Zabieg wszczepienia implantów

23 czerwca, 2020

Rozwój technologi sprawia, że możemy korzystać z najlepszych rozwiązań. Tak też jest w dziedzinie implantologii, a wszystko to za sprawą szablonów do nawigacji, dzięki którym można precyzyjnie zaplanować zabieg wszczepienia implantów.

  • Zastosowanie nawigacji komputerowej w implantologii niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Jest to technologia, w której wykorzystywane są szablony służące do bardzo precyzyjnego wszczepienia implantów. Dzięki temu lekarz może bardzo precyzyjnie zaplanować zabieg wszczepienia implantów, wybrać najodpowiedniejsze miejsca do ich wszczepienia, zwracając szczególną uwagę na bardzo istotne struktury, które występują w interesującej go okolicy, jak nerwy, korzenie zębowe, zatoki - a w tym wszystkim pomaga mu komputer.
  • Wykonanie szablonów jest możliwe po przeprowadzeniu diagnostyki w postaci tomografii komputerowej, wykonania wirtualnego zabiegu implantacji, pobraniu wycisków, zeskanowaniu tych wcisków - następnie przygotowywany jest szablon. Dzięki takiej precyzji lekarz przeprowadzając wirtualny zabieg wszczepienia implantów może wybrać najlepsze miejsca do implantacji, co później przeniesione jest na szablon, a następnie wprowadzone w życie podczas zabiegu. Wykorzystując tą technologię jesteśmy w stanie zminimalizować możliwość popełnienia błędu - wszelkie potencjalne błędy poprawiane są już na poziomie "wirtualnego wszczepiana implantów".
  • Dzięki wykorzystaniu szablonów do implantacji czas zabiegu jest zdecydowanie krótszy oraz nie ma konieczności ściągania szwów po zabiegu.

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. 
Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej.

Zobacz nasze najnowsze metamorfozy

Zadowolenie naszych pacjentów jest dla nas priorytetem.
© 2024 DENTRUM. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetmap-markerclockmagnifierarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram