Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
dentrum_blog_higienizacja.jpg

Do czynników ryzyka, sprzyjających chorobom przyzębia, zalicza się stłoczenia i zaburzenia zgryzowe, będące miejscami retencyjnymi dla płytki nazębnej oraz błędy jatrogenne w postaci nieprawidłowo wykonanych wypełnień i uzupełnień protetycznych. Niewłaściwy sposób oczyszczania zębów, papierosy, stres, nieregularne wizyty stomatologiczne również zwiększają ryzyko pojawienia się chorób przyzębia, które nieleczone – postępują wraz z wiekiem. Kompleksowe leczenie opiera się na współpracy: periodontologa, chirurga, endodonty, protetyka, a często również ortodonty i implantologa. Aby efekt pracy lekarzy był jak najlepszy, potrzebne jest wsparcie higienistki, która przeprowadza pacjenta przez wszystkie etapy leczenia.


przed_po_plomby4.jpg

Próchnica jest najbardziej powszechną chorobą zębów, która nieprzypadkowo określana jest jako prawdziwa plaga dzisiejszych czasów. Szacuje się, że zmaga się z nią obecnie nawet do 90% społeczeństwa. Z tego powodu praktycznie każdy z nas posiada przynajmniej jedną plombę, która wypełnia ubytek w zębie. Czasami zauważamy jednak, że z naszego zęba wypadło wypełnienie, a przestrzeń po nim pozostała pusta. Co w takiej sytuacji zrobić i jak długo można chodzić, jak plomba wypadnie?


mleczne.jpg

3 kwietnia 2023 ZdrowieZdrowe zęby

Pojawienie się zębów mlecznych jest jednym z ważniejszych wydarzeń w rozwoju dziecka. Każdy rodzic wpada w zachwyt, widząc uśmiech swojego maluszka, który pokazuje swoje pierwsze, lśniące ząbki. Należy jednak pamiętać o tym, że zęby mleczne są znacznie słabsze od zębów stałych, w związku z czym są mocniej narażone na rozwój próchnicy i wymagają odpowiedniej higieny oraz pielęgnacji. Dowiedz się, ile zębów mlecznych mają dzieci, które zęby są stałe, a które mleczne i kiedy zaczynają wypadać pierwsze mleczaki.


MG_7584-2-1200x800.jpg

20 marca 2023 Zdrowie

Wiosna to idealny moment na porządki i niekoniecznie te w domu czy w ogródku! Wraz z pierwszymi promieniami słońca rośnie motywacja do działania. Siłownie przeżywają oblężenie, a na ulicach i w parkach mijamy coraz więcej biegaczy i rowerzystów. Dbając o kondycję, warto również pamiętać o kondycji jamy ustnej. Dlaczego? Ponieważ od jej formy – zależy zdrowie całego organizmu!


suchy_zebodol_blog.jpg

13 marca 2023 Zdrowie

Suchy zębodół jest jednym z powikłań po ekstrakcji zęba stałego, które pojawia się u około 1,8% pacjentów. Dolegliwość ta, określana również mianem pustego zębodołu, objawia się przede wszystkim dużym bólem w okolicy usuniętego zęba i pojawia się zwykle po 2-4 dniach od zabiegu. Jak wygląda suchy zębodół i jak go wyleczyć? Czy suchy zębodół może sam się zagoić?




Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl




logo dentrum clinic tło przezroczyste





Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe






Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.pl



Media Społecznościowe








Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności



Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności