Periodontologia


Periodentologia to dział stomatologii zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem często pojawiających się schorzeń przyzębia. Lekceważenie pierwszych objawów może doprowadzić do poważnych konsekwencji tj. stany zapalne a nawet utraty zębów.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Mateusz Janecki

LEKARZ STOMATOLOG

Mateusz Janecki

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego główne zainteresowania to stomatologia zachowawcza i endodoncja.Dr Dariusz Machniak

ORTODONTA

Dr Dariusz Machniak

Specjalista Stomatologii Ogólnej oraz Specjalista Ortodonta. Od 1996 pracuje w zawodzie. Od ponad 17 lat zajmuje się leczeniem zębów i ortodoncją.Charakterystyczne objawy:- krwawienie dziąseł

– kamienie nazębne
– nieprzyjemny zapach z ust
– odsłonięcie szyjki zębowej
– zanik kości wokół zębów
– ruchomość zębów
– paradontoza

Etapy leczenia

Higienizacja

Pierwszym etapem leczenia jest właściwe i dokładne oczyszczenie powierzchni zębów i korzeni. Po zabiegu Pacjenci otrzymują szczegółowe wskazówki jak dbać higienę jamy ustnej, aby skutecznie eliminować bakterie.

Leczenie niechirurgiczne

Polega na skalingu, czyli oczyszczaniu kieszonek dziąsłowych oraz wygładzeniu powierzchni zębów w celu zmniejszenia przyczepności bakterii.

Zabiegi chirurgiczne

W zaawansowanym zapaleniu przyzębia konieczny jest zabieg chirurgiczny. Polega on na odsłonięciu dziąsła i wyczyszczeniu korzeni zębów. W zależności od sytuacji wykonywane mogą być tzw. operacje płatowe, zabiegi regeneracyjne z użyciem biomateriałów, zabiegi resekcyjne, gingiwoplastyka, plastyczna chirurgia tkanek miękkich i błony śluzowej.

Terapia podtrzymująca

Bardzo istotne są wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Powinny się one odbywać co 3-6 miesięcy.JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Konsultacja stomatologiczna dziecięca150 złBadanie i ocena stanu zdrowia pacjenta przez lekarza doświadczonego w bezstresowym leczeniu dzieci: laserowa diagnostyka próchnicy i chorób jamy ustnej, badanie z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej, konsultacja rodziców w zakresie dalszego leczenia jak i profilaktyki zdrowotnej u dzieci. Bezpłatnie dla pacjentów podejmujących leczenie w naszej placówce.
Konsultacja periodontologiczna200 złBadanie i ocena stanu zdrowia pacjenta przez specjalistę zajmującego się periodontologią
Higienizacja jamy ustnej u dzieciod 100-200 złHigienizacja jamy ustnej (profilaktyka przeciwpróchnicowa) zębów mlecznych i mieszanych wraz z nauką szczotkowania i nitkowania, dobranie właściwych metod szczotkowania zapobiegających tworzeniu się osadów nazębnych i płytki bakteryjnej oraz zapobieganie chorobom dziąseł.
Higienizacja jamy ustnej w leczeniu periodontologicznym100 złHigienizacja jamy ustnej zgodnie z indywidualnym zleceniem lekarza prowadzącego i wykorzystaniem specjalistycznej aparatury w leczeniu periodontologicznym.
Leczenie kanałowe zęba mlecznegood 300 złOpracowanie kanału w zębie mlecznym pozwala uniknąć ekstrakcji zęba, tym samym utrzymany zostaje prawidłowy rozrost zębów w jamie ustnej małego pacjenta, co pomaga ograniczyć ryzyko konieczności leczenia ortodontycznego w przyszłości.

11 listopada 2020

Sezon chorobowy w pełni, ale nie tylko w czasie choroby przyjmujemy antybiotyk. Może go przepisać także stomatolog po leczeniu np. implantologicznym. Pytanie błahe, jednak bardzo istotne…czym popijać antybiotyk?

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Jaka jest przyczyna problemów periodentologcznych?
  • Czy choroby przyzębia są częste i kiedy udać się do stomatologa?
Jaka jest przyczyna problemów periodentologcznych?

Przyczyn może być bardzo wiele. Jednym z najczęstszych powodów jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Poza nią należy również wskazać:- nadużywanie różnych używek – papierosy, kawa
– niewłaściwa dieta
– zmiany hormonalne
– wady zgryzu

Czy choroby przyzębia są częste i kiedy udać się do stomatologa?

Choroby przyzębia są bardzo częste. Do najczęściej obserwowanych stanów chorobowych należy zapalenie dziąseł, którego objawem jest zaczerwienienie i krwawienie dziąseł np. podczas szczotkowania zębów oraz zapalenie przyzębia, które jest dużo poważniejszym stanem.Zmiany periodontologiczne wymagają podjęcia szybkich działań.
Nieprzyjemny zapach z ust, zwiększona wrażliwość dziąseł w zetknięciu z zimnymi i gorącymi potrawami, odsłonięcie szyjek zębowych to objawy, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje najlepszą z możliwych terapii, która uchroni nas przed dokuczliwymi i niebezpiecznymi dla zdrowia chorobami.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności