Blog

Sprawdź nasze najświeższe newsy i ogólne artykuły z branży stomatologicznej. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje komentarze!
dentrum_blog5.jpg

Higienizacja zębów jest to zabieg, który polega na usunięciu złogów miękkich i twardych. Higienizacja zębów usuwa płytkę bakteryjną, resztki pokarmowe, kamień nazębny, nieestetyczny osad, które są siedliskiem bakterii. Twardych złogów, które są obecne na powierzchni zębów nie jesteśmy wstanie samodzielnie usunąć poprzez szczotkowanie lub przy pomocy innych domowych metod. Dlatego wskazane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przynajmniej raz na pół roku. Bardzo ważną kwestią jest fakt, aby zabieg higienizacji: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja oraz instruktaże higieny jamy ustnej były wykonywane wyłącznie przez dyplomowane higienistki stomatologiczne.


dentrum_blog.jpg

Piaskowanie zębów jest jednym z najczęstszych zachowawczych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Obok widocznej poprawy kolorytu uzębienia piaskowanie stanowi ważny element profilaktyki próchnicy, paradontozy oraz innych chorób przyzębia. Na czym polega piaskowanie zębów, ile trwa i czy jest ono bolesne? Czy piaskowanie wybiela zęby?


dentrum_blog7.jpg

Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów lub spożywania posiłku to często występująca przypadłość, która przez wiele osób jest bagatelizowana. Pamiętajmy jednak, że stan jamy ustnej mówi nam wiele na temat kondycji całego organizmu, a krew płynąca z dziąsła może świadczyć o tym, że dzieje się z nim coś niedobrego. Dlaczego dziąsła krwawią i kiedy stan ten powinien wzbudzić nasz niepokój? Jak leczyć krwawiące dziąsła?
Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności