Implantologia


Utrata nawet jednego zęba stanowi ogromny dyskomfort i prowadzi do zmian w całej jamie ustnej. Uzupełnienie braków zębowych w sposób estetyczny i najbardziej zbliżony do naturalnego zapewnia implantologia – dziedzina chirurgii stomatologicznej, zajmująca się wszczepianiem implantów kostnych. Zabiegi implantacji umożliwiają uzupełnienie jednego, kilku, jak również wszystkich zębów. Specjalizacja ta wymaga wyjątkowej precyzji, zarówno przy wykonywaniu, jak i przygotowaniu implantu. Plan leczenia powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta, dlatego w Dentrum Clinic zabieg zawsze poprzedza szczegółowa diagnostyka.

Zapraszamy na konsultacje z naszymi lekarzami, którzy z pełną odpowiedzialnością i profesjonalizmem zatroszczą się o Wasze zdrowie i dobre samopoczucie podczas leczenia.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Daniel Ciapiński zdjęcie

IMPLANTOLOG

Dr n. med. Daniel Ciapiński

Doktor nauk medycznych, implantolog, wykładowca, ukończył specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej.Czym są implanty?

Są to niewielkich rozmiarów śruby wykonane najczęściej z tytanu. Podczas zabiegu implantacji umieszczane są w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba. Zastępują naturalny korzeń i umożliwiają zamocowanie korony (sztuczny ząb), mostu lub protezy.

Właściwie wszczepiony implant będzie trwały, funkcjonalny i nie będzie wyróżniać się kolorem od naturalnych zębów. Wykonanie w dużej mierze zależy od umiejętności lekarza, dlatego polecamy naszych doświadczonych i posiadających wysokie kwalifikacje stomatologów.


Leczenie implantologiczne krok po kroku

Konsultacja implantologiczna

Na pierwszej wizycie nasi lekarze przeprowadzają wywiad medyczny i wykonują badania diagnostyczne: badanie kliniczne (badanie wewnątrz i zewnątrzustne) oraz badania obrazowe(pantomogram, tomografia komputerowa).

Ustalenie planu leczenia

Wyniki badań pozwalają na ustalenie odpowiedniego planu leczenia. Stomatolodzy Dentrum Clinic rozpatrują każdy przypadek indywidualnie, uwzględniając potrzeby zdrowotne i estetyczne Pacjenta. Jeśli nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, implantolog dobiera optymalną długość i średnicę implantu do danej sytuacji klinicznej.

Ewentualne zabiegi przygotowawcze

Zdarza się, że zabieg implantacji muszą poprzedzić zabiegi przedimplantacyjne, tj. podniesienie dna zatoki szczękowej, regeneracja lub przeszczep kości. Są one zalecane tylko wtedy, gdy stan uzębienia Pacjenta z jakiegoś powodu nie pozwala na wszczepienie implantu.

Część chirurgiczna

Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa od 30 do 60 minut. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zazwyczaj jest bezbolesny i nie powoduje żadnych dolegliwości. Niekiedy przez kilka dni lekarz zaleca przyjmowanie antybiotyku, leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych. Chirurg przygotowuje specjalne łoże w kości, w które wprowadzany jest implant. Na koniec rana jest zaszywana w taki sposób, aby błona śluzowa przykrywała całkowicie śrubę.

Zdjęcie szwów

Zdjęcie szwów odbywa się podczas wizyty kontrolnej około 7-10 dni po zabiegu.

Część protetyczna

3-6 miesięcy po zabiegu (tyle czasu potrzebuje kość, aby zrosnąć się z implantem) w znieczuleniu miejscowym następuje odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej na czas około 14 dni. Śruba gojąca ułatwia prawidłowe wygojenie błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu. Ostatnim etapem jest praca protetyczna, czyli założenie korony, mostu lub protezy.

Opieka po zakończeniu leczenia

Bardzo ważne jest utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej. O implanty należy dbać tak samo, jak o naturalne zęby. Niezbędne są regularne przeglądy, które wyznacza lekarz stomatolog.


Czym są korony i mosty?

Korony i mosty (rodzaj uzupełnienia protetycznego) są idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z pojedynczymi i większymi brakami w uzębieniu. Stomatolodzy zakładają je na zęby własne lub implanty.

Korona protetyczna wykonywana jest najczęściej z porcelany i cechuje się wysoką estetyką i trwałością. Pozwala na odbudowę bardzo zniszczonego lub utraconego zęba – w takiej sytuacji wykonanie zabiegu musi zostać poprzedzone wszczepieniem implantu, na którym umieszczona będzie korona. Jest to rozwiązanie trwałe i funkcjonalne.

Most protetyczny pozwala na odbudowę pojedynczego zęba, jak również kilku braków występujących obok siebie. Mocowany jest na sąsiadujących z ubytkiem oszlifowanych zębach lub implantach. Mosty są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej komfortowym i estetycznym niż proteza ruchoma.

Etapy tworzenia koron i mostów

Wizyta kontrolna

Na pierwszej wizycie lekarz wykonuje wywiad medyczny i przegląd stomatologiczny. Warunkiem podjęcia zabiegu założenia korony lub mostów są zdrowe zęby. Podczas wizyty kontrolnej stomatolog omówi z Pacjentem jego oczekiwania i na tej podstawie przygotuje indywidualny plan leczenia.

Prace protetyczne

Na kolejnej wizycie lekarz szlifuje zęby pod prace protetyczne i wykonuje wyciski, który wysyła do laboratorium protetycznego. Na tej podstawie technik tworzy dostosowaną do potrzeb koronę lub most protetyczny. Do czasu kolejnego spotkania Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe.

Założenie koron i mostów

Prace założenia koron i mostów kończą się ich cementowaniem koron i mostów przygotowanych przez techników dentystycznych.


JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Wykonanie szablonu implantologicznegood 500 złWykonanie wszczepienia implantu z wykorzystaniem szablonu implantologicznego minimalizuje inwazyjność zabiegu, znacząco podwyższa jego precyzję oraz znacząco przyspiesza gojenie po zabiegu implantacji.
Wszczepienie implantuod 2000 złWszczepienie sztucznego korzenia w dziąsło, umożliwia zastąpienie naturalnego korzenia zębowego oraz wykonanie estetycznej korony zastępującej ząb.
Implant pod pracę ruchomą lub All on 42000 złWszczepienie implantu umożliwiającego późniejsze osadzenie protezy metodą All on 4.
Korona pełnoceramiczna dla implantu2500 złKorona dla implantu w całości wykonana z porcelany.
Korona ceramiczna dla implanty z wkładem ze złotaod 2500 złKorona dla implantu osadzana na wkładzie korzeniowym ze metalu szlachetnego złota. Do ceny należy doliczyć koszt kruszcu.
Uzupełnienie ruchome na dwóch implantach5000 złUzupełnienie brakująch zębów osadzone na dwóch implantach.
Uzupełnienie ruchome na 4 implantachod 7000 złUzupełnienie brakujących zębów osadzone na czterech implantach.
Odbudowa kościod 1000 złZabieg odbydowy tkanek kostnych umożliwiający późniejszą implantację w przypadku jej wcześniejszego zaniku.
Przeszczep kości autogennejod 1500 złPrzeszczep kości własnej pacjenta, umożliwiający uzupełnienie ubytku kostnego w przypadku wcześniejszego zaniku kości.
Regeneracja kościod 1500 złPrzeszczep z wykorzytaniem bloku kostnego z materiału bio zgodnego, umożliwiający uzupełnienie ubytku kostnego w przypadku wcześniejszego zaniku kości.
Przeszczep dziąsłaod 1000 złPotrzebne szczegóły
Podniesienie dna zatoki szczękowejod 2000 złZabieg wykonywany w przypadku obniżenia się dna zatoki szczękowej w wyniku wcześniejszych ubytków zębów. Pozwala przygotować przestrzeń kostną pod planowaną przyszłą implantację.
Usunięcie torbieli zatoki szczękowejod 2000 złChirurgiczne usunięcie torbieli znajdującej się w zatoce szczękowej.

11 listopada 2020

Sezon chorobowy w pełni, ale nie tylko w czasie choroby przyjmujemy antybiotyk. Może go przepisać także stomatolog po leczeniu np. implantologicznym. Pytanie błahe, jednak bardzo istotne…czym popijać antybiotyk?

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Czy założenie koron i mostów boli?
  • Jak długo trwa założenie koron i mostów?
  • Jak dbać o korony i mosty?
  • Czy jedzenie przedostaje się pod korony podczas posiłku?
Czy założenie koron i mostów boli?

Nie. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Jak długo trwa założenie koron i mostów?

Czas leczenia zależy od wielkości braków w uzębieniu. Na podstawie pobranego wycisku bądź też skanu, wykonanego przy użyciu skanera wewnątrzustnego, opracowywana jest indywidualna korona lub most protetyczny. Najczęściej prace zajmują od 5 do 14 dni. W tym czasie proponujemy Pacjentom tymczasowe uzupełnienie.

Jak dbać o korony i mosty?

Trwałość koron i mostów w dużej mierze zależy od Pacjentów i ich troski o higienę jamy ustnej. Podobnie jak naturalne zęby należy je szczotkować minimum 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku. Należy również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. W Dentrum Clinic Pacjenci zostają dokładnie poinstruowani po leczeniu, jak prawidłowo czyścić zęby, mosty oraz przestrzenie pomiędzy nimi. Dzięki temu mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Czy jedzenie przedostaje się pod korony podczas posiłku?

Nie. Stomatolodzy precyzyjnie wykonują wycisk uzębienia i dzięki idealnemu dopasowaniu cząstki jedzenia nie dostają się pod most. Bardzo ważne jest przestrzeganie higieny jamy ustnej i regularne szczotkowanie zębów, o czym po każdym zabiegu przypominają lekarze.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności