Leczenie w narkozie


Znieczulenie ogólne, potocznie nazywane narkozą (uśpieniem) jest czasowym wyłączeniem świadomości. Pozwala na skuteczne zrealizowanie zabiegu, nie pozostawiając Pacjenta z przykrymi wspomnieniami i doznaniami. Anestezjolog, który wykonuje znieczulenie, przez cały zabieg czuwa nad stanem i bezpieczeństwem Pacjenta.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Mateusz Janecki

LEKARZ STOMATOLOG

Mateusz Janecki

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego główne zainteresowania to stomatologia zachowawcza i endodoncja.Krystyna Kubicka - anestezjolog

ANESTEZJOLOG

Krystyna Kubicka

Pani Krystyna Kubicka znieczula w Dentrum pacjentów do zabiegów stomatologicznych. Jako anestezjolog pracuje od 2003 r . Od 2009 r jest Specjalistą Anestezjologiem w oddziale Intensywnej Terapii.Jak wygląda narkoza u dentysty?

Zabieg stomatologiczny w narkozie wykonują dwa zespoły: dentystyczny i anestezjologiczny. Narkozę można przeprowadzić, podając leki w formie wziewnej, dożylnej albo łącząc obie metody. Cały proces odbywa się w warunkach ambulatoryjnych.

Leczenie w narkozie jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy trzeba usunąć kilka zębów równocześnie. W trakcie jednej wizyty możliwe jest zrealizowanie całego procesu terapeutycznego, który przy zastosowaniu konwencjonalnych metod, musiałby zostać rozłożony na wiele sesji. Ogromnym plusem jest to, iż pacjent nie pamięta zabiegu i nie odczuwa bólu.

Kwalifikacji do narkozy dokonuje anestezjolog na podstawie wywiadu medycznego oraz wyników zleconych badań. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możliwe jest wykonanie zabiegu. W przypadku pojawiających się wątpliwości w Dentrum Clinic chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania.

Przygotowanie do zabiegu

Na zabieg należy się stawić na czczo. Na 2 godziny przed zabiegiem nie można spożywać żadnych płynów. Picie alkoholu na kilka dni przed narkozą nie jest wskazane. Po wybudzeniu pacjent pozostaje pod obserwacją jeszcze przez kilka godzin, a następnie może być odebrany przez wyznaczonego opiekuna. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych tuż po znieczuleniu dentystycznym.JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Znieczulenie miejscowe20 złBezbolesne podanie znieczulenia metodą komputerową The Wand, dzięki znieczulenia dziąsła specjalnym żelem, pacjent nie odczuwa żadnego bólu.
Znieczulenie podtlenkiem azotu100 złZnieczulenie z wykorzystaniem aparatury podającej pacjentowi podtlenek azotu tzw. Gaz rozweselający. Ma działanie rozluźniające i znieczulające.
Znieczulenie ogólne500 zł/hZnieczulenie ogólne (narkoza) prowadzone przez doświadczonego anestezjologa z zachowaniem najwyższych standardów ambulatoryjnych (Przed zabiegami konieczn konsultacja z lekarzem prowadzącym).

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.

28 czerwca 2020

Nowoczesna stomatologia daje możliwość pacjentom zobaczenie jak będzie wyglądać ich metamorfoza uśmiechu, zanim podejmą ostateczną decyzję o rozpoczęciu leczenia w zakresie stomatologii estetycznej.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Czy są przeciwwskazania do leczenia zębów w narkozie?
  • Kiedy warto zdecydować się na leczenie zębów w narkozie?
  • Czy po zabiegu możliwe są skutki uboczne?
  • Czy narkoza może być stosowana u dzieci?
Czy są przeciwwskazania do leczenia zębów w narkozie?

Tak. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do podjęcia leczenia zębów w narkozie są: brak zgody lekarza na przeprowadzenie znieczulenia ogólnego, ostre infekcje dróg oddechowych (takie jak ostre zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli i płuc), nieustabilizowane choroby przewlekłe tj. choroba nadciśnieniowa, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby nerek, wątroby, padaczka z częstymi napadami, choroby układu krwiotwórczego z zaburzeniami krzepnięcia, udokumentowane reakcje uczuleniowe na stosowane leki i środki medyczne używane podczas znieczulenia, wrodzone choroby metaboliczne zagrażające niewydolnością układu oddechowego lub krążenia po podaniu środków znieczulenia ogólnego.

W Dentrum Clinic szczegółowo wyjaśniamy wszelkie wątpliwości Pacjentów i w przypadku, gdy znieczulenie w narkozie nie może być zrealizowane, proponujemy inne, najlepsze z możliwych rozwiązań

Kiedy warto zdecydować się na leczenie zębów w narkozie?

Znieczulenie ogólne zalecane jest Pacjentom, którzy cierpią na dentofobię, czyli paniczny lęk przed stomatologiem oraz dla osób, którym znieczulenie miejscowe nie przynosi ulgi. To również rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie lubią wielogodzinnych zabiegów.

Czy po zabiegu możliwe są skutki uboczne?

Zdarza się, że po zabiegu występują bóle gardła związane z intubacją dotchawiczną oraz krótkotrwałe problemy z poruszaniem kończynami. W przypadku podania leku dożylnie, w miejscu wkłucia może pojawić się przemijające zapalenie żyły lub krótkotrwały ból. Nieprzyjemne dolegliwości tj. bóle głowy lub nudności zwykle mijają po kilku godzinach od wybudzenia z narkozy. Bardzo poważnym następstwem jest reakcja anafilaktyczna, stąd ważne jest rzetelne zebranie wywiadu anestezjologicznego.

Czy narkoza może być stosowana u dzieci?

Narkozę z powodzeniem stosuje się u dzieci, a cała procedura wygląda podobnie, jak u dorosłych. Rozmowa kwalifikacyjna do zabiegu odbywa się z opiekunem. Warto mieć ze sobą dotychczasową historię medyczną dziecka, co ułatwi i przyspieszy proces. Bardzo ważne jest wsparcie rodziców przed i po zabiegu, które minimalizuje stres.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności