Implanty zębowe – zalety. Dlaczego warto skorzystać z implantów stomatologicznych?

Implanty zębowe – zalety. Dlaczego warto skorzystać z implantów stomatologicznych?

7 września 2022
implanty_dlaczego-1200x800.jpg

Zastanawiasz się, jakie są zalety implantów zębowych? W tym artykule postaramy przekazać Ci najważniejsze z nich – jedyne mogą być Ci znane, inne trochę mniej. Leczenie implantologiczne to bardzo skuteczna metoda pozbywania się ubytków w uzębieniu, którą oferujemy naszym pacjentom w Dentrum.

1. Piękny i zdrowy uśmiech

Umiejętnie wykonany zabieg wszczepienia implantów zębowych powoduje, że implanty nie będą się praktycznie niczym różnić od naturalnych zębów. Jest to główny powód, ze względu na który pacjenci decydują się na zabieg. Piękny uśmiech wpływa na atrakcyjność zarówno kobiet, jak i mężczyzn – a leczenie implantologiczne pozwala cieszyć się nim na nowo. Warto dodać, że przeprowadzenie zabiegu przez renomowanego specjalistę gwarantuje trwałość oraz odporność na przebarwienia czy uszkodzenia implantów, dzięki czemu pacjenci mogą korzystać z nich przez wiele lat.

2. Zdrowa jama ustna

Chociaż braki w uzębieniu najczęściej martwią pacjentów ze względu na niekorzystny wygląd, ekstrakcja zębów ma także negatywny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Wszczepienie implantów zapobiega rozwojowi chorób uzębienia, a sam jest wykonany z materiałów całkowicie bezpiecznych dla organizmu, czyli tytanu lub tlenku cyrkonu. Nieleczone braki w uzębieniu mogą doprowadzić do rozwoju wad ortodontycznych poprzez występowanie tzw. efektu Gordona. Jest to przesuwanie się zębów w stronę powstałej luki, co narusza całą konstrukcję uzębienia i wpływa negatywnie na jej trwałość.

3. Leczenie implantologiczne jest bezbolesne…

Wiele osób boi się wizyty u dentysty ze względu na paniczny lęk przed bólem przy zabiegach. To już przeszłość – rozwój technologiczny w stomatologii sprawił, że aktualnie większość zabiegów można wykonać całkowicie bezboleśnie – w tym także wszczepienie implantów zębowych. Nie musisz obawiać się igieł, bólu i dyskomfortu, ponieważ specjaliści Dentrum dysponują nowoczesnym sprzętem, który pozwolił na całkowite odejście od dawnych metod.

4. … A samo korzystanie z implantów zębowych – komfortowe!

Piękny wygląd, korzyści zdrowotne i bezbolesność zabiegu – co jeszcze można zaliczyć do zalet implantów stomatologicznych? Z pewnością komfort ich użytkowania, ponieważ implanty są niewidoczne i praktycznie nieodczuwalne dla pacjenta. Osoby po leczeniu implantologicznym wskazują, że implanty niewiele różnią się od ich prawdziwych zębów i nie sprawiają żadnych problemów. Nie wywołują bólu przy jedzeniu czy piciu, wymagają tylko standardowej pielęgnacji jak naturalne zęby, a przy okazji – pięknie się prezentują.

Jeśli cierpisz z powodu braków w uzębieniu i zastanawiasz się, czy zdecydować się na leczenie implantologiczne, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Implanty stomatologiczne to całkowicie bezpieczne, a w dodatku komfortowe w użytkowaniu zastępstwa dla naturalnych zębów. Ze względu na walory estetyczne implantologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale dla nas – dentystów – szczególnie ważne są korzyści zdrowotne, jakie niesie ona pacjentom. Jeśli masz więcej pytań, zachęcamy do kontaktu z nami.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności