Protezy overdenture – co to? Ceny i opinie

Protezy overdenture – co to? Ceny i opinie

20 grudnia 2022
dentrum_protezy6.jpg

Branża protetyczna wciąż dynamicznie się rozwija, oferując przy tym pacjentom coraz bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające leczenie braków w uzębieniu. Doskonałym tego przykładem są protezy overdenture, które pozwalają na skuteczną odbudowę zębów przy równoczesnej stabilizacji uzupełnienia. Czym jest proteza overdenture i co ją odróżnia od innych rodzajów protez zębowych? Jakie są opinie na temat protez overdenture i z jakim kosztem należy się w ich przypadku liczyć?

Proteza overdenture – co to takiego?

Proteza overdenture to nowoczesna, ruchoma proteza osadzona na filarach i mocowana za pomocą specjalnych zatrzasków. Funkcję filarów mogą tu pełnić zarówno naturalne zęby pacjenta, jak i wszczepione wcześniej implanty. Dzięki temu proteza zachowuje pełną stabilność, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych protez ruchomych.

Niewątpliwym atutem uzupełnień typu overdenture jest fakt, że pozwalają one pacjentowi na zachowanie własnych zębów w jamie ustnej. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli posiada on tylko 2-4 zęby, istnieje możliwość stworzenia protezy overdenture na zębach własnych. Nie ma wówczas konieczności usuwania naturalnych zębów, by móc cieszyć się estetyczną i komfortową protezą zębową.

Proteza overdenture na implantach a odbudowa stała na implantach

Dużym udogodnieniem dla pacjenta jest fakt, że proteza overdenture może być mocowana na implantach, które są w pełni zintegrowane z kością i mogą pełnić funkcję filarów. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie w przypadku pacjentów, u których występuje duży zanik kości szczęki i żuchwy. Dzięki protezie overdenture nie ma konieczności przeprowadzania u nich chirurgicznej odbudowy kości.

Warto również dodać, że w przeciwieństwie do tradycyjnej, stałej odbudowy uzębienia na implantach protezy overdenture można wyciągać z ust, np. podczas snu. Co więcej, są one znacznie łatwiejsze w naprawie w przypadku ewentualnego uszkodzenia i nie wymagają usuwania pozostałych zębów własnych pacjenta.

Proteza overdenture – zalety

Opinie właścicieli protez overdenture są w większości przypadków zgodne. Takie uzupełnienie zapewnia:

  • wytrzymałość – materiały, z których wykonane są protezy overdenture, są bardzo wytrzymałe i pozwalają na użytkowanie ich przez wiele lat;
  • stabilność – osadzenie protezy na implantach sprawia, że bardzo dobrze trzyma się w jamie ustnej, co zmniejsza ryzyko jej wypadnięcia np. podczas kaszlu lub spożywania posiłków;
  • przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej – dzięki protezom overdenture pacjent może jeść nawet bardzo twarde potrawy.

Proteza overdenture – cena

Ceny protez overdenture zaczynają się od około 1 000 zł i mogą wynosić nawet do 7 000 zł. Tak duże rozbieżności w stawkach oferowanych przez gabinety stomatologiczne są związane głównie z tym, czy jest to proteza overdenture na zębach własnych, czy może proteza overdenture na implantach zębowych. Cena overdenture jest uzależniona także od zastosowanych elementów protetycznych – zatrzasków kulkowych lub lokatorów.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności