Chirurgia stomatologiczna


Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, który obejmuje zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz okolicach przyległych.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Mateusz Janecki

LEKARZ STOMATOLOG

Mateusz Janecki

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego główne zainteresowania to stomatologia zachowawcza i endodoncja.Daniel Ciapiński zdjęcie

IMPLANTOLOG

Dr n. med. Daniel Ciapiński

Doktor nauk medycznych, implantolog, wykładowca, ukończył specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej.W Dentrum Clinic oferujemy szeroki zakres usług, m.in.:

chirurgiczne wszczepienie implantów

Zabiegi implantacji umożliwiają uzupełnienie jednego, kilku, jak również wszystkich zębów. Specjalizacja ta wymaga wyjątkowej precyzji, zarówno przy wykonywaniu, jak i przygotowaniu implantu. Plan leczenia powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta, dlatego w Dentrum Clinic zabieg zawsze poprzedza szczegółowa diagnostyka.

usuwanie zębów mądrości (ósemek)

Zabieg polega na ekstrakcji zęba trzonowego potocznie nazywanego zębem mądrości. Powodem usunięcia są najczęściej: stan zapalny tkanek w okolicy ósemki, usytuowanie zębów uniemożliwiające prawidłowe oczyszczenie, nieprawidłowy kierunek wyrzynania zębów. Zabieg usunięcia zębów mądrości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

resekcję wierzchołka korzenia

Resekcja polega na usunięciu fragmentu korzenia, na którym znajduje się zmiana okołowierzchołkowa. Usuwa się zakażoną lub zmienioną zapalnie tkankę wraz z wierzchołkiem korzenia. Po paru miesiącach miejsce to wypełnia się nową kością.

podniesienie dna zatoki szczękowej

Utrata zęba znajdującego się pod dnem zatoki szczękowej (górne trzonowce i przedtrzonowce) prowadzi do utraty kości. Powoduje to, iż wkręcenie implantu jest niemożliwe. W takiej sytuacji umieszcza się substytut kości zapewniający oparcie dla implantu.

sterowaną regenerację kości, przeszczep kości

Zabieg polega na uzupełnieniu brakującej kości specjalnym materiałem. Stosuje się go w chorobie przyzębia, po ekstrakcjach zębów, po urazach, po długoterminowym braku zębów, przed wszczepieniem implantów oraz po usunięciu rozległej torbieli.

osteotomię

Osteotomia to zabieg polegający na wykonaniu korekty szkieletu szczęki i żuchwy, zlikwidowania wszelkich wad zgryzu czy też przygotowania szczęki do uzupełnienia utraconych zębów przy pomocy implantów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Nie pozostawia blizn, ponieważ wszystkie cięcia odbywają się wewnątrz szczęki i żuchwy.

Konsekwencje braku leczenie

Z całą pewnością w stomatologii czas działa na naszą niekorzyść. Im dłużej będziemy zwlekać z zabiegiem, tym konsekwencje będą poważniejsze.Nieleczone zmiany w obrębie jamy ustnej stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Jeśli tylko zauważmy niepokojące objawy, powinniśmy niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną.JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Ekstrakcja chirurgiczna standardowaod 400 złUsunięcie zęba podczas zabiegu chirurgicznego wykonywanego przez lekarza chirurga.
Ekstrakcja chirurgiczna zęba zatrzymanegood 900 złChirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego pod powierzchnią dziąsła.
Ekstrakcja zębów mądrości.od 400 złChirurgiczne usunięcie zęba ósemki.
Laserowe podcięcie wędzidełkaod 500 złPlastyka wędzidełka języka z wykorzystaniem lasera. Zapewnia to większą precyzję, ogranicza krwawienie i przyspiesza znacznie proces gojenia po zabiegu.
Odsłonięcie zęba zatrzymanegood 500 złChirurgiczne odsłonięcie powierzchni dziąsła, umożliwiającego leczenie zębów zatrzymanych pod powierzchnią dziąsła.
Usuwanie torbieliod 600 złZabieg chirurgiczny usuwający torbiel zlokalizowaną pod dziąsłem.
Biostymulacja laserowaod 0 złŚwiatło lasera przyspiesza różne procesy naprawcze, stymuluje odradzanie się komórek, wykazuje działanie p/bólowe, zmniejsza obrzęk i opuchliznę oraz przyspiesza proces tworzenia naczyń krwionośnych. U pacjentów którzy wykonali zabieg w naszym gabinecie takie zabiegi są bezpłatne.

11 listopada 2020

Sezon chorobowy w pełni, ale nie tylko w czasie choroby przyjmujemy antybiotyk. Może go przepisać także stomatolog po leczeniu np. implantologicznym. Pytanie błahe, jednak bardzo istotne…czym popijać antybiotyk?

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Jak się przeprowadza zabiegi chirurgiczne?
  • Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?
Jak się przeprowadza zabiegi chirurgiczne?

Sposób postępowania zależy od rodzaju zabiegu. W Dentrum Clinic każdy zabieg poprzedza szczegółowy wywiad medyczny oraz analiza wyników badań. Na ich podstawie lekarz proponuje określoną terapię. Przed rozpoczęciem operacji chirurg stomatolog odpowiednio przygotowuje Pacjenta i dokładnie tłumaczy planowany przebieg leczenia i możliwe następstwa. Zabiegi chirurgii stomatologicznej są zawsze przeprowadzane z zachowaniem aseptyczności pola operacyjnego. Operacje wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej są bezpieczne, pod warunkiem, że przeprowadza je doświadczony lekarz. W Dentrum Clinic z troską dbamy o bezpieczeństwo i komfort Pacjentów. Zapraszamy na konsultacje podczas, których odpowiemy na wszelkie pytania.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności