W 2022 roku zadbam o zęby

W 2022 roku zadbam o zęby

5 stycznia 2022
Mloda-kobieta-dba-o-zeby-1200x800.jpg

Zacznę regularnie ćwiczyć, przejdę na dietę, rzucę palenie – to jedne z najczęściej wymienianych noworocznych postanowień. W trosce o dobrą formę higieny jamy ustnej do listy powinniśmy dopisać jeszcze jeden bardzo ważny punkt – wizytę w gabinecie stomatologicznym. Czemu jest on tak istotny? Ponieważ od stanu zdrowia jamy ustnej zależy kondycja całego organizmu.

Małymi krokami do celu, czyli jak najlepszej higieny jamy ustnej

Od czego zacząć? Najlepiej od małych kroków. Na początek warto wybrać gabinet stomatologiczny, który sprawi, że od momentu przekroczenia jego progu będziemy czuć się komfortowo i zapomnimy o strachu. Zadanie to z pozoru łatwe może okazać się nie lada wyzwaniem. Czym zatem należy kierować się przy wyborze? Stomatolodzy z Dentrum Clinic w Katowicach – jednej z najnowocześniejszych klinik w Polsce podkreślają, że w pierwszej kolejności należy się upewnić, czy gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt niezbędny do skutecznego i bezbolesnego leczenia jamy ustnej. Doświadczenie stomatologów oraz zaawansowane technologicznie urządzenia decydują bowiem o jakości przeprowadzanych zabiegów i sprawiają, że możliwe staje się odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych zębów.

Kolejnym krokiem powinna być wizyta konsultacyjna. W Dentrum Clinic bardzo duży nacisk kładziony jest na szczegółowy wywiad z pacjentem. Zebrane informacje są niezbędne w analizie ewentualnych chorób współistniejących i pomagają lekarzowi odpowiednio przygotować się do zabiegu. Po zakończonym wywiadzie pacjent zapraszany jest do nowoczesnej pracowni rentgenowskiej, gdzie wykonywane są zdjęcia diagnostyczne. Dzięki nim możliwe jest dokładne zaplanowanie wszystkich etapów leczenia. W zależności od potrzeb stomatolodzy korzystają z profesjonalnego sprzętu do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych. Przy planowaniu zabiegów implantologicznych oraz chirurgicznych diagnostyka rozszerzana jest o tomografię komputerową wykonywaną w Dentrum Clinic na najnowocześniejszym tomografie CBCT Kavo OP 3D PRO ukazującym wszystkie struktury twarzoczaszki w ujęciu 3D. Dzięki urządzeniu lekarz może szybko zlokalizować przyczynę bólu. Ponadto wykorzystanie tomografu zapewnia mało inwazyjne i dokładniejsze leczenie. To nie wszystko. Po wykonaniu zdjęć diagnostycznych stomatolog przeprowadza dokładne badanie kliniczne. Określa anatomię oraz ocenia m.in. stan uzębienia, dziąseł, kości zewnątrzustnych. W tym celu wykonuje skan cyfrowy za pomocą najwyższej klasy skanera – 3Shape TRIOS®. Na podstawie zebranych materiałów dentysta omawia z pacjentem możliwości terapii, przygotowuje indywidualny plan i ustala terminarz wizyt.

Podstawa sukcesu – jak dbać o higienę jamy ustnej

W leczeniu stomatologicznym najważniejsza jest systematyczność. Należy zatem pamiętać o regularnych wizytach i przede wszystkim nie odkładać ich na później. Już samo usuwanie kamienia nazębnego, które odbywa się w gabinetach stomatologicznych należy powtarzać regularnie. W sporcie mówi się, że najtrudniejsze jest wstać z sofy, w stomatologii wykonanie telefonu i umówienie spotkania. Niestety nadal wiele osób nie dba regularnie o swoje zęby i uważa, że samo mycie zębów wystarczy, co skutkuje pogłębianiem się problemów zdrowotnych. Nieleczone zęby mogą bowiem prowadzić do bardzo poważnych zaburzeń w całym organizmie tj. zapalenie wsierdzia i mięśnia sercowego, kłębuszkowego zapalenia nerek, chorób reumatycznych czy zapalenia tęczówki i żył. Pamiętaj, higiena jamy ustnej jest bardzo ważna!

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Styczeń to często bardzo trudny miesiąc dla wielu osób. Wdrażanie wymagających planów zawodowych, nowe obowiązki związane ze zmianą pracy, przygotowania do licznych egzaminów. Z każdej strony otaczają nas wyzwania, które sprawiają, że zapominamy o tym, co najważniejsze – zdrowiu. Zatrzymajmy się zatem na chwilę i wraz z początkiem roku pomyślmy o sobie. Dbając o kondycję swojego organizmu, poczujemy się lepiej, nabierzemy większej pewności siebie i z pewnością częściej będziemy się uśmiechać.Projekt p.t.: „Wprowadzenie do praktyki przedsiębiorstwa nowych innowacyjnych technologii stomatologicznych szansą na dynamiczny rozwój usług stomatologicznych”.
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (EFRR).
Beneficjent: Praktyka Dentystyczna Daniel Ciapiński.
Cel projektu: wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług stomatologicznych.
mapadotacji.gov.pl
logo dentrum clinic tło przezroczyste

Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe


Kontakt


Zadzwoń

+32 723 22 75
723 609 090


Odwiedź nas

ul. Ściegiennego 49,
40-114 Katowice


Napisz do nas

recepcja@dentrum.plMedia Społecznościowe
Copyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatnościCopyright 2021 © Strona stworzona z uśmiechem. Dentrum & MRVSKY || Polityka prywatności