Odczuwasz ogromny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym? Strach powoduje, że nie odwiedzałeś dentysty przez wiele lat? Wiesz, że Twoje zęby wymagają leczenia, ale paraliżuje Cię wspomnienie o ostatnim leczeniu? Spokojnie, według badań ponad połowa społeczeństwa odczuwa lęk na myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym, a 20% panicznie boi się dentysty. Wiele osób zmaga się z dentofobią, której nie należy bagatelizować.
W Dentrum Clinic rozumiemy lęki i obawy naszych pacjentów. Cały zespół, począwszy od rejestratorek, przez asystentki aż po lekarzy jest wyrozumiały i profesjonalnie przeszkolony do pomocy osobom zmagającym ze strachem przed stomatologiem. Zapewniamy, że w klinice panuje fantastyczna atmosfera, która powoduje, że pacjenci chętnie wracają na wizyty kontrolne. Nasi specjaliści proponują najnowocześniejsze metody leczenia, tak aby zabiegi przebiegały sprawnie i bezboleśnie. Jednym z rozwiązań jest leczenie w narkozie, które pozwala na pracę nad kilkoma zębami naraz. Bez bólu, bez złych wspomnień wrócisz do domu ze zdrowym, pięknym uśmiechem.
Narkoza, czyli znieczulenie ogólne jest czasowym wyłączeniem świadomości. Pozwala na skuteczne zrealizowanie zabiegu, nie wywołując u pacjenta stresu i dyskomfortu. Zabieg stomatologiczny w narkozie wykonują dwa zespoły: dentystyczny i anestezjologiczny. Narkozę można przeprowadzić, podając leki w formie wziewnej, dożylnej albo łącząc obie metody.
Narkoza to doskonałe rozwiązanie w przypadku kiedy należy usunąć kilka zębów naraz. Dzięki znieczuleniu ogólnemu możliwe jest zrealizowanie całego procesu leczenia podczas jednej wizyty zamiast kilku. Ogromnym plusem jest to, iż pacjent nie pamięta zabiegu i nie odczuwa bólu.
O tym, czy pacjent może być poddany narkozie, decyduje stomatolog na podstawie przeprowadzonych badań. Wyniki omawiane są z anestezjologiem. Jeśli nie ma przeciwwskazań, umawiany jest termin zabiegu. Wiemy z doświadczenia, że przed operacją pojawia się wiele pytań, dlatego chętnie udzielamy wszelkich odpowiedzi. Zależy nam, aby nasi pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo.
Na zabieg należy się stawić na czczo wraz z wyznaczonym opiekunem. Na 4 godziny przed operacją nie można spożywać żadnych płynów. Picie alkoholu na kilka dni przed narkozą nie jest wskazane. Po wybudzeniu pacjent pozostaje pod obserwacją jeszcze przez kilka godzin, a następnie może być odebrany przez wyznaczonego opiekuna. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych przez okres 24 godzin od momentu zakończenia narkozy.
W Dentrum Clinic jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w narkozie jest wszczepienie implantu. W tym zakresie zrealizowaliśmy tysiące prac i każdego dnia przyjmujemy nowych pacjentów. Dentofobia oraz poczucie dyskomfortu wywołanego kilkugodzinną operacją to jedne z powodów, dla których warto zdecydować się na leczenie w narkozie. Bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów jest naszym priorytetem, dlatego nasza klinika posiada najwyższej jakości sprzęt oraz współpracuje z wykwalifikowanymi anestezjologami, którzy doświadczenie zdobywali podczas wieloletniej pracy w szpitalach. Przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa wprowadzają pacjenta w znieczulenie ogólne, monitorują jego stan w trakcie trwania zabiegu oraz wybudzają po skończonej operacji. Pacjent po przebudzeniu nic nie pamięta i może zacząć cieszyć się zdrowym, olśniewającym uśmiechem.
Narkoza u dentysty jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy pacjent decyduje się na leczenie kilku zębów podczas jednej wizyty. W znieczuleniu ogólnym przeprowadzamy kompleksowe zabiegi tj.: wyczyszczenie wszystkich zębów, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, przygotowanie zębów pod korony i mosty protetyczne, wszczepienie implantów, podniesienie zatoki szczękowej oraz regeneracja kości. W Dentrum Clinic w ciągu kilku godzin możemy całkowicie odmienić Państwa uśmiech i poprawić samopoczucie.
Kto z nas będąc dzieckiem, nie bał się wizyty u dentysty? W Dentrum Clinic całkowicie rozumiemy strach i dyskomfort, który odczuwają najmłodsi pacjenci. Dzieci bardzo często stawiają opór, płaczą, krzyczą i nie chcą współpracować ze stomatologiem. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Młody pacjent zapada w sen i nie doświadcza stresu i bólu. Tym samym nie jest narażony na traumę, która może przerodzić się w dentofobię. Przy zastosowaniu narkozy możliwe jest wyleczenie nawet kilku zębów naraz, co ogranicza ilość wizyt w gabinecie. W celu przyspieszenia całego procesu na pierwszą wizytę warto zabrać historię medyczną dziecka. W dniu zabiegu mogą przydać się jednorazowe pieluszki. Ważne, aby przed podaniem narkozy oraz po przebudzeniu towarzyszyli dziecku opiekunowie. Wsparcie jest bardzo Ważne, działa uspokajająco.
Znieczulenie miejscowe | 20 zł | Bezbolesne podanie znieczulenia metodą komputerową The Wand, dzięki znieczulenia dziąsła specjalnym żelem, pacjent nie odczuwa żadnego bólu. |
Znieczulenie podtlenkiem azotu | 100 zł | Znieczulenie z wykorzystaniem aparatury podającej pacjentowi podtlenek azotu tzw. Gaz rozweselający. Ma działanie rozluźniające i znieczulające. |
Znieczulenie ogólne | 500 zł/h | Znieczulenie ogólne (narkoza) prowadzone przez doświadczonego anestezjologa z zachowaniem najwyższych standardów ambulatoryjnych (Przed zabiegami konieczn konsultacja z lekarzem prowadzącym). |
Tak. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do podjęcia leczenia zębów w narkozie są: brak zgody lekarza na przeprowadzenie znieczulenia ogólnego, ostre infekcje dróg oddechowych (takie jak ostre zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli i płuc), nieustabilizowane choroby przewlekłe tj. choroba nadciśnieniowa, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby nerek, wątroby, padaczka z częstymi napadami, choroby układu krwiotwórczego z zaburzeniami krzepnięcia, udokumentowane reakcje uczuleniowe na stosowane leki i środki medyczne używane podczas znieczulenia, wrodzone choroby metaboliczne zagrażające niewydolnością układu oddechowego lub krążenia po podaniu środków znieczulenia ogólnego.
W Dentrum Clinic szczegółowo wyjaśniamy wszelkie wątpliwości Pacjentów i w przypadku, gdy znieczulenie w narkozie nie może być zrealizowane, proponujemy inne, najlepsze z możliwych rozwiązań
Znieczulenie ogólne zalecane jest Pacjentom, którzy cierpią na dentofobię, czyli paniczny lęk przed stomatologiem oraz dla osób, którym znieczulenie miejscowe nie przynosi ulgi. To również rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie lubią wielogodzinnych zabiegów.
Zdarza się, że po zabiegu występują bóle gardła związane z intubacją dotchawiczną oraz krótkotrwałe problemy z poruszaniem kończynami. W przypadku podania leku dożylnie, w miejscu wkłucia może pojawić się przemijające zapalenie żyły lub krótkotrwały ból. Nieprzyjemne dolegliwości tj. bóle głowy lub nudności zwykle mijają po kilku godzinach od wybudzenia z narkozy. Bardzo poważnym następstwem jest reakcja anafilaktyczna, stąd ważne jest rzetelne zebranie wywiadu anestezjologicznego.
Narkozę z powodzeniem stosuje się u dzieci, a cała procedura wygląda podobnie, jak u dorosłych. Rozmowa kwalifikacyjna do zabiegu odbywa się z opiekunem. Warto mieć ze sobą dotychczasową historię medyczną dziecka, co ułatwi i przyspieszy proces. Bardzo ważne jest wsparcie rodziców przed i po zabiegu, które minimalizuje stres.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
+32 723 22 75
723 609 090
ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice
recepcja@dentrum.pl