Stomatologia Estetyczna


Dzięki nowoczesnym technologiom, specjalnym materiałom i doświadczeniu lekarzy specjalizujących się w stomatologii estetycznej wielu Pacjentów może cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Zabiegi stomatologii estetycznej polecane są osobom, które chcą poprawić wygląd zębów, ich kolor lub kształt.

W Dentrum Clinic podczas pierwszej wizyty omawiane są potrzeby Pacjenta. Po wykonaniu wywiadu medycznego oraz przeanalizowaniu wyników badań lekarz dobiera odpowiednią terapię.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Patrycja Kokot

LEKARZ STOMATOLOG

Dr Patrycja Kokot

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Tarnopolu w języku angielskim. Zagraniczny dyplom nostryfikowała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
LEKARZ STOMATOLOG

Dr Adam Buła

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbył Staż podyplomowy w wielostanowiskowej klinice w Bielsku-Białej.Wychodząc naprzeciw wysokich wymagań naszych Pacjentów, oferujemy szereg skutecznych rozwiązań:

Implanty

Utrata nawet jednego zęba stanowi ogromny dyskomfort i prowadzi do zmian w całej jamie ustnej. Uzupełnienie braków zębowych w sposób estetyczny i najbardziej zbliżony do naturalnego zapewnia implantologia – dziedzina chirurgii stomatologicznej, zajmująca się wszczepianiem implantów kostnych. Zabiegi implantacji umożliwiają uzupełnienie jednego, kilku, jak również wszystkich zębów. Specjalizacja ta wymaga wyjątkowej precyzji, zarówno przy wykonywaniu, jak i przygotowaniu implantu. Plan leczenia powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta, dlatego w Dentrum Clinic zabieg zawsze poprzedza szczegółowa diagnostyka.

Inlay/Onlay

Warto zastanowić się nad wymianą nieestetycznych i widocznych w jamie ustnej wypełnień. Nowoczesna technologia oraz trwałe materiały stomatologiczne zapewniają odporne na ścieranie plomby. Alternatywę dla stosowanych dawniej wypełnień stanowią wkłady i nakłady koronowe Inlay/Onlay. Są one praktycznie niewidoczne w jamie ustnej, dzięki czemu nawet bardzo zniszczone zęby mogą wyglądać estetycznie.

Licówki

Są to cienkie, porcelanowe płatki, które przykleja się na przednie zęby Pacjenta. Przygotowywane są w pracowni protetycznej na podstawie wycisku uzębienia. Jest to bezbolesna i mało inwazyjna metoda, dająca zaskakujące efekty. Zamaskowuje przebarwienia zębów oraz zmienia ich niesatysfakcjonujący kształt. Licówki gwarantują naturalny wygląd i zapewniają funkcjonalność.

Piaskowanie – usuwanie osadu i przebarwień

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez kawy, czy herbaty. Należy jednak pamiętać, że obok papierosów są one jednym z najczęstszych powodów powstania osadu oraz przebarwień na zębach. W przypadku kiedy osad nie zmienił się jeszcze w kamień, zaleca się piaskowanie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego aparatu, wyrzucającego pod dużym ciśnieniem, cienkim strumieniem mieszankę wody i powietrza z dwuwęglanem sodu. Zabieg zalecany jest dwa razy w roku, co jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Piaskowanie jest często uzupełnieniem skalingu, ponieważ bardzo dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe. Piaskowanie, podobnie jak skaling, również przeciwdziała paradontozie. Po zabiegu zalecane jest polakierowanie zębów warstwą fluoru, co zapobiega próchnicy i nadwrażliwości.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Głównym powodem powstania kamienia nazębnego są gromadzące się resztki pokarmowe i bakterie. Pojawia się on w postaci twardej, zmineralizowanej płytki, którą należy usunąć, aby przeciwdziałać m.in. powstaniu ubytków, krwawieniu i chorobom dziąseł, a nawet utracie zębów. W takiej sytuacji zaleca się bezbolesny zabieg tzw. skaling, który warto przeprowadzić co najmniej dwa razy w roku, aby osiągnąć lepsze efekty.Wybielanie zębówWiek, tytoń, kawa, herbata, barwniki zawarte w pożywieniu to jedne z głównych czynników powodujących przebarwienia zębów. Rozwiązaniem jest popularny i bezpieczny dla szkliwa zabieg wybielania. Przeprowadza się go przy użyciu profesjonalnych lamp i już godzinę później Pacjenci mogą dostrzec zaskakujące rezultaty. Efekt utrzymuje się przez około 2 lata.W pierwszych dniach po wybielaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na dietę. Należy unikać spożywania cytrusów oraz napojów gazowanych, a także produktów barwiących, takich jak kawa czy wino. W Dentrum Clinic Pacjent otrzymuje precyzyjne wskazówki jak postępować po zabiegu.JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Szyna wybielająca400 złDedykowana szyna, umożliwająca przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów w domu.
Wybielanie zębów metodą UV1000 złWybielanie za pomocą lampy UV umożliwiające szybkie i trwałe wybielenie zębów.
Wybielanie laserowe1200 złWybielanie za pomocą lasera umożliwiające szybkie i trwałe wybielenie zębów. Dzięki zastosowaniu lasera po wybielaniu praktycznie brak jest nadwrażliwości zębów.
Wybielanie skojarzone1700 złIndywidualnie opracowany proces wybielania łączący metodę wybielania laserowego w gabinecie połączony z wykorzystaniem szyn wybielających stosowanych pomiędzy wizytami w domu.
Wykonanie modelu diagnostycznego do leczenia protetycznego100 złPobranie wycisku i opracowanie modelu leczenia protetycznego przez specjalistę.
Korona porcelanowa pełnoceramiczna1500 złKorona zęba wykonana w całości z ceramiki.
Korona porcelanowa na wkładzie złotym1500 złKorona zęba osadzana na wkładzie korzeniowym wykonanym z metalu szlachetnego złota. Do ceny należy doliczyć koszt kruszcu.
Licówka / nakładolicówka porcelanowa1500 złLicówki porcelanowe umożliwiają estetyczne opracowanie widocznych powierzchni zębowych, nadaniem im nowego wyglądu a nawet zmianę kształtu.
Proteza częściowa1000 złProteza stosowana w przypadku potrzeby uzupełnienia kilku zębów.
Proteza całkowita akrylowa1400 złProteza całkowita umożliwia zastąpienie wszystkich zębów górnego lub dolnego łuku zębowego. W całości wykonana z akrylu.
Proteza szkieletowa2000 złProteza mocowana na specjalnych klamrach, gwarantuje doskonałą stabilność oraz uniemożliwia poruszanie innych zębów.
Proteza akronowa2000 złProteza całkowita lub częściowa umożliwia zastąpienie wszystkich braków zębów górnego lub dolnego łuku zębowego. W całości wykonana z akronu najnowszego i antyalergicznego materiału.

24 lutego 2021

Gummy smile czyli uśmiech dziąsłowy – to przypadłość stosunkowo powszechna. Jakie są jego przyczyny i jak można sobie pomóc?

16 lutego 2021

Utrata nawet pojedynczego zęba wpływa negatywnie na stan zdrowia całego organizmu. Wywołuje m.in. bóle głowy, zatok, problemy trawienne, czy trudności w mówieniu. Tymczasem statystyki biją na alarm, aż 40% Polaków po 65. roku życia jest bezzębna.

10 lutego 2021

Piękny, biały uśmiech zapewnia poczucie komfortu i dodaje pewności siebie. Przedstawiamy metamorfozę naszej pacjentki!


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Czy istnieją przeciwwskazania do stomatologii estetycznej?
  • Stomatologia estetyczna czy warto?
Czy istnieją przeciwwskazania do stomatologii estetycznej?

W Dentrum Clinic każdy zabieg poprzedza wywiad medyczny oraz szczegółowe badania. Dają one podstawę do postawienia diagnozy oraz ustalenia z Pacjentem indywidualnej terapii. Przeciwwskazaniem może być wiek (poniżej 16 roku życia), niewyleczone ubytki, zły stan zdrowia, karmienie piersią, uczulenie na któryś ze stosowanych podczas zabiegu składników.

Stomatologia estetyczna czy warto?

Krzywy zgryz, przebarwienia, nieestetyczny kształt zębów mogą powodować ogromny dyskomfort, który rzutuje na poczucie pewności siebie. Wielu osobom stomatologia estetyczna wydaje się zbędnym wydatkiem. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki zaawansowanym technologiom i doświadczeniu lekarzy można uzyskać niesamowite efekty. Zdrowy uśmiech nie tylko poprawia wygląd, ale wpływa na samopoczucie.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z sercem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności