Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
dentrum_blog_higienizacja.jpg

Do czynników ryzyka, sprzyjających chorobom przyzębia, zalicza się stłoczenia i zaburzenia zgryzowe, będące miejscami retencyjnymi dla płytki nazębnej oraz błędy jatrogenne w postaci nieprawidłowo wykonanych wypełnień i uzupełnień protetycznych. Niewłaściwy sposób oczyszczania zębów, papierosy, stres, nieregularne wizyty stomatologiczne również zwiększają ryzyko pojawienia się chorób przyzębia, które nieleczone – postępują wraz z wiekiem. Kompleksowe leczenie opiera się na współpracy: periodontologa, chirurga, endodonty, protetyka, a często również ortodonty i implantologa. Aby efekt pracy lekarzy był jak najlepszy, potrzebne jest wsparcie higienistki, która przeprowadza pacjenta przez wszystkie etapy leczenia.


przed_po_plomby4.jpg

Próchnica jest najbardziej powszechną chorobą zębów, która nieprzypadkowo określana jest jako prawdziwa plaga dzisiejszych czasów. Szacuje się, że zmaga się z nią obecnie nawet do 90% społeczeństwa. Z tego powodu praktycznie każdy z nas posiada przynajmniej jedną plombę, która wypełnia ubytek w zębie. Czasami zauważamy jednak, że z naszego zęba wypadło wypełnienie, a przestrzeń po nim pozostała pusta. Co w takiej sytuacji zrobić i jak długo można chodzić, jak plomba wypadnie?


mleczne.jpg

3 kwietnia 2023 ZdrowieZdrowe zęby

Pojawienie się zębów mlecznych jest jednym z ważniejszych wydarzeń w rozwoju dziecka. Każdy rodzic wpada w zachwyt, widząc uśmiech swojego maluszka, który pokazuje swoje pierwsze, lśniące ząbki. Należy jednak pamiętać o tym, że zęby mleczne są znacznie słabsze od zębów stałych, w związku z czym są mocniej narażone na rozwój próchnicy i wymagają odpowiedniej higieny oraz pielęgnacji. Dowiedz się, ile zębów mlecznych mają dzieci, które zęby są stałe, a które mleczne i kiedy zaczynają wypadać pierwsze mleczaki.


profilaktyka_zebow-1200x800.jpg

21 października 2022 Zdrowe zęby

Czy wiesz, że jama ustna jest doskonałym siedliskiem aż dla 700 gatunków bakterii! Co gorsza, ich ulubionym pożywieniem są węglowodany, które znajdują się w resztkach pokarmów pozostawionych na zębach. Zapominając o regularnej i prawidłowej higienie jamy ustnej, szybko możemy doprowadzić do zachwiania flory bakteryjnej, co w konsekwencji prowadzi do problemów ze zdrowiem. W Dentrum Clinic wiemy jednak, jak zapobiec inwazji drobnoustrojów!


Tomograf-komputerowy1-1200x800.jpg

12 sierpnia 2021 Zdrowe zęby

Czy wiedza i doświadczenie stomatologa są wystarczającą gwarancją skutecznie przeprowadzonego zabiegu, aby mieć piękny uśmiech? Nie zawsze. Podstawą jest właściwa diagnostyka pacjentów, która w dużej mierze zależy od sprzętu wykorzystywanego przez lekarza. Tomografia stożkowa CBCT, RTG punktowe, skaner 3D wchodzące w skład nowoczesnej diagnostyki obrazowej stały się integralną częścią leczenia. O to, jak nowoczesna technologia zmieniła stomatologię i zabiegi, zapytaliśmy dr n. med Daniela Ciapińskiego z Dentrum Clinic w Katowicach
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności