Endodoncja leczenie kanałowe


Endodonacja to inaczej leczenie kanałowe. Stosowane jest w przypadku zapalenia i stanów martwiczych miazgi. Odpowiednio wcześnie podjęta terapia pozwala na uratowanie zęba i jego odbudowę.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Mateusz Janecki

LEKARZ STOMATOLOG

Mateusz Janecki

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego główne zainteresowania to stomatologia zachowawcza i endodoncja.Patrycja Kokot-Bruś

LEKARZ STOMATOLOG

Patrycja Kokot-Bruś

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Tarnopolu w języku angielskim. Zagraniczny dyplom nostryfikowała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.Wskazania do leczenia endodontycznego:

• głębokie ubytki próchnicowe,
• martwica miazgi,
• zgorzele miazgi,
• urazy mechaniczne zęba (zwichnięcia, złamania),
• planowane leczenie protetyczne,
• zapalenia tkanek okołowierzchołkowych,
• nieprawidłowo wykonane pierwsze leczenie endodontyczne (nieszczelne wypełnienia kanałów, pozostałe w nich fragmenty narzędzi itp.)JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Leczenie kanałowe – siekacze i kły600 złWykonywane w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia zapalenia miazgi zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopu oraz najnowocześniejszych metod opracowania i wypełnienia kanałów zęba, jest to leczenie pozwalające uratować ząb przed ekstrakcją.
Leczenie kanałowe – zęby przedtrzonowe800 złWykonywane w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia zapalenia miazgi zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopu oraz najnowocześniejszych metod opracowania i wypełnienia kanałów zęba, jest to leczenie pozwalające uratować ząb przed ekstrakcją.
Leczenie kanałowe – zęby trzonowe1200 złWykonywane w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia zapalenia miazgi zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopu oraz najnowocześniejszych metod opracowania i wypełnienia kanałów zęba, jest to leczenie pozwalające uratować ząb przed ekstrakcją.
Leczenie kanałowe zęba mlecznegood 300 złOpracowanie kanału w zębie mlecznym pozwala uniknąć ekstrakcji zęba, tym samym utrzymany zostaje prawidłowy rozrost zębów w jamie ustnej małego pacjenta, co pomaga ograniczyć ryzyko konieczności leczenia ortodontycznego w przyszłości.
Usunięcie perforacji MTA350 złUsunięcie perforacji korzenia zęba z wykorzystaniem specjalistycznego preparatu MTA.
Zamykanie wierzchołka MTA350 złZamknięcie wierzchołka z wykorzystaniem specjalistycznego preparatu MTA.

11 listopada 2020

Sezon chorobowy w pełni, ale nie tylko w czasie choroby przyjmujemy antybiotyk. Może go przepisać także stomatolog po leczeniu np. implantologicznym. Pytanie błahe, jednak bardzo istotne…czym popijać antybiotyk?

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Czym jest miazga zębowa?
  • Czy konieczne jest leczenie endodontyczne?
  • Na czym polega leczenie kanałowe (endodontyczne)?
  • Czy leczenie kanałowe boli?
Czym jest miazga zębowa?

Oglądając swoje zęby, widzimy ich część, tzw. koronę. Jest ona zbudowana z tkanek twardych: szkliwa i zębiny. Wnętrze zęba wypełnia natomiast tkanka miękka składająca się między innymi z naczyń krwionośnych i nerwów. Miękka tkanka to miazga zęba (potocznie nazywana nerwem). Innym rodzajem tkanki miękkiej jest ozębna, która występuje w szczelinie między korzeniem zęba a ścianą zębodołu, w którym ząb tkwi w kości.

W 90% ból zęba spowodowany jest zainfekowaniem miazgi zęba lub ozębnej. Przyczyną są bakterie, które dostają się do miazgi i powodują stan zapalny.

Czy konieczne jest leczenie endodontyczne?

Wiele osób chcąc jak najszybciej uwolnić się od bólu zęba pyta o możliwość jego usunięcia. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ekstrakcja powoduje nieodwracalne zmiany w jamie ustnej. Jeśli jest szansa na uratowanie zęba, warto zdecydować się na leczenie endodentyczne. W Dental Clinic dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi oraz doświadczeniu naszych stomatologów, leczymy zęby, które do niedawna skazane były na usunięcie.

Na czym polega leczenie kanałowe (endodontyczne)?

Polega na mechanicznym usunięciu bakterii z korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Stomatolog oczyszcza wnętrze korzenia, a następnie szczelnie wypełnia go specjalnym materiałem. Jest to konieczne, ponieważ bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi (nerwów) w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. W Dentrum Clinic podczas leczenia endodntycznego stomatolodzy używają mikroskopu zabiegowego, który zapewnia powiększenie obserwowanej powierzchni. Metoda ta stwarza ogromne możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Czy leczenie kanałowe boli?

Wiele osób kojarzy leczenie kanałowe z tzw. „zatruciem zęba”, czyli dewitalizacją miazgi. Był to bolesny proces polegający na otwarciu komory zębowej, dotarciu do miazgi, a następnie wprowadzeniu tam tzw. wkładki dewitalizacyjnej, która pozwalała na stopniowe obumieranie zęba. To już na szczęście przeszłość! Współczesna medycyna pozwala na praktycznie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu endodontycznego. Zapraszamy na konsultacje, podczas których stomatolodzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pojawiające się wątpliwości.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności