach

10 stycznia 2021
dentist-holding-dental-implat-1200x801.jpg

 

Utrata zębów wiąże się nie tylko z pogorszeniem estetyki uśmiechu, ale również z zanikiem pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Dział stomatologii, który zajmuje się estetyczną i funkcjonalną rekonstrukcją uzębienia, nazywamy protetyką. To właśnie ona przynosi skuteczne rozwiązania pozwalające odbudować utracone zęby.

  • Do uzupełnienia pojedynczej luki stosuje się korony protetyczne,
  • Kilku braków zębowych obok siebie – mosty protetyczne,
  • W przypadku całkowitego bezzębia wykorzystywane są protezy.

Protezy ruchome mocowane na implantach

  • Protezy ruchome mocowane na implantach – są to wyjmowane rekonstrukcje protetyczne, które mocuje się do implantów, które są wcześniej wszczepiane w miejsca po utraconych korzeniach. W zależności od potrzeb i indywidualnych uwarunkowań stosujemy różne zatrzaski: locatory (tytanowe zatrzaski), metalowe lub cyrkonowe belki (elementy łączące i wzmacniające implanty), które wykorzystywane są w trudnych przypadkach kostnych. Protezy te zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Protezy stałe na implantach

  • Protezy stałe na implantach – rozwiązanie to jest stosowane w przypadku całkowitego bezzębia. Pierwszym etapem leczenia jest wszczepienie implantów, czyli małych tytanowych śrubek w miejsce po utraconych korzeniach. Do nich mocuje się specjalne łączniki, które pozwalają na stabilne przymocowanie odbudowy protetycznej. Rozwiązanie to cechuje się najwyższym komfortem użytkowania i estetyką.

Zęby w 1 dzień

  • Zęby w 1 dzień – to innowacyjne rozwiązanie, które polega na wszczepieniu 4 implantów, do których od razu mocowana jest odbudowa protetyczna. Możliwość natychmiastowego obciążenia implantów przez tymczasową protezę sprawia, że w przeciągu jednego dnia całkowicie odmieni się Twoje życie. Po zagojeniu się implantów możliwe jest zamocowanie na stałe protezy, która może służyć nawet przez całe życie.

Wszystkie te rozwiązania pozwalają zrekonstruować utracone uzębienie i przywrócić funkcjonalność.

.
Zadzwoń i umów się na wizytę
☎️ +48 723 609 090
📍 Katowice, ul. Ściegiennego 49


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności