The Wand – znieczulenie komputerowe

Większość pacjentów na słowo „znieczulenie” zaczyna odczuwać strach. Kojarzy się ono z bolesnym zastrzykiem, który powoduje nieprzyjemne odrętwienie całej jamy ustnej. Niestety lęk sprawia, że wiele osób odkłada wizytę na później, doprowadzając do pogłębiania się próchnicy lub innych groźnych dla zdrowia schorzeń. Nie musi tak być. Dentrum Clinic stosujemy najnowocześniejszy i zaawansowany technologicznie sprzęt, który w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy, całkowicie eliminuje ból.

Co to jest znieczulenie komputerowe?

The Wand to bezstrzykawkowy, rewolucyjny system wykorzystywany w znieczuleniu miejscowym. Zaletą aparatu jest to, iż dzięki diodom kontrolnym oraz nawigacji głosowej umożliwia pełną kontrolę prędkości oraz miejsca podania środka znieczulającego. Urządzenie wyposażone jest w specjalnej konstrukcji aplikator, który pozwala na bezbolesne wprowadzenie igły.

Lek podawany jest stopniowo, przy bardzo niskim ciśnieniu, kontrolowanym przez mikroprocesor. Takie rozwiązanie zapobiega destrukcji tkanek miękkich, które ulegają zniszczeniu w przypadku zbyt szybkiego podania anestetyku. Dodatkowo dzięki funkcji STA (Single Tooth Anesthesia) stomatolog może znieczulić tylko pojedynczy ząb, tym samym ograniczając obszar znieczulenia.

Ogromnym plusem jest to, iż znieczulenie komputerowe nie powoduje opuchlizny i pozwala pacjentowi na powrót do codziennych obowiązków od razu po opuszczeniu gabinetu. Aparat The Wand sprawia, że zabiegi są mniej stresujące dla pacjenta a dla stomatologa prostsze w wykonaniu i zmniejszające ryzyko powikłań. Znieczulenie komputerowe zęba zaleca się szczególnie osobom z niskim progiem bólu, zmagającym się z dentofobią – panicznym lękiem przed dentystą oraz dzieciom.

Dlaczego w Dentrum posiadamy ten sprzęt?

W Dentrum Clinic stawiamy na najlepszy sprzęt i innowacyjność – wszystko po to, aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo podczas wizyty. Dzięki aparatowi The Wand możemy pokazać pacjentowi, że „strach ma wielkie oczy”. Leczenie zębów bez bólu to już standard, który na dobre zagościł w progach naszej kliniki.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności