Profilaktyka i higiena


Profilaktyka stomatologiczna jest bardzo ważna. Zapobiega rozwojowi zmian chorobowych zębów i tkanek. Pomaga w walce z gromadzącą się na zębach płytką nazębną (płytką bakteryjną), która z czasem przekształca się w kamień nazębny i jest przyczyną rozwoju m.in.: próchnicy, stanów zapalnych i paradontozy. Każdy powinien dbać o regularną higienę jamy ustnej. Jest to droga do eliminacji przykrego zapachu z ust, zmniejszenia przebarwień (m.in. od papierosów, czerwonego wina, kawy, herbaty) i zapewnienia poczucia świeżości. Należy pamiętać o systematycznym szczotkowaniu zębów pastą z fluorem, stosowaniu nici dentystycznych i płynów do płukania o działaniu przeciwbakteryjnym oraz o regularnych wizytach u stomatologa.

Odpowiedzialni za Twoje leczenie

Poznaj swoich lekarzy

Dentrum to zespół profesjonalistów, najlepszych w swoim fachu. Poznaj swojego lekarza jeszcze przed leczeniem.
Dominika Rogowska

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Dominika Rogowska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim doświadczeniem, które gromadziła w nowoczesnych klinikach stomatologicznych i implantologicznych.Karolina Maszczyk

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Karolina Maszczyk

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim doświadczeniem. W Dentrum dokłada wszelkich starań aby uśmiechy naszych pacjentów były nieskazitelne.Karolina Grzelak

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Aleksandra Grzelak

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. W Dentrum pracuje od sierpnia 2020 r. jako asystentka stomatologiczna.Czyszczenie i polerowanie zębów

Dentrum Clinic to nowoczesna klinika stomatologiczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom oraz nowoczesnym metodom leczenia jesteśmy w stanie odbudować nawet najbardziej zniszczone zęby. Współczesna stomatologia estetyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu i uzębienia, a także funkcjonowania narządu żucia. Marzenie o hollywood smile dzięki odpowiednio dobranym zabiegom może szybko stać się rzeczywistością. W Dentrum Clinic każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowymi badaniami diagnostycznymi na podstawie, których przygotowywany jest indywidualny plan leczenia, zgodny z potrzebami pacjenta.

Do zabiegów stomatologii estetycznej zaliczamy m.in.: zabiegi higienizacyjne likwidujące przebarwienia i osady (piaskowanie zębów, skaling zębów, wybielanie zębów), odbudowę ubytków za pomocą nowoczesnych nanowypełniaczy oraz nieinwazyjne prace protetyczne poprawiające kształt i kolor zębów np. licówki ceramiczne.

Skaling zębów

Głównym powodem powstania kamienia nazębnego są gromadzące się resztki pokarmowe i bakterie. Pojawia się on w postaci twardej, zmineralizowanej płytki, którą należy usunąć, aby przeciwdziałać m.in. powstaniu ubytków, krwawieniu i chorobom dziąseł, a nawet utracie zębów. W takiej sytuacji zaleca się bezbolesny zabieg tzw. skaling, który warto przeprowadzić co najmniej raz w roku, aby osiągnąć lepsze efekty. Skaling zębów wykonuje się, aby usunąć kamień nazębny. W Dentrum Clinic w tym celu stosujemy nowoczesne urządzenia w tym nojnowocześniejsze Vector Paro. Wyjątkowość systemu polega na całkowicie bezpiecznym zastosowaniu energii ultradźwiękowej. Urządzenie dokładnie usuwa złogi i płytkę bakteryjną nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. Działa bez wibracji, tym samym eliminując ból i możliwość uszkodzenia tkanek. Sprawia, że powierzchnia nad i poddziąsłowa pozostaje czysta i bardzo dobrze znosi nadwrażliwość. Po zakończonym zabiegu zęby są polerowane. Skalingu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży, u osób z rozrusznikiem serca oraz pacjentom, u których wystąpiło pourazowe odklejenie siatkówki.

Piaskowanie zębów

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez kawy, czy herbaty. Należy jednak pamiętać, że obok papierosów są one jednym z najczęstszych powodów powstania osadu oraz przebarwień na zębach. W przypadku kiedy osad nie zmienił się jeszcze w kamień, zaleca się piaskowanie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego aparatu (piaskarka stomatologiczna), wyrzucającego pod dużym ciśnieniem, cienkim strumieniem mieszankę wody i powietrza z dwuwęglanem sodu. Zalecany jest dwa razy w roku, co jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Piaskowanie jest często uzupełnieniem skalingu, ponieważ bardzo dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe. Po zabiegu zalecane jest polakierowanie zębów warstwą fluoru, co zapobiega próchnicy i nadwrażliwości.

Lakierowanie – fluoryzacja

Lakierowanie zębów jest całkowicie bezbolesne i polega na dostarczeniu zębom odpowiedniej dawki fluoru. Zabieg wykonywany jest zarówno u dzieci (zęby mleczne i stałe), jak i u dorosłych. Rutynowo lakierowanie powinno się przeprowadzać raz w roku, po każdorazowym zabiegu usuwania kamienia nazębnego i piaskowaniu zębów, po szlifowaniu zębów pod korony i mosty, a także w chorobach przyzębia (przy odsłoniętych szyjkach zębowych). W przypadku wysokiego zagrożenia próchnicą można stosować lakierowanie częściej np. cztery razy w roku. Przy nadwrażliwości zębów, zabieg może być stosowany nawet kilkakrotnie w odstępach 3-4 dniowych. O częstotliwości zabiegu decyduje stomatolog.

Czyszczenie zębów

Zaleca się, aby przynajmniej raz w roku wykonać kompleksowe czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta w Dentrum Clinic oferujemy skaling zębów, piaskowanie zębów oraz polerowanie przy pomocy specjalnych past polerskich. Czyszczenie zębów powinno być uzupełnieniem codziennej regularnej higieny ustnej, która jest najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania próchnicy. Oprócz dokładnego szczotkowania zębów należy pamiętać o bardzo istotnym nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych oraz płukaniu ust specjalnymi płynami do higieny jamy ustnej. Zdrowy i piękny uśmiech jest w stanie zdziałać cuda, dlatego należy o niego dbać.

Wybielanie zębów

Wiek, tytoń, kawa, herbata, barwniki zawarte w pożywieniu to jedne z głównych czynników powodujących żółte zęby. Rozwiązaniem jest popularny i bezpieczny dla szkliwa zabieg wybielania, który polega na rozjaśnieniu barwy zębów, przeważnie o kilka tonów. Warunkiem wykonania zabiegu jest brak obecności próchnicy oraz dobry stan zdrowia śluzówki i dziąseł.Wybielanie zębów – na czym polega?

Metoda wybielania zębów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentów. U wielu osób, aby uzyskać bielszy uśmiech, wystarczy samo piaskowanie lub skaling. W sytuacji, kiedy nagromadzone latami przebarwienia wniknęły w głąb szkliwa, jedynym rozwiązaniem jest zabieg wybielania. W Dentrum Clinic oferujemy dwie metody wybielania zębów: wybielenie w gabinecie i wybielenie nakładkowe.

Wybielenie w gabinecie przeprowadza się przy użyciu profesjonalnych lamp i już godzinę później pacjenci mogą dostrzec zaskakujące rezultaty. Technika polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego o odpowiednim stężeniu, którego działanie wzmacniane jest poprzez naświetlanie lampą. W pierwszych dniach po wybielaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na dietę. Należy unikać spożywania cytrusów oraz napojów gazowanych, a także produktów barwiących, takich jak kawa, czy wino. W Dentrum Clinic pacjenci otrzymują precyzyjne wskazówki, jak postępować po zabiegu.

Metoda nakładkowa polega na pobraniu odcisku szczęki pacjenta i na jej podstawie przygotowywaniu specjalnej nakładki, tzw. szyny do wybielania zębów. Nakładki wypełnia się żelem i nakłada na noc (lub na kilka godzin w ciągu dnia), a całą procedurę powtarza się do kilkunastu dni, zgodnie z zaleceniami stomatologa. Metoda nakładkowa jest trwalsza niż wybielanie w gabinecie, jednak na efekty trzeba dłużej czekać. Po zabiegu należy stosować tzw. białą dietę, czyli zrezygnować z napojów i pokarmów mocno barwiących. W Dentrum Clinic pacjenci otrzymują precyzyjne wskazówki, jak postępować, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.


JAKIE USŁUGI WYKONUJEMY?

Jesteśmy najlepsi
w tym co robimy!

Z uwagi na indywidualne podejście podane ceny są orientacyjne. Cena ostateczna ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

Zobacz Cennik
23 stycznia 2024

Odkryj w Dentrum Katowice kompleksową stomatologię estetyczną. Wybielanie, licówki, ortodoncja i odbudowa zębów dla pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej.

22 listopada 2023

Chciałbyś wiedzieć, jak dokładnie przebiega proces zakładania licówek na zęby? Jeżeli myślisz o poprawie estetyki swojego uśmiechu, ten artykuł jest dla Ciebie. Przyjrzymy się dokładnie, jakie są etapy wstawiania licówek, a także rozwiejmy wątpliwości dotyczące przygotowania zębów.

14 września 2023

Chciałbyś wiedzieć, jak dokładnie przebiega proces zakładania licówek na zęby? Jeżeli myślisz o poprawie estetyki swojego uśmiechu, ten artykuł jest dla Ciebie. Przyjrzymy się dokładnie, jakie są etapy wstawiania licówek, a także rozwiejmy wątpliwości dotyczące przygotowania zębów.


Odpowiadamy na pytania pacjentów.


  • Dlaczego trzeba profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym?
  • Jak postępować po czyszczeniu?
Dlaczego trzeba profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Zdrowy i piękny uśmiech jest w stanie zdziałać cuda. Wpływa na dobre samopoczucie, dodaje pewności siebie i poprawia komfort życia. Dlatego każdego dnia należy o niego dbać, regularnie szczotkując zęby, nitkując przestrzenie międzyzębowe oraz stosując specjalne płyny do płukania jamy ustnej. Należy pamiętać, iż po upływie 24h osad zaczyna się mineralizować i przekształcać w niemożliwy do usunięcia szczoteczką do zębów kamień. Powoduje powstanie stanu zapalnego dziąseł, ale także przebarwienia i nieświeży oddech. Uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej powinny być profesjonalne zabiegi czyszczenia zębów u stomatologa. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta w Dentrum Clinic oferujemy bezbolesny skaling zębów, piaskowanie zębów oraz polerowanie przy pomocy specjalnych past polerskich.

Jak postępować po czyszczeniu?

– przez pierwszą godzinę od zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia
– w związku z ryzykiem pojawienia się nadwrażliwości zębów, należy unikać zimnych, gorących i kwaśnych pokarmów
– w dniu wykonania zabiegu nie zaleca się spożywania barwiących pokarmów i napojów (kawa, herbata, czerwone wino, barszcz sok z czarnej porzeczki, pomidorowy marchwiowy itp.)
– w dniu wykonania zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów, ponieważ substancje zawarte w dymie zakłócają proces gojenia
– jeśli nadwrażliwość utrzymuje się przez dwa tygodnie, warto stosować przez pewien czas pastę do zębów wrażliwych, płukać jamę ustna płukaną ze zwiększoną zawartością fluoru oraz czyścić zęby miękką szczoteczką
– w przypadku, jeśli nadwrażliwość nie ustąpi należy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego na zabiegi odwrażliwiania


DO POBRANIA

Ulotki informacyjne
dla Pacjentów
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności