Wybielanie zębów – efekty, metody, pielęgnacja

Śnieżnobiały i promienny – któż z nas nie marzy o takim uśmiechu? Niestety, z wiekiem lub na skutek działania czynników zewnętrznych zęby tracą swój naturalny kolor. W jaki sposób poradzić sobie z szarym odcieniem, żółknięciem czy przebarwieniami? Tu rozwiązaniem okazuje się wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – efekty, metody, pielęgnacja

3 grudnia 2019
wybielanie_zebow-1200x801.jpg

Śnieżnobiały i promienny – któż z nas nie marzy o takim uśmiechu? Niestety, z wiekiem lub na skutek działania czynników zewnętrznych zęby tracą swój naturalny kolor. W jaki sposób poradzić sobie z szarym odcieniem, żółknięciem czy przebarwieniami? Tu rozwiązaniem okazuje się wybielanie zębów (ang. “teeth whitening“).

Przebarwienia zębów – skąd się biorą?

Przebarwienia zębów pojawiają się, kiedy na powierzchni szkliwa, jak i wewnątrz tkanek twardych zęba dochodzi do nagromadzenia barwników. Przyczyny wystąpienia takiego problemu są różne. Zęby mogą zmienić swój kolor w efekcie pojawienia się chorób, np. schorzeń trzustki czy zaburzeń hormonalnych, dla jasnej powierzchni zagrożeniem są również niektóre z leków. Największy wpływ na wygląd naszych zębów ma jednak codzienna dieta oraz sposób życia. Picie dużej ilości herbaty, kawy, wina, palenie tytoniu – te wszystkie małe przyzwyczajenia wywierają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i jasność uśmiechu.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów można przeprowadzić za pomocą kilku metod. Do jednej z najpopularniejszych należy wybielanie za pomocą lampy Beyond, które oferuje wyjątkowe rezultaty już po jednej, godzinnej wizycie. Jak wygląda taki zabieg? Na samym początku zęby zostają oczyszczone z kamienia i płytki nazębnej, a dziąsła zabezpieczone żelem ochraniającym. W kolejnym etapie na zęby nakłada się preparat wybielający i naświetla go przez 10-15 minut, następnie zmywa, a później ponownie nakłada oraz naświetla, do 2- 3 razy w ciągu jednej wizyty. W końcowym etapie stomatolog usuwa preparat ochraniający dziąsła oraz określa uzyskany odcień zębów. Po kilku dniach, jeśli istnieje taka konieczność zabieg można powtórzyć – zazwyczaj jednak wystarczy jedna sesja, aby uzyskać pożądany wygląd. Efekt wybielania tą metodą utrzymuje się nawet do 3 lat.
Kolejna popularną metodą jest wybielanie nakładkowe. Specjalista wykonuje spersonalizowaną nakładkę na podstawie odcisku uzębienia, następnie dobiera do niej specjalny żel wybielający. Nakładkę wraz z żelem nosi się przez kilka lub kilkanaście dni w domu w godzinach nocnych, stosując się do ścisłych instrukcji stomatologa.

Wybielanie zębów a dieta

Wybielanie zębów to dopiero początek. Aby utrzymać efekt zabiegu, przez kilka tygodni po wybielaniu zaleca się stosowanie białej diety. Na czym ona dokładnie polega? Biała dieta to jadłospis eliminujący wszelkie produkty mogące zabarwić świeżo wybielone szkliwo zębów. Celem jej stosowania jest zatrzymanie efektów wybielania przez jak najdłuższy czas oraz ochrona poddanych zabiegowi zębów przed absorpcją barwników. Biała dieta nie oznacza braku zróżnicowania i pojawiania się na talerzu wyłącznie pozbawionych barwników składników -warto jednak zaznaczyć, że jej bazą są główne produkty jasne, a najlepiej białe.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności