RTG punktowe planmeca

RTG punktowe to najnowocześniejszy aparat do zdjęć rentgenowskich RVG, czyli wewnątrzustnych. Producentem jest lider na rynku stomatologicznym – fińska firma Planmeca. Urządzenie pozwala na postawienie szybkiej, precyzyjnej diagnozy i opracowanie szczegółowego planu leczenia. Stosuje się je m.in. podczas leczenia kanałowego, ponieważ umożliwia ocenę przebiegu korzeni zęba, stopień zakrzywienia kanałów oraz kondycję powierzchni stycznych zębów. Ponadto zdjęcie rentgenowskie pomaga wykryć próchnicę, zdiagnozować stany chorobowe i zapalne  w miejscach niedostępnych dla oka. Badanie zapewnia bezpieczeństwo, bowiem ogranicza do niezbędnego minimum czas naświetlania. RTG punktowe wykonuje się zarówno u dorosłych, jak i  dzieci.

Zalety sprzętu

– Szybkość
W zaledwie 8 sekund wykonane zdjęcie pojawia się na ekranie komputera, dzięki czemu pacjent nie musi czekać na wyniki.
– Bezpieczeństwo
Czas poddawania pacjenta naświetleniu ograniczony jest do minimum. W porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami dawkę promieni rtg można obniżyć aż do 90%.
– Precyzja
Ze wszystkich badań radiologicznych RTG punktowe wyróżnia się największą rozdzielczością. Wykonane podczas badania zdjęcia cechują się dokładnością i czytelnością. Otrzymany obraz można powiększyć, co jest nieocenioną pomocą w przypadku ustalania położenia złamanych narzędzi w kanale korzeniowym lub złamań w obrębie korony i korzenia u osób po urazach twarzy. Ponadto RTG  ułatwia leczenie kanałowe, ponieważ pozwala na ocenę długości kanału oraz sprawdzenie dokładności jego wypełnienia. Umożliwia zastosowanie kontrastu w celu wyraźniejszego uwidoczniania szczegółów.

Funkcje sprzętu

– System pozwala obniżyć dawkę promieni rtg aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami. Dzięki obróbce cyfrowej obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony i przetworzony komputerowo, co pozwala uwidocznić najmniejsze detale.

– Dodatkowo daje nam wstępne informacje o długości kanału korzeniowego, gęstości tkanki kostnej.

– Umożliwia sprawdzenie poprawności wypełnienia kanału i daje możliwość zastosowania kontrastu celem lepszego uwidocznienia szczegółów, dodatkowo otrzymany obraz można powiększyć co nie jest bez znaczenia w diagnostyce złamań w obrębie korony i korzenia u osób po urazach twarzy oraz podczas ustalania lokalizacji złamanych narzędzi w kanale korzeniowym.

Zalety

– Jest szybki – pozwala na wyświetlanie zdjęć na ekranie komputera w zaledwie 8 sekund, dzięki czemu Pacjent nie musi czekać na wyniki

– Jest bezpieczny – minimalizuje czas poddawania Pacjenta naświetlaniu, dzięki czemu nie jest on narażony na przekroczenie dawek promieniowania

– Jest precyzyjny – pozwala na wykonanie dokładnych i czytelnych zdjęć

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

W Dentrum Clinic stawiamy na jakość usług, dlatego korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku, który gwarantuje precyzję w leczeniu. RTG punktowe spośród wszystkich badań radiologicznych wyróżnia się największą rozdzielczością i możliwością powiększenia obrazu o kilkadziesiąt razy. To sprawia, że nawet najmniejsze zmiany chorobowe są widoczne. Urządzenie zapewnia szybką i precyzyjną diagnostykę. Pacjenci od razu po wykonaniu zdjęcia otrzymują wyniki, a stomatolog może rozpocząć opracowywanie szczegółowego planu leczenia.

Zdjęcie RTG punktowe wykonuje się u pacjentów w przypadku:

– leczenia kanałowego
– leczenia próchnicy
– stanów zapalnych w obszarze miazgi zęba lub tkanek około wierzchołkowych
– podejrzenia zmian chorobowych
– konieczności ekstrakcji zęba
– korekty kształtu i ustawienia uzębienia

Badanie zaleca się również w sytuacji wystąpienia silnego bólu zęba w celu zdiagnozowania jego przyczyny. Zaawansowany wewnątrzustny aparat rentgenowski zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności