Stomatologia Estetyczna


Stomatologia estetyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu zębów, ich koloru lub kształtu. Zniszczone, żółte zęby, które często są źródłem kompleksów, nie muszą być problemem.

W Dentrum Clinic dzięki nowoczesnym technologiom, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i doświadczeniu lekarzy przywracamy zdrowy i piękny uśmiech. Podczas pierwszej wizyty omawiane są potrzeby pacjenta. Po wykonaniu wywiadu medycznego oraz przeanalizowaniu wyników badań lekarz dobiera odpowiednią terapię. Co to jest stomatologia zachowawcza? Stomatologia zachowawcza, czyli stomatologia ogólna obejmuje szeroki zakres usług związanych z prawidłową higieną jamy ustnej, profilaktyką próchnicy i leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków. Najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania chorobom jamy ustnej są regularne wizyty stomatologiczne. Powinny się one odbywać przynajmniej raz na pół roku.

Dzięki temu stomatolog będzie w stanie rozpoznać pierwsze, niepokojące zmiany. Podstawowe zabiegi profilaktyczne tj. usuwanie kamienienia nazębnego pozwalają na zatrzymanie rozprzestrzeniania się próchnicy i tym samym uniknięcia skomplikowanego i kosztownego leczenia w przyszłości. W Dentrum Clinic borowanie zastępuje nowoczesna metoda z użyciem piaskarki stomatologicznej, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne i bezstresowe.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.

LEKARZ STOMATOLOG

Dr Daria Musiał

Tytuł lekarza dentysty uzyskała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Łącząc pasję stomatologiczną ze sztuką medycyny estetycznej dodatkowo jest absolwentką studiów podyplomowych na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej (SWSM) z zakresu medycyny estetycznej.
LEKARZ STOMATOLOG

Dr Katarzyna Mateja-Stawowy

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka i współautorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych.
LEKARZ STOMATOLOG

Dr Małgorzata Kusto-Kozioł

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Interesuje się głównie endodoncją, stomatologią zachowawczą i estetyczną.W Dentrum Clinic oferujemy szeroki zakres usług:

– Przegląd jamy ustnej i kontrola zdrowia jamy ustnej
– Leczenie próchnicy zębów
– Leczenie zębów bez borowania
– Odbudowy estetyczne
– Bonding zębów
– Flow injection technique
– Licówki kompozytowe
– Licówki pełnoceramiczne
– Czyszczenie i polerowanie zębów
– Wybielanie zębów
– „stomatologia kiedyś i dziś”

Spis treści Rozwiń

Leczenie próchnicy zębów

Leczenie próchnicy zależy od stadium jej rozwoju. Próchnica początkowa jest niewidoczna gołym okiem i możliwa do wykrycia jedynie za pomocą lasera diagnostycznego. Dopiero z czasem pacjenci zauważają zmiany w postaci drobnych plamek w obrębie szkliwa. Na tym etapie stomatolog wykonuje proste zabiegi tj. oczyszczanie zębów z osadów i kamienia nazębnego oraz stosuje metodę remineralizacji, czyli nakłada specjalne preparaty fluorkowe przeciwdziałające rozwojowi choroby. Borowanie nie jest potrzebne, ponieważ w Dentrum Clinic wiertło zastępuje piaskarka stomatologiczna. W przypadku kiedy bakterie przedostały się przez szkliwo i doprowadziły do powstania ubytku, wykonuje się uzupełnienie w postaci plomby. Niestety bardzo często pacjenci przychodzą do stomatologa, dopiero kiedy pojawi się ból. Najczęściej oznacza on, iż próchnica przedostała się do miazgi zęba i niszczy go od środka. Wówczas konieczne jest leczenie kanałowe. Jedynym sposobem na wczesne wykrycie próchnicy są regularne wizyty stomatologiczne. Zaleca się, aby raz w roku skonsultować stan zdrowia jamy ustnej z dentystą. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie pozwoli zapobiec rozwojowi choroby. W Dentrum Clinic korzystamy z technologicznie zaawansowanego sprzętu, dlatego zapewniamy najwyższą precyzję zabiegów. Ponadto stosujemy nowoczesne metody, które sprawiają, że leczenie zębów jest bezbolesne.

Stadia rozwoju próchnicy

 • Próchnica początkowa, bezobjawowa, niewidoczna gołym okiem
 • Próchnica widoczna na szkliwie zęba
 • Próchnica obejmująca zębinę, powodująca dolegliwości bólowe
 • Próchnica sięgająca miazgi zęba, często ze zmianą przy wierzchołku korzenia, powodująca silny ból

Przyczyny próchnicy zębów

Przyczyną powstania próchnicy są bakterie, które odkładają się na płytce nazębnej. Do ich rozwoju przyczyniają się m.in. nieprawidłowa higiena jamy ustnej, nadmierne spożywanie słodyczy, słodkich owoców, napojów gazowanych, słodzonej kawy lub herbaty. Z czasem nagromadzone drobnoustroje atakują szkliwo. Jeśli na tym etapie nie zostanie podjęte leczenie, próchnica przedostanie się do zęba i spowoduje powstanie ubytku.

Objawy próchnicy?

Objawy zależą od stopnia zaawansowania próchnicy. Próchnica początkowa jest niewidoczna i możliwa do wykrycia jedynie za pomocą lasera stomatologicznego. Z czasem na zębie powstają drobne plamki, które oznaczają, że bakterie zaatakowały szkliwo. Najdotkliwszym objawem jest ból. Pojawia się on w sytuacji, kiedy próchnica przedostała się do zębiny lub gdy doszło do zapalenia miazgi zęba.

Czym wypełniamy ubytek?

W Dentrum Clinic wiemy, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech, dlatego podczas leczenia stosujemy tylko najwyższej jakości materiały. Dzięki temu możemy zagwarantować trwałą i wysoce estetyczną odbudowę uszkodzonych zębów. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oferujemy:

 • wypełnienia kompozytowe, czyli tzw. plomby światłoutwardzalne. Są to materiały do bezpośredniej odbudowy tkanek zęba. Odcień wypełnienia dopasowujemy do naturalnego koloru zęba, co sprawia, że plomba jest niewidoczna. Dzięki utwardzeniu specjalną lampą pacjent od razu po wyjściu z gabinetu może jeść i pić.
 • wkłady i nakłady (inlay, olany), czyli wypełnienia stosowane w przypadku rozległych ubytków. Stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych plomb. Powstają w laboratorium na podstawie cyfrowego wycisku zęba pacjenta. Wykonane są z porcelany lub kompozytu, dlatego cechują się wysoką estetyką i wytrzymałością. Są idealnie dopasowane do kształtu zęba i szczelnie go wypełniają. W Dentrum Clinic wyciski protetyczne pobierane są za pomocą skanera stomatologicznego 3Shape TRIOS®, co zapewnia szybkie, bezbolesne i komfortowe leczenie.

Leczenie zębów bez borowania

Wielu pacjentów na samą myśl o borowaniu zębów zaczyna odczuwać dyskomfort. Niestety aż u 43% Polaków strach jest powodem odkładania wizyty na później, co skutkuje poważnymi dla zdrowia konsekwencjami. Bez względu na wiek boimy się nie tylko zabiegów, ale i samego gabinetu. Jego zapachu oraz dźwięków urządzeń stomatologicznych. W Dentrum Clinic w trosce o komfort naszych pacjentów borowanie zastępujemy innowacyjną, bezbolesną i mało inwazyjną metodę abrazji powietrznej. Piaskarka abrazyjna zapewnia doskonałe efekty leczenia próchnicy, nie wymaga podania znieczulenia i sprawia, że pacjenci podczas zabiegów nie odczuwają strachu.

Na czym polega metoda abrazji powietrznej?

Borowanie zębów to przeszłość. Podczas zabiegu stomatolog zamiast wiertła używa cieniutkiej dyszy za pomocą, której kieruje na ubytek strumień substancji ściernej (tlenku glinu i wody). W ten bezbolesny i precyzyjny sposób usuwa chore tkanki zęba.

Metoda abrazji powietrznej, jest idealnym rozwiązaniem dla:

 • osób wrażliwych na ból lub cierpiących na dentofobię
 • dzieci, u których borowanie i znieczulenie wywołuje silny stres
 • kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami krążenia i alergików, gdyż nie wymaga podawania środków znieczulających

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania piaskarki abrazyjnej są choroby układu oddechowego np. astma oskrzelowa.

Metoda abrazji powietrznej jest metodą z wyboru w przypadku:

 • leczenia małych i średnich ubytków próchniczych, bowiem skutecznie i bezboleśnie oczyszcza ząb oraz zmniejsza utratę twardych, zdrowych tkanek
 • przygotowania zębów do lakowania, gdyż precyzyjnie oczyszcza powierzchnię zębów i pomaga utrzymać lak
 • przyszyjkowych ubytków pochodzenia niepróchnicowego, wywołanego nieprawidłowym szczotkowaniem zębów lub nadmiernym stosowaniem past wybielających
 • wymiany i naprawy wypełnień kompozytowych
 • przygotowania zębów do mocowania uzupełnień protetycznych

Odbudowy estetyczne

Estetyczna odbudowa zębów – na czym polega i jakie korzyści niesie dla pacjentów?
Stomatologa estetyczna daje ogromne możliwości odbudowy zębów. W Dentrum Clinc dzięki doświadczeniu stomatologów oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku jesteśmy w stanie odbudować nawet najbardziej zniszczone zęby. Do potrzeb każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, oferując najlepsze z możliwych rozwiązań. Plan leczenia poprzedzony jest szczegółowym wywiadem oraz specjalistycznymi badaniami, które są podstawą prawidłowej diagnozy. Podczas zabiegów stosujemy najwyższej jakości materiały, aby zapewnić trwałe i estetyczne wyniki. Bardzo ważny jest dla nas komfort naszych pacjentów, dlatego oferujemy leczenie bez borowania. Każdy zabieg wykonujemy bardzo starannie, aby efekty utrzymywały się przez wiele lat.

Zęby boczne – wypełnienia bezpośrednie

W Dentrum Clinic stosujmy tylko najwyższej jakości materiały, aby uzyskać trwałe i estetyczne efekty. W przypadku wypełnień bezpośrednich (odbudowa zęba w gabinecie podczas jednej wizyty) wykorzystujemy światłoutwardzalne materiały nanokompozytowe. Nowoczesne kompozyty cechują się trwałością i odpornością na ścieranie, wypłukiwanie i odkruszanie. Idealnie dopasowują się do kształtu zęba, chroniąc go przed efektem nieszczelności brzeżnej i wytworzeniem próchnicy wtórnej. Oferujemy również wypełniania porcelanowe. Materiał jest wysoce estetyczny, trwały i biokompatybilny. Ponadto jest bardziej odporny niż samo szkliwo, przez co doskonale chroni ząb przed namnażaniem bakterii. Dzięki wyposażeniu kliniki w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku jesteśmy w stanie idealnie dopasować odcień wypełnienia do koloru naturalnego zęba. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową diagnostyką. Otrzymane wyniku pozwalają nam na wybór najlepszej metody leczenia dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Estetyczna odbudowa dużych ubytków

W przypadku kilku ubytków występujących obok siebie lub w sytuacji, gdy zęby pacjenta są bardzo zniszczone, rozwiązaniem może być estetyczna odbudowa w postaci nakładów inlay, onlay oraz overlay. Powstają one w laboratorium na podstawie cyfrowego wycisku zęba pacjenta wykonywanego przy użyciu skanera stomatologicznego 3Shape TRIOS®. Nakłady wykonane są z porcelany lub kompozytu, dlatego cechują się wysoką estetyką i wytrzymałością. Idealnie dopasowują się do kształtu zęba i szczelnie go wypełniają. To uniemożliwia powstanie mikroszczelin. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki cyfrowego skanowania możliwa jest wierna rekonstrukcja utraconych tkanek.

Estetyczne wypełnienia zębów przednich

Niewielkie uszkodzenia zębów przednich tj. drobne ubytki próchnicowe, starcia zębów wypełniamy materiałami światłoutwardzalnymi. Technika warstwowa polega na założeniu oraz utwardzeniu najwyższej jakości kompozytu bezpośrednio na przygotowanym wcześniej zębie. Zabieg jest mało inwazyjny i pozwala na uzyskanie idealnego odcienia naturalnego szkliwa pacjenta. Efekty są trwałe i pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Inlay/Onlay

Warto zastanowić się nad wymianą nieestetycznych i widocznych w jamie ustnej wypełnień. Nowoczesna technologia oraz trwałe materiały stomatologiczne zapewniają odporne na ścieranie plomby. Alternatywę dla stosowanych wypełnień stanowią wkłady i nakłady koronowe inlay / onlay. Są one praktycznie niewidoczne w jamie ustnej, dzięki czemu nawet bardzo zniszczone zęby mogą wyglądać estetycznie.

Dla ciekawskich

Dla chcących wiedzieć więcej o Inlay/Onlay

Czytaj więcej

Bonding zębów

Bonding to nowoczesna, nieinwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu wykonanego z żywicy na powierzchnię zębów. Celem jest ukrycie wszelkich, naturalnych i nabytych wad na powierzchni szkliwa. Kompozyt utwierdza się lampą polimeryzacyjną, a następnie całą powierzchnię zębów wygładza i poleruje. Bonding stosuje się również podczas konturingu, czyli zabiegu korygującego kształt zębów. Efekty odbudowy widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu i oczekują natychmiastowych efektów.

Kiedy można wykonać bonding?

Bonding zębów wykonywany jest w przypadku niewielkich problemów z uzębieniem tj.:

 • zniekształcona lub złamana korona zęba
 • nierówne zęby (np. gdy jeden ząb jest krótszy od pozostałych)
 • ukruszony, pęknięty lub złamany ząb
 • przebarwienia na szkliwie
 • diastema (szpara między zębami)

Jakie są przeciwwskazania do bondingu?

Bezwzględnym przeciwwskazaniem wykonania bondingu jest próchnica oraz choroby przyzębia. Metody tej nie zaleca się pacjentom cierpiących na bruksizm. Warunkiem wykonania bondingu są zdrowe zęby, dlatego przed podjęciem leczenia stomatolog wykonuje specjalistyczne badania diagnostyczne, które są podstawą do opracowania planu leczenia.

Jak wygląda odbudowa zęba kompozytem czyli Bonding?

Odbudowa metodą bondingu jest kilkuetapowa. Zabieg rozpoczyna się od zmniejszenia powierzchni zęba. Borowanie nie jest potrzebne, ponieważ doskonałe efekty zapewnia piaskarka stomatologiczna. Następnie następuje proces wytrawiania szkliwa kwasem o łagodnym działaniu będący podstawą do nałożenia żywicy kompozytowej oraz warstwy właściwego kompozytu. W ostatnim etapie użyty materiał jest naświetlany przy pomocy lampy stomatologicznej. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, nie wymaga podania znieczulenia. W Dentrum Clinic dzięki doświadczeniu naszych stomatologów oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu cały zabieg przeradzamy w ciągu godziny. Nasi pacjenci po wyjściu z gabinetu mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Jakie są efekty bondingu?

Efekty bondingu są natychmiastowe. Pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem tuż po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. Ta nowoczesna metoda sprawia, że zęby nabierają ładnego kształtu, a wszelkiego rodzaju przebarwienia zostają skutecznie zamaskowane. Nowe zęby do złudzenia przypominają naturalne.

Wady bondingu

Bonding należy traktować jako metodę tymczasową, ponieważ kompozyt nałożony na zęby może z czasem ulec przebarwieniu czy ukruszeniu. Dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne zabiegi polerowania pozwolą dłużej cieszyć się efektami estetycznymi.

Jak długo efekt utrzymuje się na zębach?

Trwałość bondingu zależy od wytrzymałości zastosowanych kompozytów, nawyków higienicznych oraz zwyczajów żywieniowych pacjenta. Należy pamiętać, iż produkty takie jak: kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane oraz palenie papierosów mogą powodować powstanie przebarwień. Regularna higiena jamy ustnej – dokładne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej wydłużają efekty bondingu.

Ile kosztuje bonding?

Bonding zębów jest tańszy od trwalszych rozwiązań, tj.: licówki kompozytowe. W Dentrum Clinic cena waha się od 400zł w przypadku pojedynczego Bonda.

Flow injection technique

Flow injection to technika dentystyczna gwarantująca szybką korektę kształtu zębów oraz skuteczne zamaskowanie wszelkich niedoskonałości tj. przebarwienia, czy pęknięcia szkliwa. Metoda ta zalecana jest szczególne osobom, które nie posiadają dużo czasu i oczekują szybkich efektów. Metoda Flow injection jest mało inwazyjna, bowiem nie wymaga preparacji (szlifowania) zębów. Powierzchnia zębów jest jedynie oczyszczana, a następnie przygotowywana w celu uzyskania skutecznego połączenia z materiałem kompozytowym. Zabieg rozpoczyna się od pobrania wycisków, które w Dentrum Clinic wykonywane są za pomocą cyfrowego skanera 3Shape Trios®, co sprawia, że pacjenci nie odczuwają bólu, a cały proces trwa kilka minut. Wyciski przesyłane są od razu do laboratorium, dzięki czemu technik może rozpocząć prace nad odbudową i silikonowymi szynami. Bardzo często cała rekonstrukcja rozpoczyna się i kończy na jednej wizycie. Wiele zależy od rozległości planowanej odbudowy.

Szybko i bez szlifowania o czym warto pamiętać

Odbudowa kompozytowa z czasem ulega przebarwieniu oraz uszkodzeniu. Nie jest to zatem rozwiązanie na całe życie. Należy pamiętać, że trwałość efektów w dużej mierze zależy od nawyków higienicznych oraz diety. Produkty takie jak: kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane oraz palenie papierosów mogą powodować powstanie przebarwień. Dokładne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej wydłuża efekty leczenia. Zaleca się regularne wizyty kontrolne w celu weryfikacji poprawności warunków zwarciowych oraz polerowania materiału.

<h3?Nie dla wszystkich

Technika Flow injection nie jest zalecana w przypadku wielu ubytków, mocno startych zębów lub braku wystarczającej ilości tkanek własnych. W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być wypełnienia onlay lub korony ceramiczne. Gdy uszkodzeniu uległy zęby przednie, warto zdecydować się na licówki ceramiczne, ponieważ zapewniają one wysokie walory estetyczne. Wybór metody powinien być poprzedzony szczegółowymi badaniami diagnostycznymi. Na podstawie wyników stomatolog może określić indywidualny plan leczenia zgodny z potrzebami pacjenta.

Licówki kompozytowe

Są to cienkie, kompozytowe płatki, które przykleja się na przednie zęby pacjenta. Przygotowywane są w pracowni protetycznej na podstawie bezbolesnego, cyfrowego wycisku uzębienia. Licówki kompozytowe doskonale zamaskowują przebarwienia zębów oraz zmieniają ich niesatysfakcjonujący kształt. Gwarantują naturalny wygląd i zapewniają funkcjonalność od razu po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. Wpływają na poprawę samopoczucia pacjentów, dla których kolor lub kształt naturalnych zębów był źródłem kompleksów. Rozwiązanie to zwykle nie wymaga szlifowania, co często jest istotnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o wyborze uzupełnienia. Najczęściej wystarczy jedynie odpowiednio wytrawić szkliwo, aby warstwa kompozytowa przywarła do powierzchni zęba. Oznacza to, iż licówki w każdym momencie można zdjąć i wrócić do naturalnego uzębienia. Usunięcie części szkliwa jest niezbędne w sytuacji, kiedy jeden ząb wyróżnia się kolorem lub kształtem spośród pozostałych, a przy tym jest tak samo duży. Wówczas konieczna jest niewielka ingerencja w szkliwo, która pozwala na osiągnięcie wysokich efektów estetycznych.

Zalety licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe posiadają wiele zalet, m.in.:

 • likwidują diastemę (tzw. szparę między jedynkami)
 • wyrównują powierzchnie zębów
 • odbudowują starte zęby i stanową podstawę pod leczenie ortodontyczne
 • maskują przebarwienia i rotacje zębów
 • przywracają symetrię uśmiechu

Jak wygląda zakładanie licówek kompozytowych?

Krok I – konsultacja

Na pierwszej wizycie pacjent przedstawia oczekiwania dotyczące wyglądu licówek. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę, że proces założenia licówek chodź mało inwazyjny, jest nieodwracalny. Podczas precyzyjnej diagnostyki stomatolog ocenia warunki anatomiczne pacjenta i dostosowuje projekt do jego potrzeb.

Krok II – przygotowanie

Po omówieniu szczegółowego planu leczenia stomatolog rozpoczyna przygotowania do zamocowania licówki. W tym celu za pomocą wiertła delikatnie, przy jak najmniejszej ingerencji w naturalną strukturę, przygotowuje szkliwo na przednich powierzchniach zębów. Jest to zabieg bezbolesny. W kolejnym etapie pobierane są wyciski protetyczne. Do tego celu służy skaner stomatologiczny. Na podstawie cyfrowego obrazu technik przygotowuje prace protetyczne. Do czasu kolejnej wizyty pacjent otrzymuje licówki tymczasowe, które chronią zęby przed czynnikami zewnętrznymi.

Krok III – założenie licówek

Na ostatniej wizycie pacjent wraz ze stomatologiem weryfikuje kolor, kształt, wielkość i funkcjonalność licówek. Po akceptacji licówki zostają zamocowane na stałe w odpowiednim miejscu. W Dentrum Clinic korzystamy z najlepszych materiałów, dlatego uzupełnienia protetyczne są trwałe i wysoce estetyczne. Pacjenci po wyjściu z gabinetu stomatologicznego mogą cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Jak dbać o licówki kompozytowe?

O licówki należy dbać tak jak o własne zęby. Trzeba pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej – dokładnym szczotkowaniu zębów, nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych oraz stosowani płynów z fluorem. Licówki kompozytowe z czasem tracą połysk, dlatego warto co pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego w celu ich wypolerowania. Istotne znaczenie ma dieta oraz tryb życia. Częste picie kawy, herbaty oraz palenie papierosów wpływa negatywnie na ich wytrzymałość. Należy uważać, aby licówkami nie rozgryzać np. orzechów, łusek słonecznika. Powinno się również wyzbyć się nawyku obgryzania ołówków czy ramek okularów.

Licówki ceramiczne

Licówki ceramiczne cechują się najwyższą estetyką i gwarantują szybkie efekty. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że nowe zęby do złudzenia przypominają naturalne, dzięki czemu pacjenci częściej i pewniej się uśmiechają. Wskazaniem do wykonania licówek ceramicznych są m.in.: przebarwienia, ukruszenia, złamania zębów oraz diastema (przerwa między zębami). Nie każdy może jednak skorzystać z tej metody. Przeciwwskazaniem są wady zgryzu, bruksizm oraz parafunkcje tj. obgryzanie paznokci.

Rodzaje licówek

Wybór licówek zależy od sytuacji zgryzowej pacjenta, wymogów kolorystycznych oraz rodzaju preparacji. W Dentrum Clinic indywidualne potrzeby omawiane są podczas wizyty konsultacyjnej. Podczas precyzyjnej diagnostyki stomatolog ocenia warunki anatomiczne pacjenta i dostosowuje projekt do jego potrzeb. Dzięki wyposażeniu kliniki w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku mamy możliwość wykonywania cyfrowego projektowania uśmiechu. Sprawia to, że cały proces leczenia jest komfortowy i całkowicie bezbolesny. Właściwie wykonana licówka kolorem i kształtem przypomina naturalny ząb. Stosując najwyższej jakości materiały, osiągamy zachwycające efekty. Licówki ceramiczne są alternatywą dla koron. Cechują się odpornością na ścieranie, bioneutralnością materiału i zapewniają bardzo dobre efekty estetyczne. Ponadto rozwiązanie to znacznie ogranicza redukcję tkanek zęba.

Przeciwskazania do licówek

 • wady zgryzu, np. zbyt mocny kontakt zębów przednich, który mógłby spowodować pęknięcie licówki
 • bruksizm, czyli zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu, powodujące ścieranie i kruszenie porcelany
 • parafunkcje, czyli złe nawyki pacjenta tj. obgryzanie paznokci, czy gryzienie długopisu
 • niedostateczna higiena. Kamień i osad na zębach negatywnie wpływają na trwałość licówek

Dla ciekawskich

Dla chcących wiedzieć więcej o licówkach ceramicznych.

Czytaj więcej

JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Zobacz Cennik

10 kwietnia 2024

Odkryj nowe podejście do pięknego uśmiechu! W Dentrum Clinic zapraszamy do personalizacji i interaktywnego projektowania swojego idealnego uśmiechu. Wykorzystujemy technologię wizualizacji, angażując pacjentów na każdym etapie. Dla nas każdy uśmiech jest wyjątkowy!

28 lutego 2024

Odkryj nowoczesne metody znieczulania w Dentrum Clinic w Katowicach – od znieczulenia komputerowego po sedację wziewną i narkozę, zapewniającą komfortowe i bezbolesne zabiegi stomatologiczne.

23 stycznia 2024

Odkryj w Dentrum Katowice kompleksową stomatologię estetyczną. Wybielanie, licówki, ortodoncja i odbudowa zębów dla pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


 • Czy istnieją przeciwwskazania do stomatologii estetycznej?
 • Stomatologia estetyczna czy warto?
Czy istnieją przeciwwskazania do stomatologii estetycznej?

W Dentrum Clinic każdy zabieg poprzedza wywiad medyczny oraz szczegółowe badania. Dają one podstawę do postawienia diagnozy oraz ustalenia z pacjentem indywidualnej terapii. Przeciwwskazaniem może być wiek (poniżej 16 roku życia), próchnica, niewyleczone ubytki, zły stan zdrowia, karmienie piersią, uczulenie na któryś ze stosowanych podczas zabiegu składników.

Stomatologia estetyczna czy warto?

Żółte zęby, krzywy zgryz, przebarwienia, nieestetyczny kształt zębów mogą powodować ogromny dyskomfort, który rzutuje na poczucie pewności siebie. Wielu osobom stomatologia estetyczna wydaje się zbędnym wydatkiem. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki zaawansowanym technologiom i doświadczeniu lekarzy można uzyskać niesamowite efekty. Zdrowy uśmiech nie tylko poprawia wygląd, ale wpływa na samopoczucie.
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności