Implanty czy proteza zębowa? Które rozwiązanie jest lepsze?

Braki w uzębieniu mogą mieć poważne konsekwencje, zarówno czynnościowe jak i estetyczne. Dlatego powinno się je jak najszybciej uzupełnić.

Implanty czy proteza zębowa? Które rozwiązanie jest lepsze?

20 czerwca 2020
02-1200x799.jpg

 

Braki w uzębieniu mogą mieć poważne konsekwencje, zarówno czynnościowe jak i estetyczne. Dlatego powinno się je jak najszybciej uzupełnić. Współczesna stomatologia oferuje różne rozwiązania protetyczne. Przed zabiegiem, trzeba jednak zasięgnąć opinii lekarza i zastanowić się co jest lepszym rozwiązaniem.

  • Protezy zębowe, uzupełniające braki uzębienia, należą do najbardziej popularnych rozwiązań. Są stosunkowo tanie i dzięki temu powszechnie dostępne. Dobrze wykonana proteza odtwarzająca niewiele braków na pierwszy rzut oka może być nawet niewidoczna, wymaga jednak zdejmowania i oczyszczania po każdym posiłku. Jest więc dla pacjenta niekomfortowa. Protezy osiadające sprzyjają ponadto powolnemu, stopniowemu zanikowi wyrostka zębodołowego. Są częstą przyczyną urazów i odleżyn błony śluzowej jamy ustnej.
  • Implant to śruba wykonana z tytanu bądź stopów tytanu, którą wkręca się w kość wyrostka zębodołowego szczęki czy żuchwy w celu odbudowy pojedynczego zęba lub kilku zębów. Przed zabiegiem implantacji chirurg stomatologiczny zleca wykonanie kilku badań, między innymi zdjęcie pantomograficzne, a nierzadko tomografię komputerową danego odcinka szczęki bądź żuchwy. Wszczepienie pojedynczego implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa mniej więcej od 30 do 60 minut. Po implantacji najczęściej pacjentom podaje się antybiotyki i zaleca stosowanie zimnych okładów.

Można śmiało stwierdzić, że rzeczywiście, implanty zębów są lepszym rozwiązaniem niż proteza. Wszystkie siły towarzyszące żuciu pokarmów przenoszone są na korony naszych zębów, a następnie na ich korzenie. Implant zęba wkręcany jest w kość, z którą świetnie się integruje i dzięki temu w 100% zastępuje naturalny korzeń. W przypadku stosowania protez zębowych, mamy dużo mniejszy komfort. Przede wszystkim proteza jest ruchoma i dlatego nigdy nie będzie tak stabilnie osadzona jak praca na implantach.

Zalety implantów zębowych

  • Implanty zębowe zapewniają mocną i stabilną podstawę dla sztucznych zębów, które wyglądają, zapewniają odczucia i funkcjonują tak jak prawdziwe zęby.
  • Implanty zębowe pomagają zapewnić atrakcyjny i estetyczny uśmiech, a także zachować kształt twarzy.
  • Implanty zębowe pomagają zachować zdrowy stan sąsiednich zębów dzięki wyeliminowaniu użycia klamry i konieczności szlifowania sąsiednich zębów w celu uzyskania podparcia pod most czy protezę zębową.


Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności