Periodontologia


Periodentologia to dział stomatologii zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem często pojawiających się schorzeń przyzębia. Lekceważenie pierwszych objawów może doprowadzić do poważnych konsekwencji tj. stany zapalne a nawet utraty zębów.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Mateusz Janecki

LEKARZ STOMATOLOG

Mateusz Janecki

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego główne zainteresowania to stomatologia zachowawcza i endodoncja.Dr Dariusz Machniak

ORTODONTA

Dr Dariusz Machniak

Specjalista Stomatologii Ogólnej oraz Specjalista Ortodonta. Od 1996 pracuje w zawodzie. Od ponad 17 lat zajmuje się leczeniem zębów i ortodoncją.Charakterystyczne objawy:- krwawienie dziąseł

– kamienie nazębne
– nieprzyjemny zapach z ust
– odsłonięcie szyjki zębowej
– zanik kości wokół zębów
– ruchomość zębów
– paradontoza

Etapy leczenia

Higienizacja

Pierwszym etapem leczenia jest właściwe i dokładne oczyszczenie powierzchni zębów i korzeni. Po zabiegu Pacjenci otrzymują szczegółowe wskazówki jak dbać higienę jamy ustnej, aby skutecznie eliminować bakterie.

Leczenie niechirurgiczne

Polega na skalingu, czyli oczyszczaniu kieszonek dziąsłowych oraz wygładzeniu powierzchni zębów w celu zmniejszenia przyczepności bakterii.

Zabiegi chirurgiczne

W zaawansowanym zapaleniu przyzębia konieczny jest zabieg chirurgiczny. Polega on na odsłonięciu dziąsła i wyczyszczeniu korzeni zębów. W zależności od sytuacji wykonywane mogą być tzw. operacje płatowe, zabiegi regeneracyjne z użyciem biomateriałów, zabiegi resekcyjne, gingiwoplastyka, plastyczna chirurgia tkanek miękkich i błony śluzowej.

Terapia podtrzymująca

Bardzo istotne są wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Powinny się one odbywać co 3-6 miesięcy.JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Konsultacja stomatologiczna dziecięca150 złBadanie i ocena stanu zdrowia pacjenta przez lekarza doświadczonego w bezstresowym leczeniu dzieci: laserowa diagnostyka próchnicy i chorób jamy ustnej, badanie z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej, konsultacja rodziców w zakresie dalszego leczenia jak i profilaktyki zdrowotnej u dzieci. Bezpłatnie dla pacjentów podejmujących leczenie w naszej placówce.
Konsultacja periodontologiczna200 złBadanie i ocena stanu zdrowia pacjenta przez specjalistę zajmującego się periodontologią
Higienizacja jamy ustnej u dzieciod 100-200 złHigienizacja jamy ustnej (profilaktyka przeciwpróchnicowa) zębów mlecznych i mieszanych wraz z nauką szczotkowania i nitkowania, dobranie właściwych metod szczotkowania zapobiegających tworzeniu się osadów nazębnych i płytki bakteryjnej oraz zapobieganie chorobom dziąseł.
Higienizacja jamy ustnej w leczeniu periodontologicznym100 złHigienizacja jamy ustnej zgodnie z indywidualnym zleceniem lekarza prowadzącego i wykorzystaniem specjalistycznej aparatury w leczeniu periodontologicznym.
Leczenie kanałowe zęba mlecznegood 300 złOpracowanie kanału w zębie mlecznym pozwala uniknąć ekstrakcji zęba, tym samym utrzymany zostaje prawidłowy rozrost zębów w jamie ustnej małego pacjenta, co pomaga ograniczyć ryzyko konieczności leczenia ortodontycznego w przyszłości.

9 września 2020

Dopełnieniem naturalnego piękna jest nieskazitelny stan naszego uzębienia, a do tego niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Jedną z form zapobieganiu chorobom jamy ustnej jest higienizacja.

1 lipca 2020

Najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie powstał, aby pomóc Ci dotrzeć prosto do celu. Nakładki Invisalign przesuwają zęby jak żadne inne nakładki.

28 czerwca 2020

Nowoczesna stomatologia daje możliwość pacjentom zobaczenie jak będzie wyglądać ich metamorfoza uśmiechu, zanim podejmą ostateczną decyzję o rozpoczęciu leczenia w zakresie stomatologii estetycznej.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Jaka jest przyczyna problemów periodentologcznych?
  • Czy choroby przyzębia są częste i kiedy udać się do stomatologa?
Jaka jest przyczyna problemów periodentologcznych?

Przyczyn może być bardzo wiele. Jednym z najczęstszych powodów jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Poza nią należy również wskazać:- nadużywanie różnych używek – papierosy, kawa
– niewłaściwa dieta
– zmiany hormonalne
– wady zgryzu

Czy choroby przyzębia są częste i kiedy udać się do stomatologa?

Choroby przyzębia są bardzo częste. Do najczęściej obserwowanych stanów chorobowych należy zapalenie dziąseł, którego objawem jest zaczerwienienie i krwawienie dziąseł np. podczas szczotkowania zębów oraz zapalenie przyzębia, które jest dużo poważniejszym stanem.Zmiany periodontologiczne wymagają podjęcia szybkich działań.
Nieprzyjemny zapach z ust, zwiększona wrażliwość dziąseł w zetknięciu z zimnymi i gorącymi potrawami, odsłonięcie szyjek zębowych to objawy, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje najlepszą z możliwych terapii, która uchroni nas przed dokuczliwymi i niebezpiecznymi dla zdrowia chorobami.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatnościCopyright 2020 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY.PL || Polityka prywatności